Τι μάρκα μητρικής/ές έχετε?  

72 members have voted

  1. 1. Τι μάρκα μητρικής/ές έχετε?

    • Abit
    • Aopen
    • Asrock
    • ASUS
    • Biostar
      0
    • Chaintech
    • DFI
    • ECS
    • Epox
      0
    • EVGA
    • Foxconn
    • Getway
      0
    • Gigabyte
    • Intel
    • Jetway
      0
    • MSI
    • Sapphire
      0
    • Shuttle
      0
    • Soyo
    • Supermicro
      0
    • TAYAN
      0
    • XFX
      0
    • Zotac
      0
    • Albatron
      0
    • iWill
      0


Recommended Posts

Το HwBox σημαίνει Hardware Box και όλοι εμείς έχουμε κοινό ενδιαφέρον το Hardware και αυτό έιναι που μας ενώνει.

Οι μητρικές αποτελούν εάν θέλετε την "ραχοκοκαλιά" των PCιών μας και είναι αυτό που καθορίζει τι μπορεί να τοποθετηθεί

επάνω τους.

Ξεκινάω το συγκεκριμένο Poll και θα υπάρξουν και άλλα σε όλες τις κατηγορίες για να δούμε που βαδίζουμε

και ποιά μάρκα μητρικών μας αρέσει πιο πολύ.

Στην Ελλάδα προ κρίσης σίγουρα υπήρχαν περισσότερες μάρκες, ενώ τώρα τελευταία έχουν επιβιώσει στους διανομείς

και στα καταστήματα πολύ λίγες. Στην λίστα θα βάλουμε και εταιρίες που είναι πλέον "vintage" και έχουν σταματήσει

να παράγουν μητρικές γιατί εκτός από hardware junkies υπάρχουν και ρομαντικοί τύποι ανάμεσα μας!

Το Poll θα επικεντρωθεί στην μάρκα, ενώ στα σχόλια μπορείτε να γραψετε ποιά μοντέλα έχετε!

Στο Poll έχετε δικαίωμα πολλαπλής επιλογής μιας και δεν πιστεύω πως κάποιος εδω μέσα έχει μόνο ένα PC.

Εάν ξεχνάω κάποια μάρκα, να μου το πείτε να την προσθέσω.

Οι εταιρίες έχουν μπει με αλφαβητική σειρά.

Edited by GoriLLakoS
Link to comment
Share on other sites

4 μητρικες εχω αλλαξει,η μια ειναι μια παλια asus εποχης p4,η αλλη μια foxconn bloodrage x58,μετα μια asus r3x και τωρα ειμαι με μια asus maximus vi hero.σκυλια οι αζους.αν αλλαξω πλατφορμα παλι σε μητρικη asus θα παω

Link to comment
Share on other sites

Ρε γορίλα πραγματικά με άφησες με το στόμα ανοιχτό. Soyo? ??????? που την θυμήθηκες αυτή. Αστεία αστεία, ακόμα δουλεύει το αρχαίο Soyo SY-p4x400 478 socket. Πόσο μου άρεσε αυτή η εταιρία τότε.

Link to comment
Share on other sites

Σπίτι έχω μια MSI P45D3 Platinum από το 2007.

Έχω άλλη μια DFI nF4 SLI-D σε 2ο PC.

Και μια GIGABYTE GA-78LMT-USB3 σε ένα τρίτο PC.

Επίσης έχω στον τοιχο πολλές καρφωμένες μητρικές για διακοσμητικά! :P

Link to comment
Share on other sites

ξεκινησα με 775 asrock λειτουργει ακομα πηγα σε asus 775 (καλυτερο chipset) λειτουργει ακομα πηγα σε msi 775 ddr3 η οποια τα εφτησε διχως λογος και τωρα ξανα asus z87. ποτε ξανα Msi mobo! και ναι εχω και κατι παλιες απο Pc φιλων στον τοιχο απο pentium 3 ειναι η ποιο παλια αλλα ουτε μαρκα ξερω ουτε chipset.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now