khetzal

nVidia Inspector αξιζει τον κοπο?

Recommended Posts

Καλησπερα guys!

Ενας φιλος που εχει 7870 ειχε προβλημα με microstutter (σε single gpu!!) και γενικα οποτε εβαζε καποιο φιλτρο η ανεβαζε quality στο dynamic shadows kai SSAO τα fps πεφταν πολυ παραπανω απ το λογικο.Με τα πολλα βρηκαμε το RadeonPro οπου οχι μονο καταφερει να lockarei στα 60fps αλλα ανεβασε και τα spec του game!

Οποτε εψαξα το αντιστοιχο της nVidia και βρηκα το nVidia Insector το οποιο απο 1-2 videakia κ παιζωντας λιγο το BF4 ειδα πολυ θετικες αλαγες.

Εχει κανεις αλλο εμπιρια απο αυτο το προγραμμα,καποιο tip?

Link to comment
Share on other sites

Για πες μου μια θετική αλλαγή που είδες με το nvidia insector να την δω και εγώ :)

Άσχετο αλλά κολλάει παντού γιατί γουστάρουμε τουτούνια!!

Μας έκανες περήφανους!!!!!!!!!!!!

[video=youtube;h9Rjxdg_O4Q]

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχαχ ΤΕΡΑΣ το supra !! input lag εκει ειδα διαφορα επισεις μπορεσα να παω απο high σε ultra 2 επιλογες και μεσα απο inspector ανεβασα καποιο φιλτρα που δεν ειχα επιλογη να κανω απο nvidia cp και ingame.

[video=youtube;tx-Pmc_qw1k]

Link to comment
Share on other sites

Α εμένα ήταν όλα στα ultra λέω κ εγώ τι έκανε ο μάγος? το μόνο που θέλει το bf4 είναι κανένα patch για κάτι στρατιώτες π αιωρούνται κάτι πόδια που τρέμουν κάτι πεδία π αναβοσβήνουν τέτοια πραγματάκια...

7no8.jpg

7no8.jpg

7no8.jpg

7no8.jpg.17b956dfad10c07ec0d80a7cf91ae50

Link to comment
Share on other sites

αστα να πανε κι εγω ειδα κατι τετοια σημερα... επισεις πρεπει να βγει patch για τα crash που παιζουν σε random φασεις του game!

Eκτως κι αν εχει κανα μυστικο να μας πεις για να μην crasharoume :P

Το gtr πως σου φανηκε?

Link to comment
Share on other sites

331.65 εχω. Περιεργο εισαι ο 1ος που μου λεει οτι δεν ειχε chrash στο game! Εχει γινει και χαμος στο site της ea για τα crash

DIrectX Error or BF4 has stop working...really need some help - Answer HQ

Battlefield 4 Beta DirectX ERROR !!!!! - Answer HQ

BF4 PC crashes with looping sound and screen freeze (Beta ran smooth) - Answer HQ

ρωτησα και αλλους 2 φιλους το ιδιο

7870 εχει ο ενας και 680 ο αλλος

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ ούτε το παραμικρό κόλλημα! Στο λόγο μου δεν έχω λόγο να πω ψέματα άλλωστε τα χώνω σε όλους όταν κάτι δεν δουλεύει σωστά!

[video=youtube;m2xkcS3v9i8]

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ακόμα αν πάω το σκέφτομαι όμως..θα δείξει γιατί είναι κ αρκετά μακριά από τα Χανιά το τυμπάκι! Υπάρχει κ μια 3014 στο πρόγραμμα χαχα!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατί η nVidia είναι rock stable δεν κρασάρουν

Έτσι είναι :)

Ούτε AMD ούτε nVIDIA, ο κώδικας του game φταίει.

Του χω κάνει μαγικά κ δεν κρασαρει εμένα! :harhar:

Μήπως φταίει ότι όλοι το παίζεται στο easy!!:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλε ανακοίνωση η DICE, ότι τα προβλήματα εμφανίζονται σε ΌΛΕΣ τις κάρτες γραφικών ανεξαρτήτως κατασκευαστή ακόμα και με τους τελευταίους drivers. Πλην ελαχίστων εξαιρέσεων!

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι :)

Του χω κάνει μαγικά κ δεν κρασαρει εμένα! :harhar:

Μήπως φταίει ότι όλοι το παίζεται στο easy!!:hehe:

bich please εχθες το τερματισα (χωρις crash για περιπου 3ωρες) στο hard! Αλλα παλι πολυ μικρο το campaign... Any way back to topic! Αξιζει το inspector? Σε αλλα φορουμ λενε οτι εχει πολυ καλες επιλογες για AA

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now