** GEORGE **

Αγορά Tablet - Android - Word αρχεία ;

Recommended Posts

Θέλω να αγορά ένα Tablet με λειτουργικό Android , ένα απαραίτητο πρόγραμμα που χρειάζομαι είναι το Word και τα αρχεία που έχω είδει κατασκευάσει , υπάρχει δυνατότητα να δουλέψει στο Tablet ;

Link to comment
Share on other sites

Για να γίνω ποιό συγκεκριμένος ,

1) Θέλω τα αρχεία που έχω δημιουργήσει στα windows να μπορώ να τα χρησιμοποιήσω και στο daplet .

2) Τα αρχεία που είδει έχω , και όποια άλλα δημιουργήσω θέλω να μπορώ και να τα επεξεργαστώ στο daplet .

Link to comment
Share on other sites

Θέλω μια απάντηση πρώτα στης τελευταίες δύο ερωτήσεις που έκανα, γιατί αν δεν γίνεται αναγνώριση και επεξεργασία τον αρχείον να μην ασχοληθώ με το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Τα tablet με windows είναι ακριβά , για αυτό ξεκίνησα το θέμα με antroid ώστε να καταλάβω αν όντος θα κάνω την δουλειά μου .

<< αν μπορεί κάποιος να μου απαντήση στα δύο ερωτήματα που έχω κάνω ; >>

Link to comment
Share on other sites

Με το (δωρεάν) kingsoft office, μπορείς και να ανοίξεις και να επεξεργαστείς αρχεία word (και excel κτλ). \

Εγώ το χρησιμοποιώ καθημερινά στη δουλειά.

Λάβε υπόψιν σου 2 πράγματα:

α) Δεν ξέρω τι θα γίνεται σε εξαιρετικά πολύπλοκα έγγραφα (εγώ πάντως σε απλά έγγραφα με μερικές εικόνες που ανοίγω στο tablet, δεν έχω κανένα πρόβλημα)

β) Μην περιμένεις στο tablet να μπορείς να κάνεις σοβαρή επεξεργασία (λόγω έλλειψης keyboard/mouse).

ΥΓ (εκ πείρας). Μην πάρεις φτηνιάρικο tablet και αν μπορείς προτίμησε nexus συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now