WebHunter

Σε mood αναζήτησης νέου smartphone

Recommended Posts

Γιατι κολλατε τοσο πολυ στο να βγαινει η μπαταρια? Τι καλος ειναι αυτος?

Δεν ξερω τι κινητό εχεις αλλα στο σαμμυ σ3 αν εχεις ειτε wi-fi ανοιχτο ειτε το 3g την μερα δεν την βγαζει επομενως χρειαζεσαι μια εξτρα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κάλος, είναι ευκολία..όσοι παίζουμε η παίζαμε με custom roms γνωρίζουμε ότι ο ευκολότερος τρόπος να ξεκολλήσει το κινητό είναι η αφαίρεση της μπαταρίας..τώρα βέβαια όσοι πήραν κινητό π δεν βγαίνει γίνανε υπέρμαχοι του αντίθετου..κλασικά πράγματα :) Κ γενικά γελάω με κινητά που κολλάνε σαν το nokia 1020 και κάνεις τεμενάδες για να ξεκολλήσει.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα θα μου πεις τι ερωτηση σου κανω αλλα μου ειναι λιγο κουλο να δινω (τοτε) 450? και να μην εχω μπαταρια! :)

Δικιο εχεις, απλα μετα απο το iphone 3gs και επειτα το να φορτιζεις το κινητο σου καθε μερα θεωρειται φισιολογικο, και πιστευω οτι η μπαταρια ειναι το τελευταιο που

απασχολει τις εταιριες μιας και στηριζουνε το marketing στην οθονη στο λεπτο προφιλ του κινητου κτλ κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα δεν μπορειτε να ξεμαθετε με τιποτα?

Βασικα γιατι δεν συμβιβαζεστε με ορισμενους περιορισμους?

Το 2010 είχα το iphone 4 πήγα εκδρομή και κόλλησε το τηλ πριν φτάσω καν εκεί που πήγαινα, έμεινα χωρίς κινητό επειδή απλά δεν έβγαινε η μπαταρία για να ξεκολλήσει. Το αρνείσαι δλδ ότι είναι ευκολία?

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν θέμματα με μπαταρίες (δηλαδή είναι όλη μέρα με το κινητό στο χέρι) υπάρχει μια κατηγορία προϊόντων

που ακόμα στην Ελλάδα δεν είναι τόσο διαδεδομένη που ακούει στο όνομα powerbanks, ή εξωτερικές μπαταρίες ή φορητοί φόρτιστες ή όπως τις λέει ο καθένας και το κάθε μαγαζί και μπορουν να φορτίζουν κινητά (κάμερες, ακόμα και laptops ή συσκευές που φορτίζουν με USB) on the fly!

ΠΧ. E-SHOP.GR: ΦΟΡΤΙΣΤΕΣ

Υπάρχουν από πολύ μικρά έως τεράστια σε MAH και υπάρχουν από πολύ μικρά έως αρκετά μεγάλα και σε μέγεθος!

Δεν βρίσκω τον λόγω κάποιος να ανοίγει κινητό μεγάλης αξίας για να αλλάζει μπαταρίες και να μην δώσει

20-50? να πάρει μια μπαταρία.

Εγώ έχω 2. Η μια είναι 5400Mah και χωράει άνετα σε τσέπη. Είναι παλιά και έχει μέγεθος εξωτερικού 2.5" HDD

αλλά μου φορτίζει το iPhone τουλάχιστον 6 φορές από 0%. Έχει USB με 2.1A και με 1.1A.

Η άλλη είναι σαν δυο μπαταρίες ΑΑ ενωμένες, αφού μέσα έχει 2 μπαταρίες ΑΑ ενωμένες :P

Φτάνει για 2-3 φορτίσεις και είναι το μισό από ένα πακέτο τσιγάρα!

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να μην το μάθεις ποτέ και να δουλεύει όσο καιρό το έχεις καλά ρε!

Βασίλη είχε τέτοιο πράγμα μαζί του ένα παιδί στο στρατό και μας έσωζε όλους όχι μόνο το iphone του :)

Link to comment
Share on other sites

Καραlike :T:

Α μπραβο... απιστευτα χρησιμο Gadget! Mενεις? Φορτιζεις! Τελος... και μη μου πειτε οτι δεν θελετε καλωδια και τετοια ή δεν αφηνετε απο το χερι σας το κινητο? Το πετατε στην τσεπη του μπουφαν σας για κανα μισαωρο ενω ειστε σε αμαξια, λεωφορεια, μετρο, μαθημα δουλεια κλπ κλπ...

Επισης υπαρχουν και οι κανονικοι φορτιστες ή τα usb καλωδια που μπορουμε να φορτισουμε οπουδηποτε, γιατι σε αμαξι μπαινουμε σχεδον μια φορα τη μερα ολοι, στη δουλεια μας εχουμε οι περισσοτεροι κοντα μας πριζα ή pc. Aπλα μου φαινεται κομπλεξικο να αγοραζουμε με κλειστα τα ματια κινητα με καπακι και αποσπωμενη μπαταρια και να απορριπτουμε αλλα πολυ καλυτερα στα ιδια λεφτα με μη αποσπωμενη μπαταρια :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω τέτοιο πράγμα 2000mah sony...ο μόνος λόγος που το πήρα ήταν επειδή ήταν πανάλαφρο κ το s2 άδειαζε σχετικά γρήγορα :) Ο φίλος με το iphone είχε 11000mah τέτοιο πράγμα φόρτιζε 7 φορές το κινητό..:)

Link to comment
Share on other sites

Όταν κολλήσει το lg σου γράψε να γελάσουμε μαζί.μην το καταπιείς όπως κάνουν οι περισσότεροι.. :hehe:

Νομίζω το G2 είναι μία από τις καλύτερες Android επιλογές αυτή την περίοδο. Πολλοί λένε ότι είναι καλύτερο και από το S4.

Link to comment
Share on other sites

Το 2010 είχα το iphone 4 πήγα εκδρομή και κόλλησε το τηλ πριν φτάσω καν εκεί που πήγαινα, έμεινα χωρίς κινητό επειδή απλά δεν έβγαινε η μπαταρία για να ξεκολλήσει. Το αρνείσαι δλδ ότι είναι ευκολία?

κρατάτε πατημένο το home button και το power button και κάνει hard reset αντίστοιχα τρίκ υπάρχουν σε όλα τα κινητά

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί να κάνω hard reset στο κινητό κ να χάσω τα πάντα????? Προτιμώ να βγάλω απλά τ μπαταρία και να ξεκολλήσει με την μία :)

Εκτός κ αν απαντάς αποκλειστικά γι αυτό που είπα με το iphone!

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί να κάνω hard reset στο κινητό κ να χάσω τα πάντα????? Προτιμώ να βγάλω απλά τ μπαταρία και να ξεκολλήσει με την μία :)

Εκτός κ αν απαντάς αποκλειστικά γι αυτό που είπα με το iphone!

μάλλον δεν χρησιμοποίησα σωστά το reset με το restart

όλες οι συσκευές έχουν τον τρόπο τους ios wp7/8 κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Στο iphone ήθελε το itunes, έπρεπε να συνδεθεί με το itunes για να ανοίξει η μέγιστη βλακεία! Και το κακό είναι πως το έμαθα όταν το έστειλα για service έτσι έχασα τα πάντα απο μέσα αφού το itunes κάνει συγχρονισμό...

Restart κάνει το κινητό όταν δουλεύει κ πατήσεις τα κουμπιά για να μπει στο bootloader σε κινητά χωρίς bootloader κολλημένα τι θα κάνει?

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω γνώσεις πάνω σε bootloader απλά από τότε που έχω iphone όταν ακόμη ήταν η διαδικασία ξεκλειδώματος μονόδρομος δια πάσα νόσο αυτό τον συνδυασμό έκανα όπως και στα windows phone κάτι αντίστοιχο αλλά με τα τρία κουμπιά ποιο δύσκολα

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now