Recommended Posts

[NEWS_IMG=NZXT Shine 3 Mechanical Keyboards]http://www.hwbox.gr/images/metro/news_images/nzxt.png[/NEWS_IMG] Δύο νέα μηχανικά πληκτρολόγια από την NZXT με έμφαση στο gaming χάρη στα Cherry MX Red switches.

Τα νέα πληκτρολόγια χρησιμοποιούν 7 διαφορετικά backlighting modes χάρη στις "δυναμικές" LED περιοχές, δίνοντάς σας την δυνατότητα να επιλέξετε ποια πλήκτρα θέλετε να φωτίσετε. Επιπλέον switches ελέγχουν το κλείδωμα του windows key αλλά και των control και caps lock. Η εταιρεία θα λανσάρει τα πληκτρολόγια στο NZXT Armory Store προς 149.99 $.

[img_ALT=NZXT Shine 3 Mechanical Keyboards]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums296-picture21009.jpg[/img_ALT]

[img_ALT=NZXT Shine 3 Mechanical Keyboards]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums296-picture21010.jpg[/img_ALT]

[img_ALT=NZXT Shine 3 Mechanical Keyboards]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums296-picture21011.jpg[/img_ALT]

[img_ALT=NZXT Shine 3 Mechanical Keyboards]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums296-picture21012.jpg[/img_ALT]

Link to comment
Share on other sites

Αν τα φτιάχνει η Ducky και η NZXT απλά δουλεύει στο distribution κομμάτι - then yeaaahh.

Αλλά αν βάζει το χέρι της η NZXT, HELL NO! Ότι προϊόν NZXT έχω δει είναι σκανδαλωδώς πιο φτηνιάρικο από το χειρότερο Ducky πληκτρολόγιο. Ducky >>> NZXT.

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο το κοκκινομαυρο. (Y)

Απο την αλλη το ασπρο μου θυμιζει παρα πολυ πληκτρολογιο απο Mac.

Εξακολουθω να μην μπορω να καταλαβω γιατι ειναι τοσο ακριβα τα μηχανικα πληκτρολογια, εχω παιξει αρκετες ωρες (συγκεκριμενα με ενα sidewinder x6) και περα απο τα macro keys δεν βρησκω κανεναν λογο να δωσεις τοσα λεφτα, οχι οτι χρειαζονται τα macro παντα...

Link to comment
Share on other sites

( ^ To x6 δεν είναι μηχανικό - είναι μεμβράνης )

ολη μου η ζωη ειναι ενα ψεμα ^^

Αληθεια δεν το γνωριζα αυτο, ο ιδιοκτιτης του αυτο μου ειπε, πρωτη φορα το ειδα και ολας και ειπα ναι οντως ειναι ετσι οπως τα λες. αλλα γενικα δεν ειδα διαφορα στο gameplay, αν και εκεινο το διαστημα ηταν χειμωνας και παιζαμε WoW οποτε με τα μακρο ηταν ωραια φαση. μετα σε Lol, Dota, CoD, Dirt δεν ειδα καμια μα καμια διαφορα.

Αυτο δεν εχει καν μακρο, αλλα οκ μπορει να εχει software που να ρυθμιζεις εσυ καποια κουμπια ή κατι τετοιο λογικα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει τεράστια διαφορά ένα μηχανικό από ένα μεμβράνης, ειδικά αν έχεις βολευτεί συγκεκριμένο τύπο διακόπτη. Τα macro από την άλλη δεν είναι τίποτα παραπάνω από ένα feature που το βρίσκεις σε οποιονδήποτε τύπο πληκτρολογίου. Τα προβαλλόμενα παραπάνω δεν έχουν macros, ούτε προγραμματίζονται.

Link to comment
Share on other sites

ολη μου η ζωη ειναι ενα ψεμα ^^

:hehe:

@ChameZX Κώστα δεν υπάρχει επαφή φίλε..μα καλά σε κορόιδεψε?

Αλλά αν βάζει το χέρι της η NZXT, HELL NO! Ότι προϊόν NZXT έχω δει είναι σκανδαλωδώς πιο φτηνιάρικο από το χειρότερο Ducky πληκτρολόγιο. Ducky >>> NZXT.

Φαίνεται κ απο τις φωτογραφίες απο τα προϊόντα της nzxt δεν χρειάζεται να τα δεις απο κοντά.

Link to comment
Share on other sites

Έχει τεράστια διαφορά ένα μηχανικό από ένα μεμβράνης, ειδικά αν έχεις βολευτεί συγκεκριμένο τύπο διακόπτη. Τα macro από την άλλη δεν είναι τίποτα παραπάνω από ένα feature που το βρίσκεις σε οποιονδήποτε τύπο πληκτρολογίου. Τα προβαλλόμενα παραπάνω δεν έχουν macros, ούτε προγραμματίζονται.

Εγώ έχω και σπίτι και γραφείο CM Storm Trigger με μαύρους διακόπτες.

Εκτός από τις 2 πρώτες ημέρες που με πόνεσε το ένα μου χέρι, μετά το έχω συνιθήσει

και γράφω και πάιζω χωρίς προβλήματα.

Μου φαίνεται πως όσοι παραπονιούνται απλά το κάνουν για να τραβάνε την προσοχή.

Τώρα φτάνουν στην αγορά τα Gaming Μεμβράνης που θα κάνουν περίπου ίδιο θόρυβο

με τα μηχανικά και θα έχουν περίπου και το ίδιο feeling...χωρίς να είναι μηχανικά όμως :P

Link to comment
Share on other sites

Τώρα φτάνουν στην αγορά τα Gaming Μεμβράνης που θα κάνουν περίπου ίδιο θόρυβο

με τα μηχανικά και θα έχουν περίπου και το ίδιο feeling...χωρίς να είναι μηχανικά όμως :P

[MENTION=1118]venisk[/MENTION]

αυτο που λεει ο gorillakos φιλε, ετσι με κορόιδεψανε οι "φιλοι" χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω και σπίτι και γραφείο CM Storm Trigger με μαύρους διακόπτες.

Εκτός από τις 2 πρώτες ημέρες που με πόνεσε το ένα μου χέρι, μετά το έχω συνιθήσει

και γράφω και πάιζω χωρίς προβλήματα.

Μου φαίνεται πως όσοι παραπονιούνται απλά το κάνουν για να τραβάνε την προσοχή.

Τώρα φτάνουν στην αγορά τα Gaming Μεμβράνης που θα κάνουν περίπου ίδιο θόρυβο

με τα μηχανικά και θα έχουν περίπου και το ίδιο feeling...χωρίς να είναι μηχανικά όμως :P

Κι εγώ το Trigger με black έχω. Προσωπικά με βολεύει πολύ, μου αρέσει που είναι σκληρό, macros έχει, είναι πλήρως προγραμματιζόμενο σε σημείο που μπορείς να αλλάξεις την λειτουργία οποιουδήποτε πλήκτρου και έχει και profiles που αλλάζουν on-the-fly. Τι άλλο θέλω από την ζωή μου...

Για τα gaming μεμβράνης, το "περίπου" είναι η μαγική λέξη...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now