konmarin

AMD KAVERI A10-7850K !!! Στην δημοσιοτητα τα πρωτα specs...

Recommended Posts

Δειτε στο link

Αντε να δουμε και τους κανονικους επεξεργαστες...

Παντος οι kaveri ειναι πολλα υποσχομενοι!!!

Απο την κυκλοφορια των Kaveri και μετα, οι "κανονικοι" επεξεργαστες της AMD θα ειναι πλεον τα APUs της.

Link to comment
Share on other sites

Εχει και multithread συστημα οπως τα cpu της Intel?

Ηting εννοείς ?

Οχι,ο τύπος έχει κάνει λάθος ! Είναι 4 cores σε 4T ή αλλιώς αν το θες σε multithread (όπως το είπες) είναι 2Modules /4 Τh.

Link to comment
Share on other sites

Φρέσκα νέα

AMD Kaveri APU With SteamrollerB Core Features 20% CPU and 30% GPU Performance Uplift Over Richland - Platform Details Unveiled

Αν και αυτό το "UP to", όσον αφορά τις επιδόσεις, δεν μου πολύ αρέσει. Είναι ένα βήμα προς την σωστή κατεύθυνση, δεν ξέρω μόνο αν θα είναι αρκετό να ισοφαρίσει τουλάχιστον τα βήματα που κάνει ταυτόχρονα και η Intel.

AMD-Kaveri-APU-Platform-Details-635x476.png

Link to comment
Share on other sites

Φρέσκα νέα

AMD Kaveri APU With SteamrollerB Core Features 20% CPU and 30% GPU Performance Uplift Over Richland - Platform Details Unveiled

Αν και αυτό το "UP to", όσον αφορά τις επιδόσεις, δεν μου πολύ αρέσει. Είναι ένα βήμα προς την σωστή κατεύθυνση, δεν ξέρω μόνο αν θα είναι αρκετό να ισοφαρίσει τουλάχιστον τα βήματα που κάνει ταυτόχρονα και η Intel.

Οι επιδοσεις ειναι παραπανω απο ικανοποιητικες σε legacy software...Για την συγκριση με Intel, nobody cares anymore, στην κατηγορια του απλα διαλυει την κακιστη σειρα i3.

Link to comment
Share on other sites

Οι επιδοσεις ειναι παραπανω απο ικανοποιητικες σε legacy software...Για την συγκριση με Intel, nobody cares anymore, στην κατηγορια του απλα διαλυει την κακιστη σειρα i3.

Καλά μην το λες το "nobody cares" διότι αν μείνει πίσω κάποια στιγμή αναγκαστικά θα ανταγωνίζεται ΜΟΝΟ τους Celeron και τους Pentium. Ούτε με i3 δεν θα συγκρίνεται. Επιπλέον το cpu κομμάτι μπορεί να δώσει επιπλέον boost ή να φρενάρει, ανάλογα, το gpu κομμάτι της APU.

(κάπου κάποτε νομίζω έχει ξανά γίνει αυτή η κουβέντα)

Link to comment
Share on other sites

Οι επιδοσεις ειναι παραπανω απο ικανοποιητικες σε legacy software...Για την συγκριση με Intel, nobody cares anymore, στην κατηγορια του απλα διαλυει την κακιστη σειρα i3.

Κάτσε να δούμε και τιμή πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

Αν αναλογιστείς πως ο 6800κ που είναι μέχρι τώρα ο ταχύτερος richland είχε ξεκινήσει με τιμή στα 151 ευρώ πριν 6 μήνες και τώρα κοστίζει 134 https://www.skroutz.gr/s/3446454/AMD-A10-6800K-Box.html?keyphrase=6800k , δυστυχώς θέλει να κεφαλαιοποιήσει τις υποτιθέμενες διαφορές στις επιδόσεις με 30 ευρώ καπέλο λογικά αν αληθεύουν οι τιμές είπαμε!

Link to comment
Share on other sites

Από μαγαζί για preorder ενώ εγώ σου δίνω όλη την σειρά από guru3d.

Από παραδίπλα site AMD Jaguar, Steamroller και μελλοντικά cpu's και apu's... - Σελίδα 37 - Επεξεργαστές, Μητρικές & RAM - Insomnia.gr - Σελίδα 37

Αν απαγορεύεται πείτε μου να το σβήσω ή ας το σβήσει κάποιος mod.

Link to comment
Share on other sites

Καλά και ο guru από τα ίδια link βγάζει την είδηση.

Based on the pre-order prices...., ....unheard of before A4-6320 and A6-6420K dual-core APUs are also available for pre-order.

Και το μαγαζί αφαίρεσε τις τιμές τώρα.

30 μέρες από το Σάββατο για την επίσημη ανακοίνωση από την AMD, ο καιρόc γαρ εγγύc.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now