Argaliad

7950 vapor-x flash to R9 280x

Recommended Posts

Λοιπον καλησπέρα σας,

Εχω την 7950 vapor-x boost oc edition

Βρηκα σto techpower up VGA Bios Collection: Sapphire R9 280X 3072 MB | techPowerUp το Bios της αντιστοιχης vapor-x Ρ9 280x.

Εχω το ( 8 + 8 power phase μοντελο) με το unlocked voltage αυτην τι στιγμη τρεχω στα 1100/1500

Εψαξα σημερα στο ιντερνετ αλλα δεν βρηκα κατι, να το εχει δοκιμασει καποιος αλλος. Σε αλλα Site του εξωτερικου μου λενε να περιμενω να το δοκιμασει αλλος.

Βασικα αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αμα πιστευεται πως ειναι δυνατον να γινει κατι τετοιο αμα, σταθω τυχερος με το συγκεκριμενο μοντελο που εχω!!

Απο οσο ξερω πολλες φορες απλως η Sapphire απενεργοποιούσε τους cores παρόλου που δούλευαν απλως για να παραξει την 7950!!

Να προσθεσω πως εχω το Boost Button το οποιο αλλαζει Bios, και μπορω να το χρησιμοποιησω σε περιπτωση αποτυχιας!!

Θελω να ακούσω γνώμες!!

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου, άστο καλύτερα μην ασχολείσαι... Δεν έχεις να κερδίσεις κάτι, μόνο να χάσεις χρόνο! Τα shaders της7950 είναι ηλεκτρικά απενεργοποιημένα. Άμα ήταν η 7970 και GHz edition τότε ίσως...

Btw, η Sapphire δεν ασχολείται με τον πυρήνα, αυτό το κάνει η AMD, ενώ το BIOS της έχει να κάνει περισσότερο με τα stock clocks.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now