caution

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα... (Appraisal Thread)

Recommended Posts

Παιδες μια samsung 5ετιας περιπου 37ιντσες (καταργηθηκαν οι καινουριες 37αρες???)

δεν θυμαμαι μοντελο ποσο να πιασει. Εχει ενσωματομενο αποδικ. και νομιζω εχει και hdmi. Δεν εχει υποδοχη για usb.

Ποσο λετε να πιασει? Βασικα ο λογος που θελω να την δωσω ειναι οτι θελω tv με usb.

Link to comment
Share on other sites

Λίγα. Απελπιστικά λίγα (βλέπε ~150) ειδικά αν δεν είναι 1080p. Οπότε μήπως να κοιτάξεις κανέναν androidόπραμα να κάνεις την δουλειά σου με την υπάρχουσα;

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=14529]Geakos[/MENTION] ακόμα χειρότερα τότε - σώσ' την με κανένα android στικάκι imho.

[MENTION=14784]greece_rodos[/MENTION] 310 με 360 αναλόγως παρελκομένων / κουτιών / εγγυήσεων / συγκεκριμένων case & psu.

Link to comment
Share on other sites

Φίλτατοι μια 280X Asus TOP με την αρχική της ψήκτρα και στο κουτί της + waterblock ek πακέτο 200 euro είναι καλή τιμή;

Δεν έχει εγγύηση γιατί έχει γίνει υδρόψυξη, έχουν βαφτεί τα pci-e bracket λευκά και είναι αγορασμένη τον Ιούλιο του 2014.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Για πακέτο, ναι είναι οκ τα 200, ειδικά αν είναι σε άψογη κατάσταση το wb. Πάντως ζόρικη πώληση, γιατί συνήθως οι νερουλάδες αγοράζουν πιο high end...

Edited by caution
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=1138]nikkarad[/MENTION] via

Μητρική: Asrock Z77 Extreme 4 <- 70e

Επεξεργαστής: Intel i7-3770k <- 200e

Μνήμη: 2x8GB G.Skill Ripjaws X 1600MHz 10-10-10-30 1.5v <- 70e

Κάρτα Γραφικών: MSI Gaming GTX 970 <- 300e

Σκληρός Δίσκος: 2 x Samsung 840 Pro 128GB raid0 <- 2 x 60e

Ψύκτρα: Corsair H80 <- 50e

PSU: Silverstone Sst 750W <- 60e

give or take ;)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί, ναι.

Το cpu πρέπει να πιάνει 200, πρόσφατα έδωσε ένα ο [MENTION=320]junior-21-[/MENTION] ας μας πει τι είδε.

Για την κάρτα -> 395,06 ? skroutz, ότι αγγελία βλέπω για αυτή και την g1 στα ~320 κλείνει μπαμ μπαμ. Είναι κακές και οι διαθεσιμότητες και πουλιούνται ΠΑΝεύκολα τέτοιες κάρτες στις αγγελίες ;)

Link to comment
Share on other sites

@nikkarad via

Μητρική: Asrock Z77 Extreme 4 <- 70e

Επεξεργαστής: Intel i7-3770k <- 200e

Μνήμη: 2x8GB G.Skill Ripjaws X 1600MHz 10-10-10-30 1.5v <- 70e

Κάρτα Γραφικών: MSI Gaming GTX 970 <- 300e

Σκληρός Δίσκος: 2 x Samsung 840 Pro 128GB raid0 <- 2 x 60e

Ψύκτρα: Corsair H80 <- 50e

PSU: Silverstone Sst 750W <- 60e

give or take ;)

Λειπει το κουτακι το οποιο για την εποχη του ηταν αρκετα καλο

Fractal Design R3 Titanium Gray. Για κανα 60αρι το πολυ το κοβω

Στην H80 εχω βαλει 1xNoctua NF-F12 pwm (ειχα παρει 2, αλλα μετα απο δοκιμες σε push-pull μονο σε full load ειδα μικρες διαφορες, οποτε για λογους ησυχιας εχω μονο τον ενα πανω)

Link to comment
Share on other sites

Αα δεν είχα πιάσει ότι θέλεις να δώσεις και το case :)

Ναι, ένα 60 shipped αν δεν είναι κακοποιημένο το δικαιούται πιστεύω. Από την H80 δεν θα πάρεις επιπλέον χρήματα νομίζω. Είχαν κακό όνομα δαύτες με προβλήματα. Μην σου πω δωσ' την όσο γίνεται με τους εργοστασιακούς και κράτα τους Noctua και για τo επόμενο setup (με ένα καλό καθάρισμα) ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλα για την h80 δεν το συζητάω εχει φυγει με τους εργοστασιακους...Το κουτι παιζει να μην εχει την παραμικρη γρατζουνια! Τα προσεχω οσο περισσοτερο μπορω. Ασε που υπαρχουν για ολα τα υποσυστηματα τα κουτια και οι αποδειξεις αγορας, εκτος απο τα κουτια του τροφοδοτικου και της h80 στα οποια εχω βαλει πλεον καλωδια και καρτες μεσα...!!! Μεχρι και η αχρησιμοποιητη ψυκτρα του 3770κ!

Link to comment
Share on other sites

λογο αναβαθμησης σε windows 10 σε συστημα amd 8370 με msi 970 chipset παρηγγηλα μια amd 380 για να μην συμβει καποιο conflict με τους drivers catalist και nvidia και θελω να πουλησω την gainward 760 gtx 4gb phantom , θελω να μου πει καποιος που ξερει τι τιμη να την βαλω , απο εγγυηση δεν ξερω αν εχει γιατι ειναι απο RMA απο 580 gtx 3gb που ειχε καει απο τους driver 3.12 και μου εστηλαν την 760 gtx απο την ταιβαν επειδη δεν υπηρχε αλλο μοντελο 580 gtx να την αντικαταστησουν

Link to comment
Share on other sites

Αν έχειw απόδειξη / παραστατικό για όταν την παρέλαβες, ίσως να έχεις εγγύηση από εκείνη την ημερομηνία, ειδικά αν ήταν full retail η κάρτα που σου έστειλαν.

Ένα 150άρι πρέπει να το έχει στο άνετο νομίζω. Ίσως και κάτι παραπάνω, από κάποιον που την ψάχνει για SLI.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την γνώμη σας,

1ον Αξίζει να δώσω του ξαδέρφου συστηματάκι με Ζ77 UD3+ 3770K + 8GB DDR3 (Αυτές ίσως και να τις κρατήσω αν βρω μητρική Η170 με DDR3)

για i5-6500+H170+8GB DDR4 (η με τις ίδιες όπως αναφέρω παραπάνω)

2ον Πόσο πιάνει?Έχω κουτιά κλπ και εγγύηση λίγο ακόμα (cpu+mobo)

Link to comment
Share on other sites

Για κανένα λόγο, περισσότερο για υποβάθμιση μοιάζει παρά για αναβάθμιση..το ht είναι μεγάλη υπόθεση..και skylake με ddr3 κλειδωμένο cpu και h170 αμαρτία!

Όταν θα έχεις λεφτά πας 6700k, να τον πας και όσο πάει να κάνεις μια σωστή αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Gigabyte X79 Sniper 2 με ολα τα παρελκομενα σε κατασταση σφραγισμενης και δουλεμενη βαρια 10 ωρες (ηταν backup μητρικη,γιαυτο) μαζι με i7 3930K ποσο λέτε? Δεν εχουν εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Gigabyte X79 Sniper 2 με ολα τα παρελκομενα σε κατασταση σφραγισμενης και δουλεμενη βαρια 10 ωρες (ηταν backup μητρικη,γιαυτο) μαζι με i7 3930K ποσο λέτε? Δεν εχουν εγγυηση.

50% κάτω απ'ότι έχουν καινούρια

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now