Hp2

Περί ebook readers

Recommended Posts

Καλησπέρα καλησπέρα!

Φτάνοντας κι εγώ κοντά στο τέλος της φοιτητικής μου καριέρας είμαι σε αναζήτηση πτυχιακής!

Αυτό που θέλω από εσάς αγαπητοί συboxίτες είναι τη βοήθεια όσων γνωρίζουν κάτι σχετικά με τα ebook readers. Κυρίως θέλω να βρω που μπορώ να ψάξω σχετικά με τη λειτουργία τους, το hardware τους και πως δουλεύει αυτό, τις οθόνες (είτε lcd, είτε αφής) κλπ.

Κάθε link, γνώμη και πληροφορία δεκτή!

Ευχαριστωωω :cool:

Link to comment
Share on other sites

e ink και τέτοια περίεργα panel; Τι ακριβώς θέλεις να κάνεις, να παρουσιάσεις τις επικρατέστερες τεχνολογίες;

Είναι δυσκολάκι στην ανάσυρση πληροφοριών και specs γιατί πολλά πράγματα είναι pending για πατέντες, και δεν βρίσκεις επαρκές documentantion...

Link to comment
Share on other sites

Βασικά είχα την τρελή ιδέα να ασχοληθώ με το κατασκευαστικό κομμάτι τους :P

Και προφανώς άμα τελικά επιλέξω κάτι σχετικό θα αναφερθώ σε ό,τι θεωρητικό έχει να κάνει με αυτά.

Link to comment
Share on other sites

δε ξερω αν πρεπει να γραψεις για αρχιτεκτονικες κλπ, αλλα παραθετω αυτο(δε το εχω διαβασει). εχει και βιβλιογραφια στο τελος. εχει αναλυση σε αλλο αρθρο για το ipad 3 αν και δε πρεπει να ειναι στα κλασσικα readers.

ARM's Race to Embedded World Domination

οπως και να 'χει καλη επιτυχια!

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν είναι απλώς μια ιδέα (την οποία ανέφερα σε έναν καθηγητή σήμερα και τρόμαξε αλλά του άρεσε), μιας και δεν έχω ενθουσιαστεί με άλλα θέματα που μου έχουν προτείνει. Οπότε είμαι στο ψάξιμο να δω κατά πόσο είναι εφικτή και τι μπορώ να κάνω!

Σ' ευχαριστώ πολύ! :)

Link to comment
Share on other sites

Θέματα σχετικά με δίκτυα ή εφαρμογές web-mobile με χρήση προγραμματισμού μου πρότειναν, αλλά δε μ' αρέσουν αυτά!

Θέλω κάτι πιο ηλεκτρονικό-hardware, μόνο ένας καθηγητής μου είπε ότι ασχολείται με θέματα σχετικά με arduino, αλλά θα ρωτήσω και άλλους!

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξε τι θα επιλέξεις, άλλο το χόμπι και άλλο οι σπουδές.

Φίλος πήρε arduino-θέμα και παιδεύεται 2 Χρόνια, βρήκε δουλειά και δεν έχει χρόνο να ασχοληθεί. Για εμένα πάρε μια βιβλιογραφικη κάτσε καντην άριστη και κάνε ότι θες σπίτι σου για τον χαβαλέ σου. Υπάρχει άλλη πίεση όταν πρόκειται για δουλειά και άλλη για το χόμπι.

Καλή επιτυχία!

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now