MetallicGR

Το iOS 7 βρίσκεται στο 78% των Apple συσκευών

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Το iOS 7 βρίσκεται στο 78% των Apple συσκευών]http://www.hwbox.gr/images/metro/news_images/apple2.png[/NEWS_IMG] Λαμβάνει μεγαλύτερη αποδοχή από το iOS 6.

Σύμφωνα με έρευνα που έκανε η Apple στο App Store της, το 78% όλων των συμβατών συσκευών Apple "φοράει" την τελευταία έκδοση του iOS 7. Επιπρόσθετα η iOS 6 που εισήχθη το Φθινόπωρο του 2012 κατέχει το 18% ενώ στις "λοιπές εκδόσεις" βρίσκονται όσες συσκευές δεν υποστηρίζουν επίσημα νεότερα updates, κατέχοντας παράλληλα το 4%.

[img_ALT=Το iOS 7 βρίσκεται στο 78% των Apple συσκευών]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums284-picture20464.jpg[/img_ALT]

Link to comment
Share on other sites

Η Apple πρέπει να κάνει μια έρευνα πόσοι θέλουν να γυρίσουν πίσω στο iOS 6

Κατ εμέ, το πιο αποτυχημένο update. Δεν έχω συναντήσει ούτε έναν που να είναι ικανοποιημένος απο το 7. Μόνο σ φόρουμς έχω δει κάποιους να είναι ευχαριστημένοι

Link to comment
Share on other sites

Η Apple πρέπει να κάνει μια έρευνα πόσοι θέλουν να γυρίσουν πίσω στο iOS 6

Κατ εμέ, το πιο αποτυχημένο update. Δεν έχω συναντήσει ούτε έναν που να είναι ικανοποιημένος απο το 7. Μόνο σ φόρουμς έχω δει κάποιους να είναι ευχαριστημένοι

Γιατί τόσο πολύ ρει; Δεν το έχω παρακολουθήσει καθόλου το θέμα, για αυτό ρωτάω.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα που δεν έχεις ασχοληθεί Γιώργη.

Αρχικά, άθλιο layout/UI. Όλο αυτό το minimal στυλ, δεν ταιριάζει παντού, κουράζει πολύ.

Κατά δεύτερον πολλά κολλήματα που πριν ήταν ανύπαρκτα, τόσο σε 4άρια, όσο και σε 4S και 5άρια.

Έχει κάποιες καλές προσθήκες, αλλά ως επί τω πλείστω, είναι σκέτη απογοήτευση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το βρίσκω τόσο κακό. Λίγο fancy βέβαια με τους χρωματισμούς και το color scheme που είναι περισσότερο για κορίτσια....

Πάντως είναι αλήθεια ότι για το 4άρι δεν κάνει, του πέφτει βαρύ. Στο 4S την παλεύει μια χαρά.

Το ποσοστό της αποδοχής είναι άκρως λογικό, δεδομένου του ότι δεν υπάρχει μεγάλο fragmentation στις i-συσκευές. Ένα infographic που είχε παρουσιάσει πρόσφατα η HTC δείχνει τα άπειρα στάδια από το development μέχρι το τελικό update και όλα αυτά για ένα x.1 του android. Παρ' όλα αυτά η JB τα έχει πάει αρκετά καλά σε ποσοστό αποδοχής.

Link to comment
Share on other sites

To 7 τα έχει σκατώσει αρκετά στο ipad που έχει αδικαιολόγητα lags/bugs αλλά για iphone 4S και δώθε, μια χαρά είναι.

Απλά αυτό που η Apple πιέζει τους devs να "κόβουν" τα παλιά iOS και απλά να μην γίνεται install αυτό που θέλεις χωρίς update (ενώ δεν υπάρχει ουσιαστικό θέμα) είναι τελείως απαράδεκτο. Και μετά περιαυτολογεί που το 99% των χρηστών αναβαθμίζει το iOS της...

Link to comment
Share on other sites

Το κυρίως τηλ μου είναι ένα 4S. Δεν σερνεται με το 7άρι,αλλά μια ματια στα δεδομένα διαγνωστικών αρκεί για να επιβεβαιώσει τα συχνά κρασαρίσματα.

Εν τω μεταξύ σε όλα τα polls που έχουν γίνει κατά καιρούς, τα 7άρια πατώνουν στις προτιμήσεις σε σχέση με τα 6άρια, πως αυτό το θεωρεί επιτυχία η Apple, μόνο το τμήμα μάρκετινγκ το ξέρει.....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now