Pastelidis.n.s.

FTTH Network στην Νεα Σμύρνη από την Forthnet (Πιλοτικά)

Recommended Posts

Το πρωτο FTTH Speedtest στην Ελλαδα απο παλικαρι στο adslgr.

Περιοχη: Νεα Σμυρνη

Η συγκεκριμενη γραμμη διατιθεται για οποιον κατοικει επανω στην Ελευθεριου Βενιζελου. Πιλοτικα απο την Forthnet.

Δυστυχως δεν διατιθεται πουθενα σε ολη την Ελλαδα παρα μονο αυτη τη στιγμη στη Νεα Σμυρνη.

Tα σχολια δικα σας!

3131091781.png

Περισσοτερα εδω

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους άρχιζει ο πολιτισμός και στην Ελλάδα..πρώτα η VDSL μετά αυτό..άντε και εμείς στις ορεινές περιοχές να το δούμε σε καμιά 20 χρονάκια και αν..

Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο FTTH Speedtest στην Ελλαδα απο παλικαρι στο adslgr.

Περιοχη: Νεα Σμυρνη

Η συγκεκριμενη γραμμη διατιθεται για οποιον κατοικει επανω στην Ελευθεριου Βενιζελου. Πιλοτικα απο την Forthnet.

Δυστυχως δεν διατιθεται πουθενα σε ολη την Ελλαδα παρα μονο αυτη τη στιγμη στη Νεα Σμυρνη.

Tα σχολια δικα σας!

3131091781.png

Περισσοτερα εδω

Να τραβήξουμε καλώδιο από την βενιζέλου 5 στενά επάνω στο σπίτι μου πάιζει? :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Που το στηριζεις οτι θα καταρευσει;

Sent from my iPad using Tapatalk HD

- 100 GBps δίκτυο με τον υπόλοιπο κόσμο πάνω στον χαλκό του ΟΤΕ (sorry, αλλά δεν θα το πάρεις)

- Άθλια εξυπηρέτηση (όταν καλώ θέλω άμεση απάντηση και άμεση επίλυση, όχι σε 24 ώρες και είμαστε busy)

- Μηδαμινο infrastructure ειδικά στο κέντρο της Αθήνας.

- Τώρα για οπτική, αν σου πω ότι η μόνη που προσπάθησε να σκάψει σωστό δίκτυο είναι η HOL, αλλά το έκοψε λόγω κόστους. H Forthnet τόσα χρόνια καλά βρίσκεται στο χείλος της χρεωκοπίας πάνω στο χαλκό του ΟΤΕ.

Δεν ξέρω πιο θα είναι το κόστος για τη γραμμή, αλλά βάζω 3 x 50 mbps VDSL και πιάνω τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

- 100 GBps δίκτυο με τον υπόλοιπο κόσμο πάνω στον χαλκό του ΟΤΕ (sorry, αλλά δεν θα το πάρεις)

- Άθλια εξυπηρέτηση (όταν καλώ θέλω άμεση απάντηση και άμεση επίλυση, όχι σε 24 ώρες και είμαστε busy)

- Μηδαμινο infrastructure ειδικά στο κέντρο της Αθήνας.

- Τώρα για οπτική, αν σου πω ότι η μόνη που προσπάθησε να σκάψει σωστό δίκτυο είναι η HOL, αλλά το έκοψε λόγω κόστους. H Forthnet τόσα χρόνια καλά βρίσκεται στο χείλος της χρεωκοπίας πάνω στο χαλκό του ΟΤΕ.

Δεν ξέρω πιο θα είναι το κόστος για τη γραμμή, αλλά βάζω 3 x 50 mbps VDSL και πιάνω τα ίδια.

Δεν ξέρω παροχο που να κάνει ποιο γρήγορα εκτός αν ειναι business θέμα και να πετύχεις πολλές συνιστώσες. Θυμάμαι συμετρικες πχ που τρέχαμε την ιδια μέρα αλλά για πολύ συγκεκριμένους πελάτες και αν ειμασταν κοντά στα κεντρικά για να πάρουμε την κάρτα για sdsl για το analyzer.

Sent from my Pantoflini N7100

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πόσοι πραγματική retail customers θα χρειαστούν ποτέ στη ζώη τους FTTH! Να είναι το 1-2% των πελατών της εκάστοτε εταιρείας και πολλά λέω. Προφανώς αναφέρομαι σε enterprise πελάτη.

Link to comment
Share on other sites

Καλοκαιρινά όνειρα για την χρεοκοπημένη Ελλάδα, η 8αρα πάει σύννεφο στην πραγματικότητα και οι περισσότεροι πλέον δεν ασχολούνται.

Μια δόση ελπίδας και χαράς από τον IntelUser.

page28_2.jpg

:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now