Recommended Posts

οτι και αν ειναι αναμενουμε - πραγματικα σουπερ χρησιμο

ψηφιζω μολις ολοκληρωθει να γινει ενα κεντρικο post καπου κεντρικα και ευκολα προσβασιμο - μιλαμε για γνωσεις που πρεπει να διασκορπιστουν

προσωπικα εμενα μου ελυσες τουλαχιστον 4 αποριες που ειχα

Link to comment
Share on other sites

Ντάξει.. μην τρελαίνεστε με τα Tanks :hehe: Πάμε για Waterblocks λοιπόν! :D

[MENTION=5228]alphastorm[/MENTION] Χαίρομαι που κάλυψα τις απορίες σου.. αυτός ήταν ο σκοπός εξ' αρχής! Να καλύψω τις όποιες απορίες μπορεί να έχει κάποιος στο κεφάλι του.

Επίσης μην ξεχνάς ότι μπορείς να ρωτήσεις και εσύ και όλοι το οτιδήποτε. Μπορεί να έχω ξεχάσει να αναφέρω κάτι.. Γίνετε η διευκρίνηση (από κάποιον που δεν έπιασε κάτι ή από κάτι που ξέχασα) και γίνετε και διόρθωση/προσθήκη στο Guide. Έτσι το Guide θα "αναβαθμίζεται" και θα "βελτιώνεται" βάση των δικών σας αποριών. Θα εμπλουτίζεται από τις δικές σας απορίες :D Είναι Interactive το Guide μου Κύριοι :hehe: :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ καλή δουλειά Γιάννη! Σε ευχαριστούμε πάρα πολύ!

Τέτοιες δουλειές έχουν εκλείψει στις μέρες μας!

Vote να μπούν όλα στο πρώτο ποστ και αργότερα να το κάνουμε πολυσέλιδο

Guide σαν review :T:

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω μια απορια: η τοποθετηση του κυριου ογκου του νερο πανω ή κατω απο την αντλια παιζει καποιο ρολο στην ζωη/αποδοση της, η δεν εχει να κανει?

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω μια απορια: η τοποθετηση του κυριου ογκου του νερο πανω ή κατω απο την αντλια παιζει καποιο ρολο στην ζωη/αποδοση της, η δεν εχει να κανει?

καπου ειχα δει πως πρεπει πισω απο την αντλια να υπαρχει ενα reservoir για να μπορει να "τραβαει" απο κει υγρα ...

δεν ειμαι σιγουρος αν θελει γενικα να βρισκετε χαμηλα η ψηλα αλλα κυριως να εχει ενα res απο πισω ... ;)

περιμενε και για 100% σωστη απαντηση απο τους ειδικους

Link to comment
Share on other sites

Το υγρό πρέπει να πηγαίνει στην αντλία μόνο του, μέσω της βαρύτητας. Η αντλία δεν έχει την δυνατότητα να αντλήσει το υγρό αν αυτό δεν βρίσκεται μέσα της. Άρα, το tank πρέπει να βρίσκεται ψηλότερα από την αντλία ώστε η βαρύτητα να οδηγεί το υγρό στην αντλία!

Μέσα στο Σ/Κ θα ανεβάσω και το part με τα tanks, στο οποίο αναλύω ακριβώς την "σωστή" θέση για το tank μεταξύ άλλων!

Stay Boxed!

Link to comment
Share on other sites

αρα εφοσον το τανκ ειναι πριν, και πανω απο την αντλια δεν την επηρεαζει το αν τα ψυγεια ειναι ολα πανω ή κατω απο αυτην, ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now