MetallicGR

Apple iPhone 6 με οθόνη 4.7" τον Ιούνιο

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Apple iPhone 6 με οθόνη 4.7" τον Ιούνιο]http://www.hwbox.gr/images/metro/news_images/apple2.png[/NEWS_IMG] Περισσότερες φήμες κατακλύζουν το διαδίκτυο σχετικά με το iPhone 6 και την πιθανή κυκλοφορία του τον Ιούνιο!

Φήμες συνεχίζουν να ξεπηδούν στο διαδίκτυο σχετικά με το νέο iPhone 6. Συγκεκριμένα λέγεται πως το iPhone 6 θα κυκλοφορήσει τον Ιούνιο με την μαζική παραγωγή του να ξεκινά τον Μάιο. Η συσκευή λέγεται ότι θα προσφέρει οθόνη 4.7 ιντσών ανάλυση 1136x640 pixels, κάτι που δεν ξεφεύγει από τα specs του iPhone 5S. Επιπρόσθετα υπάρχει το ενδεχόμενο η Apple να κυκλοφορήσει και μια μεγαλύτερη συσκευή στις 5.7" με ίσως μεγαλύτερη σε ανάλυση οθόνη το οποίο θα προμοτάρει στην phablet κατηγορία. Αναμένουμε!

[img_alt=Apple iPhone 6 με οθόνη 4.7" τον Ιούνιο]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums298-picture21220.jpg[/img_alt]

Link to comment
Share on other sites

Ενώ κάνει ωραία κινητά όντως αυτό με την ανάλυση είναι κόλλημα. Όλοι πλέον έχουν full HD και οταν θα βγει το iphone 6 θα έχουν 2K. Η Apple μένει στάσιμη.

δεν του νοιάζει γτ έτσι και αλλιώς θα πουλήσει. Άσε που γνωρίζουμε όλοι ότι η FHD και οτιδήποτε πάνω από αυτήν είναι αχρείαστο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι δεν πουλάει. Έχεις δουλέψει full HD για ημέρες; Εμένα με βόλεψε παραπάνω απο το S3 το S4 σ' αυτό το θέμα. Ίσως είναι και η μικρή διαφορά στις ίντσες.

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν εχει καμια "πραγματικη" χρησιμοτητα. να μου πεις full hd σε τηλεοραση 50"+ ή μονιτορ για παιχνιδια να το καταλαβω. τι διαφορα μπορεις να διακρινεις σε κινητο 720p και 1080p σε 5 ιντσες?

Link to comment
Share on other sites

ε ναι ενταξει, αλλα τι διαφορα θα ειχες με 720?

Μου αρέσει που επιμένεις κιόλας...τι διαφορά έχει μια οθόνη 1280 x 720p με μια που έχει 1920 x 1080p? Και στο κινητό το ίδιο κάνει οθόνη έχει κ αυτό pixels δείχνει.

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που επιμένεις κιόλας...τι διαφορά έχει μια οθόνη 1280 x 720p με μια που έχει 1920 x 1080p? Και στο κινητό το ίδιο κάνει οθόνη έχει κ αυτό pixels δείχνει.

καλα νομιζεις οτι βλεπεις διαφορες σε αρχεια 720p με 1080p σε τηλεορασεις κατω 47-50''?

Link to comment
Share on other sites

καλα νομιζεις οτι βλεπεις διαφορες σε αρχεια 720p με 1080p σε τηλεορασεις κατω 47-50''?

Βρε το κινητό τρέχει λογισμικό τι σχέση έχει η χαζο tv? Δλδ αν στην tv βάλεις ένα apu και τρέχεις 720 κ 1080p δεν έχει διαφορά? :hehe: θα μας τρελάνεις!

Link to comment
Share on other sites

Βρε το κινητό τρέχει λογισμικό τι σχέση έχει η χαζο tv? Δλδ αν στην tv βάλεις ένα apu και τρέχεις 720 κ 1080p δεν έχει διαφορά? :hehe: θα μας τρελάνεις!

δε λεω για παιχνιδια.

Link to comment
Share on other sites

Θα το θέσω αλλιώς, την ίδια παραγωγικότητα έχεις σε μια οθόνη 1366x768 με μια 1920x1080? Σε δουλειά αναφέρομαι, όχι σε games/movie viewing.

Προφανώς τη διαφορά 720p - 1080p δε τη βλέπεις σε monitor κάτω των 40", αλλά δεν μας αφορά αυτό.

Link to comment
Share on other sites

δε λεω για παιχνιδια.

Δεν μίλησα για παιχνίδια!

μα ρωτησα, τι διαφορα εχει η 720p οθονη και δε μου απαντησες.

1280 x 720 = 921600pixels 1920 x 1080p = 2073600 pixels! περισσότερος χώρος = περισσότερη πληροφορία στο ίδιο μέγεθος οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς τη διαφορά 720p - 1080p δε τη βλέπεις σε monitor κάτω των 40", αλλά δεν μας αφορά αυτό.

ακριβως αυτο εννοω. τι μας αφορα στα κινητα, τι δουλεια μπορεις να κανεις με αυτα εκτος απο τα σερφαρισματα?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now