sofos1990

Πρόβλημα ή bug;

Recommended Posts

Αγόρασα εχθές για έναν φίλο μου το παρακάτω laptop.

Dell Inspiron 15 3537 (i7-4500U/8GB/1TB) | Skroutz.gr

Κάνω update σε 8.1, του βάζω και ότι προγράμματα ήθελε. Όλα καλά μέχρι εδώ.

Το μόνο μου πρόβλημα είναι πως όταν κλείνω το καπάκι το laptop ανάλογα με την ρύθμιση που θα του βάλεις από το power options θα κάνει το αντίστοιχο αλλά όταν ανοίξεις το καπάκι ξανά, τότε η οθόνη παραμένει μαύρη. Π.χ του βάζω να κάνει αδρανοποίηση, το βλέπω ότι σβήνουν τα λαμπάκια, ανοίγω το καπάκι και ανάβει πάλι το laptop αλλά η οθόνη παραμένει μαύρη. Δοκίμασα να του βάλω ρύθμιση να μην κάνει τίποτα όταν κλείνεις το καπάκι αλλά μια από τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα κουλά προβλήματα θα σκάσουν σε μηχανήματα φίλων και θα αναθεματίζουμε την ώρα και τη στιγμή που ασχοληθήκαμε. Κανόνας!

Σε ό,τι αφορά το πρόβλημα, αν ένα γκουγκλάρισμα δεν βοηθάει, τότε πήγαινέ το στο service της DELL, ζήτα τους "8.1 και να παίζει σωστά" και μην ασχοληθείς άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτηκα αυτό με το service αλλά τώρα είμαι Βοιωτία και αυτός σε μια εβδομάδα πάει Ρόδο γιατί εκεί δουλεύει και εγώ κατεβαίνω Αθήνα. Απλά ρώτησα μήπως ήξερε κάνεις τίποτα. Θα συμβιβαστεί με αυτό και όταν του την δώσει θα δει τι μπορεί να κάνει με το service.

Έχει αυθεντική άδεια των 8, δεν υπάρχει λόγος να γυρίσω σε 7 συν ότι έχω ήδη περάσει προγράμματα κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα εχθές για έναν φίλο μου το παρακάτω laptop.

Dell Inspiron 15 3537 (i7-4500U/8GB/1TB) | Skroutz.gr

Κάνω update σε 8.1, του βάζω και ότι προγράμματα ήθελε. Όλα καλά μέχρι εδώ.

Το μόνο μου πρόβλημα είναι πως όταν κλείνω το καπάκι το laptop ανάλογα με την ρύθμιση που θα του βάλεις από το power options θα κάνει το αντίστοιχο αλλά όταν ανοίξεις το καπάκι ξανά, τότε η οθόνη παραμένει μαύρη. Π.χ του βάζω να κάνει αδρανοποίηση, το βλέπω ότι σβήνουν τα λαμπάκια, ανοίγω το καπάκι και ανάβει πάλι το laptop αλλά η οθόνη παραμένει μαύρη. Δοκίμασα να του βάλω ρύθμιση να μην κάνει τίποτα όταν κλείνεις το καπάκι αλλά μια από τα ίδια.

μετά την μαύρη οθόνη τον σβήνεις για να επανέλθει ;;

επειδή το έχω γκουγλάρει το θέμα όλοι στους οδηγούς των γραφικών καταλήγουν και είναι σε διάφορα μοντέλα της Dell

αν ασχοληθηκες με την dell πες μας τι λύση προτείνουν εκτός από το απενεργοποιήσεις τον οδηγό της κάρτας

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now