MetallicGR

Τίτλοι τέλους για το Winamp

Recommended Posts

[NEWS_IMG="Τίτλοι τέλους για το Winamp]http://www.hwbox.gr/images/metro/news_images/software.png[/NEWS_IMG] Τέλος εποχής για τον πασίγνωστο player.

Η AOL αποφάσισε, μετά από 16 χρόνια ιστορίας, να "σβήσει" από τον χάρτη, τον γνωστό media player Winamp για αδιευκρίνιστους λόγους. Η πρώτη δωρεάν έκδοση ήρθε στον κόσμο στις 21 Απριλίου του 1997 και σύντομα έγινε ένας από τους πιο διαδεδομένους players του κόσμου με την ασύγκριτη ποιότητα ήχου του καθώς και την πληθώρα από Plugins που το απαρτίζουν. RIP

[img_ALT=Τίτλοι τέλους για το Winamp]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums256-picture18196.jpg[/img_ALT]

Link to comment
Share on other sites

Είναι πραγματικά βλακώδες για έναν κολοσσό όπως η AOL να κλείνει project όπως το Winamp .

Με 3.000 skins και 1.000 plugins είναι ίσως ο πληρέστερος music player και μας συντρόφευε

πιστά για τόσα χρόνια .

Κρίμα πραγματικά (άντε να συνηθίσεις τώρα άλλον player μετά από τόσα χρόνια...:sorrow:¨)

Link to comment
Share on other sites

Είναι πραγματικά βλακώδες για έναν κολοσσό όπως η AOL να κλείνει project όπως το Winamp .

Με 3.000 skins και 1.000 plugins είναι ίσως ο πληρέστερος music player και μας συντρόφευε

πιστά για τόσα χρόνια .

Κρίμα πραγματικά (άντε να συνηθίσεις τώρα άλλον player μετά από τόσα χρόνια...:sorrow:¨)

Εντάξει αλλά δεν σου απαγορεύει κανείς να βάλεις όποια έκδοση θες! ;) Αυτό που θα λείψει είναι ορισμένες λειτουργίες που χρησιμοποιούν servers της AOL.

Κι εγώ τακτικός χρήστης του Winamp, το έχω κάνει και portable και το έχω πάντα μαζί μου. :P

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει αλλά δεν σου απαγορεύει κανείς να βάλεις όποια έκδοση θες! ;) Αυτό που θα λείψει είναι ορισμένες λειτουργίες που χρησιμοποιούν servers της AOL.

Κι εγώ τακτικός χρήστης του Winamp, το έχω κάνει και portable και το έχω πάντα μαζί μου. :P

Και εγω χρηστης του μακραααν

Ρε παιδια παει πακετο με το shoutcast?

Υπαρχει αλλος player που να εχει ενσωματομενο search για shoutcast και να εχει τα visuals του milkdrop2.0???????????

Link to comment
Share on other sites

Και εγω χρηστης του μακραααν

Ρε παιδια παει πακετο με το shoutcast?

Υπαρχει αλλος player που να εχει ενσωματομενο search για shoutcast και να εχει τα visuals του milkdrop2.0???????????

Ο media monkey νομίζω :)

Link to comment
Share on other sites

Ο media monkey νομίζω :)

What he said ^^

Παλιότερα με είχε κουράσει λίγο το winamp και μετά από δοκιμές αρκετών, κατέληξα στο Mediamonkey.

Αν και πολύς κόσμος τώρα τελευταία έχει πάει στα pandora, grooveshark, spotify και φυσικά το YouTube.

Link to comment
Share on other sites

What he said ^^

Παλιότερα με είχε κουράσει λίγο το winamp και μετά από δοκιμές αρκετών, κατέληξα στο Mediamonkey.

Αν και πολύς κόσμος τώρα τελευταία έχει πάει στα pandora, grooveshark, spotify και φυσικά το YouTube.

Δεν διαφωνω αλλα για εμενα προσωπικα ειναι ο καλυτερος soundplayer

Tο εψαξα λιγο ειναι ο μοναδικος player που εχει ενσωματωμενο search και αναπαραγωγη κατευθειαν shoutcast οχι μεσο browser

Link to comment
Share on other sites

Tο κλασικό winamp, ένας ανταγωνιστής του ονόματι sonique, το AudioGrabber και τα xing & lame της πρώτης φουρνιάς WERE DA SHIT κάποτε.

Πλέον η φάση είναι foobar για όσους, και itunes/windows mp όσους δεν την ψάχνουν και πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μονόδρομος το foobar [MENTION=1152]caution[/MENTION]

Υπάρχει και το WASAPI plug-in για Winamp ;)

Το itunes όποιος το χρησιμοποιεί ως music player είναι χειρότερος και από αυτούς με τον WMP :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now