MetallicGR

Στα ενδότερα της Kaveri αρχιτεκτονικής

Recommended Posts

@yanni διαφωνώ λιγάκι στο του σήμερα τα high αύριο είναι low γιατί με αυτή τη λογική μπορείς να μείνεις με ένα pc 6ετίας δλδ με την 8800 και να παίζεις τα πάντα σήμερα low..αν συμβιβάζεσαι με αυτό παίζεις κ με apu γιατί πόσοι παίζουν ποια σε 720p? εδώ tv 720p δεν μπορείς να βρεις..:)

Παιδιά διαφωνούμε γι αυτά που λέμε. Δεν χαρακτηρίζουμε κ δεν προσβάλουμε είναι απλό!

Edited by venisk
Άκυρο το χρόνια πολλά!
Link to comment
Share on other sites

@yanni διαφωνώ λιγάκι στο του σήμερα τα high αύριο είναι low γιατί με αυτή τη λογική μπορείς να μείνεις με ένα pc 6ετίας δλδ με την 8800 και να παίζεις τα πάντα σήμερα low..αν συμβιβάζεσαι με αυτό παίζεις κ με apu γιατί πόσοι παίζουν ποια σε 720p? εδώ tv 720p δεν μπορείς να βρεις..:)

Χρόνια πολλά κιόλας!

Παιδιά διαφωνούμε γι αυτά που λέμε. Δεν χαρακτηρίζουμε κ δεν προσβάλουμε είναι απλό!

Το κατάλαβες ανάποδα. Αυτό που λέω είναι ότι δεν θα πρέπει να παίξεις τα παιχνίδια ΠΟΤΕ για να λέγεσαι gamer. Διότι κάθε καινούριο χρόνο θα έχεις και καλύτερο hardware και άρα κάθε χρόνο θα πρέπει να αναθεωρείς τον ορισμό του gamer. Έτσι ο gamer με το hi end hardware του 2007 δεν είναι gamer μπροστά σε αυτόν με το hi end hardware του 2013 ακόμα και αν μιλάμε για το ίδιο άτομο.

Όπως είπε και ο Yoshi gamer είναι ακόμα και αυτός με το Atari στην TV. Όταν κάπου στα μέσα της δεκαετίας του 80 ξέσκιζα το Choplifter στα ηλεκτρονικά της γειτονιάς και ήμουν ο ένας από τους δύο που πέρναγε το 1 εκατ(άσχετο αν στο Mame σήμερα δεν πάω ούτε μέχρι τα 100 χιλιάρικα!) θα μου ερχόταν κάποιος να μου πει ότι δεν είμαι gamer επειδή δεν παίζω το τάδε διαφορετικό coin op με τα καλύτερα γραφικά? Όταν πήρα τον πρώτο μου Spectrum+ και κάθισα 4 ώρες μονοκόμματα μπροστά από το PAC MAN στην TV θα μου ερχόταν κάποιος να μου πει ότι δεν είμαι gamer επειδή δεν είχα Amiga? Αστεία πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα καθαρίστηκε για άλλη μια φορά.

Κανένας σεβασμός προς τις παρατηρήσεις των Admin, κανένας σεβασμός

προς το forum και κανένας σεβασμός προς τους άλλους αλλά και προς τους

ίδιους σας τους εαυτούς.

Μπορείτε να μιλάτε χωρίς ειρωνία/προσβολές προς τους άλλους για να

εκλαμβάνετε παρόμοια αντιμετώπιση.

Μπορείτε να διαφωνείτε κόσμια και πολιτισμένα με επιχειρήματα.

Μπορείτε από εδώ και πέρα όταν μιλάτε για FPS και Bottleneck να δίνεται

και χειροπιαστές μετρήσεις με Print Screen από τα συστήματα σας.

Επειδή είναι η 4η παρέμβαση, ο επόμενος που θα βγεί OT ή θα προκαλέσει

στο συγκεκριμένο θέμα θα αποκλειστεί για μερικές ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Ο Α10-7850Κ πιστευω τα αξιζει τα ~170? του. δεν ειναι ουτε πολλα μα ουτε ειναι λιγα, + μια απλη Mb απο Gigabyte +4gb ram εισαι μια χαρα με λιγα λεφτακια, το lolaki και την dotitsa και CS τα παιζεις και κανεις και ακροβατικα. αλλα να εισαι οκ με την παρτη σου και να μην ψαχνεις να δεις τα παντα ολα με κατι τετοιο.

Καπως πρεπει να τα βγαλει τα λεφτα η εταιρια, ειναι πολυ καλη τιμη για εμενα που εχω ηδη pc, μου καθεται καλα στο ματι, και ελπιζω να δωσει στο κοινο κατι ωραιο και απο θεμα gaming και oc!

Πως και πως περιμενω ενα ολοκληρομενο review απο τα παιδια με τον συγκεκριμενο επεξεργαστη. :)

Go AMD (Y)

Link to comment
Share on other sites

Απορώ που ακόμα κάποιος δεν το έχει ανεβάσει εδώ εκτός και αν είμαι τυφλός.

Τα αποτελέσματα στο cpu κομμάτι δεν είναι ενθαρρυντικά.

AMD A10-7850K Performance Previewed - 10% Faster in Gaming Compared to A10-6800K

Imho, κακώς ασχολείσαι με αυτήν την αθλιότητα που λέγεται Cinebench και πρέπει να εστιάσεις περισσότερο στην υποστήριξη HSA.

2hg9r4h.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω δει. Το πρόβλημα με την AMD είναι ότι πάντα είχε δυσκολίες να προωθήσει κάποια τεχνολογία της με εξαίρεση το Χ86-64 και πιθανόν τώρα το Mantle.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω δει. Το πρόβλημα με την AMD είναι ότι πάντα είχε δυσκολίες να προωθήσει κάποια τεχνολογία της με εξαίρεση το Χ86-64 και πιθανόν τώρα το Mantle.

Αυτο συνεβαινε γιατι στις παλιες καλες εποχες ηταν ενα αυστηρα hardware house και στην ουσια ενας παικτης διπλα στην Intel στον wintel x86 κοσμο, πλεον στην ρευστη πραγματικοτητα που αλλαζει πολυ γρηγορα πρεπει να διαφοροποιηθει και σαν εταιρεια και σαν προιοντα οχι μονο απεναντι στην Intel αλλα και σε ολοκληρο το ARM οικοσυστημα, διχως καθετη δομη και ελεγχο σε hardware και software τυπου Apple δυστηχως δεν επιβιωνει κανεις πλεον, εγω βλεπω οτι δινει πολλα περισσοτερα resources απο οτι στο παρελθον πανω στο κομματι Software και developer relations, πλεον πολυ κρισιμα για να στησει το οικοσυστημα εφαρμογων πανω στην τεχνολογια της.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως δεν θελει να δωσει τοσο μεγαλη σημασια για το cpu κομματι γιατι ειναι ηδη αρκετα δυνατο για να παιζουμε games στα "χαλαρα", αν θελετε, επιπεδα?

Μηπως θελει να ανεβασει κατα καποιον τροπο μονο γραφικα? λεω εγω τωρα, εξαλου, βλεπουμε ηδη τις SoC εκδοσεις.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now