Diai3lo

συμβατότητα μητρικής και ssd

Recommended Posts

καλημέρα παιδιά θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι έχω έναν φίλο που έχει αυτή την μητρική (http://www.msi.com/product/mb/945GCM478.html#/?div=Detail) και έναν διπύρηνο επεξεργαστή και θέλει να βάλει ssd γίνετε να βάλει η θα έχει κανένα θέμα και δεύτερον αξίζει να βάλει ssd σε τέτοιο μηχάνημα?

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να βάλει αλλά λόγω ύπαρξης SATAII στην μητρική θα υπάρχει κόφτης στις επιδόσεις του SSD αν είναι SATA III

Όμως ακόμα και κομμένες, θα δει αρκετή διαφορά με HDD

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα εκτός από ότι θα τερματίζουν οι επιδόσεις στο SATAII πρότυπο και το σύστημα του θα κοστίζει όσο ο SSD :hehe:

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να μου προτείνεις κάποιον ssd στα 60-64gb κάτι φτηνό δηλαδή αν γίνετε να μην ξεπεράσουμε τα 70euro αν γίνετε και ποιο κάτω ακόμα καλύτερα :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο εμενα ειπα να μην ανοίξω καινουργιο θεμα...

εχω αυτην την μητρική GIGABYTE - Motherboard - Socket AM2+ - GA-M720-US3 (rev. 1.0)

και θελω να του βαλω αυτον τον SSD ADATA XPG SX900 128GB 2.5'' SSD SATA3 - ΣΚΛΗΡΟΣ ΔΙΣΚΟΣ -

καταρχάς ειναι συμβατό αυτο που θελω να κανω η θα δώσω τζάμπα λεφτα?

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο που ειπες αν θα δουλεψει σωστα ηθελα να μαθω...

κ κατι αλλο... πρεπει να κανω κάποια αλλαγη στον αλλον σκληρό που εχω απο τα bios εκτος απο το φορματ που θα φαει ετσι κ αλλιως ετσι... να τον δουλευω μονο για αποθηκευση αρχειων κ μονο

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now