Recommended Posts

Τις τελευταίες μέρες μπήκαν στην βάση του hwbot.org κάποια καινούρια benchmarks τα οποία δίνουν αρκετούς πόντους και ειναι και σχετικά ευκολα bench :)

Ενα από αυτά ειναι το HWBOT Prime το οποίο ακούει κυρίως σε επεξεργαστική ισχύ και πάρα πολύ λίγο επηρεάζεται απο συχνότητα μνήμών και bclk.

Καταφέρα και έβγαλα αυτο με τον 4960Χ :D

mortisboy`s HWBOT Prime score: 8261.31 pps with a Core i7 4960X

11-albums175-picture20757.jpg

[MENTION=771]sofos1990[/MENTION] [MENTION=1105]subzero[/MENTION] για ποστάρετε και τα δικά σας results και φυσικά και ολοι οι υπόλοιπoι, αντε για να κουνηθούμε λίγο :P

Edited by mortisboy
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος φίλε καλά τα πάει ο 8320 :T: η συχνότητα είναι αυτή που βλέπω?

[MENTION=1105]subzero[/MENTION] man δεν είναι εύκολο να μπουτάρεις απευθείας στα 6g με αυτά τα cpu και αν μπω χαμηλότερα δεν θα έχω τρόπο να ανεβάσω ρολόγια :/

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος φίλε καλά τα πάει ο 8320 :T: η συχνότητα είναι αυτή που βλέπω?

@subzero man δεν είναι εύκολο να μπουτάρεις απευθείας στα 6g με αυτά τα cpu και αν μπω χαμηλότερα δεν θα έχω τρόπο να ανεβάσω ρολόγια :/

asus rog connect δεν εχει η ασους

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος φίλε καλά τα πάει ο 8320 :T: η συχνότητα είναι αυτή που βλέπω?

Η συχνότητα για τώρα την έχω σε 4.7ghz και έχω προφίλ στο bios 1 στα 4.7ghz για 24/7 και 1 στα 5.03ghz για bench. To bench το έτρεξα στα 4.7ghz!

Link to comment
Share on other sites

Όταν γυρίσω σπίτι σε 2 μέρες και κοτσάρω και την sapphire 290 tri-x oc που έρχεται αύριο, θα τον δώσω ένα κλίκ πάνω τον 8320 για να σπάσω το ρεκόρ και θα τρέξω και μερικα 3d benches για να δούμε και την SAPPHIRE!

Link to comment
Share on other sites

Hellas Overclocking Team @ HWBOT όπως λέει και εδώ 2ος στην ομάδα και 4ος στο hwbot.org στο hwprime!

Ωραίος ρει :T:

George_o/c

μονο +500 ποντους ο fx? :sour:

[ATTACH=CONFIG]21471[/ATTACH]

Α δεν κάνει τίποτα ο FX4100 στο prime :D

George_oc`s HWBOT Prime score: 4563.9 pps with a Core 2 Q8400 (2.66Ghz)

Link to comment
Share on other sites

Holy shit :D:T:

Ρε 'σεις το δοκίμασα λιγάκι το prime και το diagnostic mode δεν με βοήθησε τόσο. Το πιο καλό score το έβγαζα με high priority και κλειστό explorer.exe, straight up run απευθείας από boot. Ούτε 2α ούτε 3α run.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now