Γιωργος

drivers laptop και προβληματα

Recommended Posts

Καλησπερα στην παρεα ειμαι νεο μελος και χαιρομαι που σας γνωριζω,συνχωρηστε με αν γραφω σε λαθος μερος η αν υπαρχει παρομοιο ποστ αλλα ειμαι νεος και δεν ξερω ακομα καλα το φορουμ και γενικα το σαιτ.Λοιπον η απορια μου ειναι η εξης σχετικα με τους drivers της nvidia στα λαπτοπ λοιπον ειχα αγορασει ενα σονυ βαιο στα 2300 ευρω με λειτουργια 3d δυστυχως μου παρουσιασε πολλα προβληματα αλλα παρατηρησα οτι καθε φορα που εβγαζε προβλημα ηταν οταν ανανεωνονταν οι οδηγοι της καρτας γραφικων δυστυχως αναγκαστικα να κανω ανανεωσεις στους οδηγους διοτι δεν επαιζε τα νεα παιχνιδια.Η αποριες μου ειναι η εξης:

1.Γιατι δεν μας δινουν πολλους οδηγους για την καρτα γραφικων οι εταιριες στα λαπτοπ?

2.Γιατι μας χαλανε τα λαπτοπ με τους οδηγους της καρτας?

3.Υσχυει αυτο για ολα τα λαπτοπ η μονο της σονυ παθαινουν ζημια με τους drivers?

Οι ζημιες που μου εβγαλε ηταν 1.ενα καμενο πιξελ

2.χαλασε το οπτικο μεσω 2 φορες(Δεν καταλαβα ποτε τι εφταιγε)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλός ήρθες Γιώργο..

Στο πρώτο ερώτημά σου εννοείς ότι η ίδια η sony δεν ανεβάζει drivers σωστά? Απο την nvidia οι mobile drivers δεν κάνουν ? Πάτα εδώ

Πρέπει να κατανοήσεις ότι το καμένο πιξελ είναι πρόβλημα της οθόνης του φορητού σου και όχι των drivers.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε Venisk κοιτα καθε φορα που αλλαζα driver εκτος απο αυτους που εδινε η σονυ το λαπτοπ παθαινε ζημια πολυ περιεργο αυτο.Ναι η σονυ δεν δινει οδηγους δυστυχως οσο για την ιστοσελιδα της nvidia αυτα που δινει δεν ειναι συμβατα καποιες φορες μου μαυριζαν οθονη κολαγε το συτημα εκαναν ζημιες

Link to comment
Share on other sites

Από τι καταλαβαίνω ήρθε η ώρα να κάνεις format στον υπολογιστή σου. αν δεν ξέρεις να κάρνεις φορματ έχει το λάπτοπ σου οδηγίες για να κάνεις recovery και να γίνει όπως το αγόρασες..φυσικά θα χάσεις ότι είναι μέσα οπότε αποθήκευσε τα κάπου αλλου :)

Link to comment
Share on other sites

το καλο με τα σονυ ειναι οτι κανουν μονα τους φορματ απλα πατας ενα κουμπακι το vaio assist και τα αφηνεις ολα πανω του.Ξερω να κανω φορματ ευκολο ειναι και εχω κανει σε αρκετα λαπτοπ απλα το συγκεκριμενο θεμα δεν φτιαχνει με φορματ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνονόματε και καλώς σε βρήκαμε :drinks:

Το καμμένο pixel δεν δικαιολογείται να εμφανίζεται μετά από drivers update, όπως είπε ο venisk μάλλον έχει θεματάκι η οθόνη σου. Αν είσαι στην εγγύηση ακόμα, ψάξου μπας και το κάνεις RMA :)

Link to comment
Share on other sites

καινουργιο ηταν το λαπτοπ παει αυτο μου εδωσαν πισω τα λεφτα μου και παρειγειλα ενα τοσιμπα qosmio χ70-α-10f αυτο θελω να δω τωρα για αυτο σας ρωταω.Χαρηκα συνονοματε ευχαριστω για την βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now