Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά!!Ψάχνω για full tower case και μιας στην ελληνική αγορά οι τιμές έχουν πάρει την ανιούσα στράφηκα είτε σε κάτι μεταχειρισμένο είτε σε αγορά από εξωτερικό,όπου ναι μεν οι τιμές είναι πολύ χαμηλότερες όμως τα μεταφορικά είναι αρκετά και κάποια καταστήματα δεν στέλνουν Ελλάδα,όπως επίσης δεν ξέρω τι επικρατεί σχετικά με το τελωνείο.Διάβασα ένα άρθρο(Αγορές από το εξωτερικό) και θέλω να ρωτήσω τη γνώμη σας.Έχει μπει κανείς σε αυτή τη διαδικασία(ειδικότερα στο κεφάλαιο 3-Αγορές από χώρες που δεν στέλνουν εμπορεύματα στην Ελλάδα),τι νομίζετε,το θεωρείτε ασφαλές.Ευχαριστώ προκαταβολικά.Όσο για το κουτί έχω τσεκάρει το NZXT Phantom 630 αυτή τη στιγμή πωλείται 139$ στο Newegg.

Link to comment
Share on other sites

Δεν συμφέρει να φέρεις κουτί από Αμερική. Θα σε πιάσουν super μεταφορικά και τελωνείο μαζί.

Τελωνείο πληρώνεις για χώρες εκτός Ευρώπης. Πιστέυω καλές τιμές μπορείς να βρείς και από Ευρώπη (Γερμανία).

ΝΖΧΤ Phantom 630: NZXT Phantom 630 | Geizhals Deutschland

Απ'ότι βλέπω το newegg τα έχει "σκίσει" όλα τα NZXT με κουπόνια και προσφορές!

Newegg.com - NZXT Phantom 630

Συνήθως διαφορές υπάρχουν, αλλά όχι τόσο μεγάλες όσο φαίνεται στο συγκεκριμένο μοντέλο!

Ποιος ξέρει τι κάνανε και έχουν τέτοιες τιμές! Για τέλος χρόνου και στόχο το μυρίζω εγώ!

Τι άλλα κουτιά κοιτάς? ή θέλεις συκγκεκριμένα αυτό και μόνο αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Με αυτό έχω κολλήσει,είναι η αλήθεια και δεν βλέπω να ξεκολλώ...Πες τα ρε Gorillako με τέτοια τιμή είναι ξεφτίλα...Πραγματικά σκέφτομαι να κάνω μια κρούση σε αυτά τα site αναφέρονται στο άρθρο,ποια είναι η γνώμη σου??

Link to comment
Share on other sites

Με αυτό έχω κολλήσει,είναι η αλήθεια και δεν βλέπω να ξεκολλώ...Πες τα ρε Gorillako με τέτοια τιμή είναι ξεφτίλα...Πραγματικά σκέφτομαι να κάνω μια κρούση σε αυτά τα site αναφέρονται στο άρθρο,ποια είναι η γνώμη σου??

Δεν κατάλαβα τι εννοέις!

Εννοέις να στείλεις email σε αυτά τα μαγαζιά που σου δίνω στο link?

Link to comment
Share on other sites

Από Γερμανία φίλε μου φαίνεται πως βγαίνει το φτηνότερο σύνολο,αφού ναι μεν είναι ακριβότερο μαγαζί σε σχέση πάντα με τα αποτελέσματα που δίνει το Idealo,αλλά τα μεταφορικά,είναι πολύ χαμηλότερα.Λοιπόν παιδιά έκανα μια κρούση στο Byserv,συμπληρώνοντας μια φόρμα,δηλαδή τη φόρμα παραγγελίας και αναμένω email για το συνολικό κόστος.Επειδή φαντάζομαι σας ενδιαφέρει θα σας ενημερώσω...

Link to comment
Share on other sites

Ύστερα από επικοινωνία που είχα με το byserv και μάλιστα στα ελληνικά μου έγινε σαφές ότι η αγορά δεν άξιζε,με τα μεταφορικά να αγγίζουν 80 ευρώ συν τους φόρους,οπότε στρεφόμαστε σε Ευρώπη σε κατάσταση καινούριου και μεταχειρισμένου(εφόσον αποδειχθεί αξιόπιστο).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now