STORM1978

Home sweet 5.03ghz home! FX 8320 at Seidon 240M.

Recommended Posts

Μέγιστη θερμοκρασία 63 βαθμούς και από ρεύμα μεταξύ 1,485-1,491V.

Καλά δεν θα τον αφήσω για πάντα εκεί, έκανα oc profile στην μητρική και παίζω 4.6 everyday και 5 μόνο όταν είναι να τρέξω κανένα bench!

Όσο και safe να είναι από θερμοκρασίες και σταθερότητα, είναι πολυυυυυύ το ρεύμα εκεί πάνω!!!

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν παίζουν φράγκα, ποιο πολύ for the fun, απλά με άφησε μ@@@@α :suck: η μητρική και ο επεξεργαστής στο πόσο εύκολα και χωρίς προβλήματα έφτασε εκεί!

Η πλάκα είναι ότι δεν το έχω πολυπειράξει ούτε το έχω πολυψάξει για να δω μέχρι που θα πάει λόγο χρόνου. In other words, πιστεύω μπορεί να πυροβολήσει ο Vishera και παραπάνω, έπιασα λόττο στο silicon lottery! :whoohoo:

Και τρίτον, η Seidon 240M, παρότι έτοιμη λύση, δεν δείχνει να νοιώθει από τις θερμοκρασίες του FX.

Θα δω κάποια στιγμή να ζητήσω και την βοήθεια σας για να δούμε μέχρι που θα φτάσει το θηρίο! :T:

Link to comment
Share on other sites

Εδώ χωρίς πολλά πολλά και λογικά θα πηγαίνει λίγο παραπάνω, η gigabyte όμως μου πεταξε τα μάτια έξω από την απόδοση της, :kiss:...όντας μικρομεσαία μητρική! :bows: Any ideas για να τον φτάσουμε στο limit up? :whistling:

1105423.jpg

Edited by STORM1978
Link to comment
Share on other sites

Με τα ρεύματα που παίζεις νομίζω ότι απλά σε κόβει η ψύξη; Ο [MENTION=230]AMDnord[/MENTION] τους ξέρει καλά τους FX.

Γνώμη μου είναι αν ψήνεσαι πάρα πολύ, να μαζέψεις σιγά σιγά χρήματα και να πας σε ένα μονοβάθμιο ;)

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν με βλέπω για τόσο ψηλά Γιώργο. Θα δω μέχρι που θα πάει και μετά ραφινάρισμα στις επιμέρους ρυθμίσεις και προς το παρόν εκεί θα σταματήσω.

Αργότερα και σύμφωνα με τον χρόνο και το χρήμα βλέπουμε μήπως στίσω καμιά χειροποίητη υδρόψυξη για τον επεξεργαστή και την sapphire!

Link to comment
Share on other sites

νομίζω ότι παίζεις στο max του vcore για αέρα, ακόμα και για ολιγόωρα bench sessions. Άρα μην περιμένεις πολλά παραπάνω. όπως είπε και ο γιώργος, όταν μπει ο nord θα σου πει την άποψη του - έχει φάει τα amd με το κουτάλι. - παχαίνουν τα άτιμα!

Link to comment
Share on other sites

ηδη εισαι αρκετα ψηλα! Παιξε λιγο και με το bclk και εισαι jet.

αν σε παιρνει η ψυξη μπορει να τσιμπησεις ως το 1,58/1,6 για κανα bench ξερω γω αλλα ως εκει. Θες subzero μετα.

απο τo watercool μην περιμενεις οτι θα παρεις τιποτα.

Απλα ισως ριξεις λιγο θερμοκρασιες!

τελος, μια χαρα μητρικουλα ειναι η ud3, τιμια και καλη ακομα και για αζωτο :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now