caution

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα... (Appraisal Thread)

Recommended Posts

1) δοκιμάζεις το 150άρι mark νομίζω και βλέπεις.

2) Used z68/z77 shamelessly. Middle end. Ειδικά αν clockάρει και λίγο. ~120 to cpu και μία 50άρα η 5850 θα φύγουν, δεν λέει.

Link to comment
Share on other sites

1) δοκιμάζεις το 150άρι mark νομίζω και βλέπεις.

2) Used z68/z77 shamelessly. Middle end. Ειδικά αν clockάρει και λίγο. ~120 to cpu και μία 50άρα η 5850 θα φύγουν, δεν λέει.

1) 150 ε; Τόσο πολύ; Εγώ έλεγα για κάνα 100-120άρικο. Καλώς θα κανονίσω να πάω αύριο από 'κει να το βγάλουμε και καμιά photo να το ανεβάσω αγγελία.

2) Χμμμ, πώς σου φαίνεται δαύτη; ASUS Z77 Motherboard - Insomnia.gr Ε αν τελικά καταλήξουμε εδώ, θα του κλοκάρω λίγο το CPU στα 4.5GHz και θα είναι jet νομίζω :)

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

1) Ενδέχεται να φύγει εκεί στα 120, αλλά μπορεί κάποιος να ψάχνει κάτι τέτοιο άμεσα. Βλέποντας και κάνοντας.

2) Δεν είναι πολύ καλή τιμή η συγκεκριμένη νομίζω :/

Link to comment
Share on other sites

Ωραία έκδοση είναι. Το 200 πρέπει να το ακουμπάει σχετικά εύκολα, ειδικά από κάποιον που την ψάχνει για SLI.

Πάντως έχει "ψωμί" ακόμα η 680 αν παίζει σε "συμβατικές" αναλύσεις :)

Link to comment
Share on other sites

μην σε στεναχωρησω....

εγω δυσκολα θα συμβουλευα καποιον να τα παρει πακτο πανω απο 700. Και μην βιαστεις να κρα, σκεψου απλα οτι με αυτα τα λεφτα που λεω καποιος παιρνει new 4790K & mobo Z97 & 16GB RAM και του μενουν ρεστα και για μιση 780. Αν δε μπει στον χορο Ζ87 & 4770Κ (300υρω πακετο) , χανεις απο χέρι. ;)

φιλικά, Ανέστης

Link to comment
Share on other sites

Νίκο εγώ θα σου πρότεινα να τα κρατήσεις κάνα χρόνο ακόμα, μέχρι να έρθουν σε πιο φυσιολογικά επίπεδα οι τιμές των DDR4, να έχει περάσει η πρώτη φουρνιά. Το σύστημά σου είναι πολύ δυνατό, δεν νομίζω ότι έχεις παράπονο απ' αυτό κάπου, οπότε γιατί να το αλλάξεις;

Link to comment
Share on other sites

μην σε στεναχωρησω....

εγω δυσκολα θα συμβουλευα καποιον να τα παρει πακτο πανω απο 700. Και μην βιαστεις να κρα, σκεψου απλα οτι με αυτα τα λεφτα που λεω καποιος παιρνει new 4790K & mobo Z97 & 16GB RAM και του μενουν ρεστα και για μιση 780. Αν δε μπει στον χορο Ζ87 & 4770Κ (300υρω πακετο) , χανεις απο χέρι. ;)

φιλικά, Ανέστης

Μα γιατί να με στεναχωρήσεις? καταρχάς συγκρίνεις ανόμοια πράγματα, τι σχέση έχει o 4core 4790k με τον 6core 4930k???? Με την ίδια λογική μπορεί να φτιάξει 4 συστήματα apu :hehe:

Γιώργο όντως είναι πολύ δυνατό όπως και όλα τα προηγούμενα, μικρόβιο :hehe:

Link to comment
Share on other sites

να σε στεναχωρησω γιατι θα εχεις στο μυαλο σου οτι πιανει πιο πολλά λεφτά. :)

αλλα ακου αυτα που λεει ο Γιωργος.

Απο την τελευταια αναβαθμιση που εκανες ειδες διαφορά? Six core my arse, σε ειδικα προγραμματα βλεπεις την διαφορα, κι εσυ νομιζω παιζεις παιχνιδια οποτε.....

Ποσο ειχες εσυ στο μυαλο σου να τα βαλεις αγγελια για να συνεχισουμε την κουβεντα να δεις που θα παω την κουβεντα :P

Link to comment
Share on other sites

Είπα εγώ ότι θα το πουλήσω σε κάποιον gamer αποκλειστικά κάπου? Επίσης γράφω κάπου ότι θέλω καινούριο pc για να πάρω πιο πολλά fps?

Νομίζω ότι από την αρχή έχεις χάσει το νόημα μαζί μου :)

700 - 750 ευρώ

Τα ίδια fps μπορείς να πάρεις κ με έναν 4670k η έναν amd super happy medium με το 1/3 των χρημάτων δεν πουλάω κάρτα γραφικών!!!!! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Δεν χανω καθολου την μπαλα κ πιστεψε με ειμαι πολυ μεσα στα πραγματα και στην αγορά. Οταν με 900 παιρνεις Χ99, 16gb ddr4 και τον 5820Κ Ι7 (6core) αλλα ολα αυτα καινούργια, δεν θα βρεθει σε δίλημμα να παρει ο υποψηφιος Χ99 με λιγα παραπανω λεφτα???

Και αν θες στην τελική να το κανεις επειδη τα έχεις και θες να τα σκορπισεις, βαλε τα μια αγγελία κ σκοτωσε τα η καλυτερα δωστα στον antoni :hehe:

Link to comment
Share on other sites

εγω λεω να παω απο ddr2 σε ddr4 απο τετραπυρινο σε οκταπυρινο και απο 4gb ραμ σε 16gb ετσι να νιωσω μια διαφορά βρε αδερφε :hehe: ενα 300% πανω και ασε τον νικο να αλλαζει για ενα 10% :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ε πάρτε με 900 ευρώ x99!!!! Με asrock μητρική και ddr4 1333 ram :hehe: εγώ δεν πουλάω σκουπίδια και γι αυτό και δεν τα χαρίζω!

Ο Νίκος αλλάζει hw αποκλειστικά για την καύλα του δεν υπάρχει γιατριά :hehe:

Link to comment
Share on other sites

ασε τον νικο να αλλαζει για ενα 10% :hehe:

Ποιος ρε... ποιος είναι αυτός που αλλάζει πλατφόρμα για 10%... και μας χαλάει την πιάτσα...????

Εδώ στην τελευταία αναβάθμιση ζήτημα να πήραμε 1% και αυτός θέλει και 10, ο αχρείος; :hehe::hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now