** GEORGE **

Αναβάθμιση μνήμης 8 η 16GB ...

Recommended Posts

Η μνήμες που φορούσε ο υπολογιστής ήταν 2 Χ 4GB = 8 παρουσίασαν σφάλμα και επιστράφηκαν στο κατάστημα, με ειδοποιούν ότι μου της αντικαθιστούν με αυτές και αμέσως σκέφτομαι ίσως ναι είναι ευκαιρία να κάνω μία αναβάθμιση όπως να ανέβω στα 16GB . Ο υπολογιστής έχει μητρική + επεξεργαστή και χρησιμοποιείται για επεξεργασία βίντεο , Gaming κλπ... το ερώτημα είναι ....

αξίζει να γίνει αναβάθμιση , θα υπάρχει αισθητή διαφορά ;

Link to comment
Share on other sites

αν μπορεις να τα δωσεις ναι δωστα!

δεν ειναι οτι επιβαρυνουν το συστημα - επισης σε λιγο καιρο κανα χρονο ας πουμε ολο και περισσοτερα gb θα χρησιμοποιουνται απο τα παιχνιδια etc

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τώρα στο rome 2 με ανοιχτό το chrome με καμιά 15ρια παράθυρα..και τρέχουν ταυτόχρονα κ άλλα διάφορα τα 3.5-4 δεν τα περνάω με τίποτα.

Αν δεν ασχολείσαι με προγράμματα φωτογραφίας/βίντεο δεν έχει νόημα :)

Link to comment
Share on other sites

Η μνήμες που φορούσε ο υπολογιστής ήταν 2 Χ 4GB = 8 παρουσίασαν σφάλμα και επιστράφηκαν στο κατάστημα, με ειδοποιούν ότι μου της αντικαθιστούν με αυτές και αμέσως σκέφτομαι ίσως ναι είναι ευκαιρία να κάνω μία αναβάθμιση όπως να ανέβω στα 16GB . Ο υπολογιστής έχει μητρική + επεξεργαστή και χρησιμοποιείται για επεξεργασία βίντεο , Gaming κλπ... το ερώτημα είναι ....

αξίζει να γίνει αναβάθμιση , θα υπάρχει αισθητή διαφορά ;

Εαν εχεις την οικονομικη ευχερια καντο, τα 16gb δινουν αλλον αερα στον συστημα μιας και χρησιμοποιουνται σαν Cache απο τα Windows αλλα και προσφερουν μεγαλυτερη διαρκεια ζωης στον SSD οπως αποδειχτηκε απο προσφατο review του Toms.

Experiment: Can Adding RAM Improve Your SSD's Endurance? - Can You Get More Speed From Your SSD By Adding RAM?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now