NEQQz

GIGABYTE GA-970A-D3

Recommended Posts

Ξέρεις κανεις αν αυτή η μητρική (GIGABYTE GA-970A-D3) ειναι συμβατή ή αν ειναι πιθανό να μου παρουσιάσει προβληματα με αυτες τς ram RipjawsX - F3-2400C11D-8GXM - G.SKILL DDR3 Memory ? Ειχα πάρει αυτες τς ram σε προσφορά αλλα δεν είχα σκεφτεί ότι θα μου είναι δύσκολο να βρω καλή μητρική για τα χρήματα που διαθέτω. Ο επεξεργαστής του συστήματος ειναι ο AMD FX8350 kai 700W τροφοδοτικό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να έχεις noboot θέματα - τώρα για τα 2400 θα θέλουν λίγο ψάξιμο.

Πάντως η μητρική που κοιτάς, σε κάποια revision της δεν έχει καν ψύκτρες στα VRM και ΔΕΝ υποστηρίζει τον επεξεργαστή σου. Και ακόμα και στα revision που τον υποστηρίζει, δεν θα είναι και για πολλά - πολλά...

Link to comment
Share on other sites

Τότε καλο θα είναι να ψάξω για άλλη μητρική. Η ειρωνεία ειναι ότι την συγκεκριμένη μητρική μου την είχαν προτείνει ανεπιφύλαχτα αλλα μάλλον μ τν πρότεινε ατομο που δν ήξερε πολλά. 'Eχετε να μου προτείνετε καποια καλή μητρικη για τν fx-8350 κ να τρέχει και με αυτες τς ραμ; οχι να πιάνει τα 2400 απλα να μν έχω προβληματα.. εως 100Ε διαθέτω

Link to comment
Share on other sites

Στα 100? θα βρεις αρκετές 990FX της ASRock που είναι αυτό που ψάχνεις. Στα 150? όμως, αν μπορείς να τα διαθέσεις, υπάρχει η Sabertooth της ASUS που είναι καλύτερη για τα "πολλά-πολλά" που λέει ο [MENTION=1152]caution[/MENTION] πιο πάνω. ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now