Recommended Posts

[NEWS_IMG=Intel Celeron "Bay Trail" NUC]http://www.hwbox.gr/images/metro/news_images/intel2.png[/NEWS_IMG] Η Intel λανσάρει ένα νέο NUC με SoC "Bay Trail" Atom με διαστάσεις που δεν ξεπερνούν τα 11.6 εκατοστά!

Το Celeron N2820 SoC που βρίσκεται μέσα στο NUC DN2820FYKH ενσωματώνει έναν διπύρηνο 64bit x86 CPU που τρέχει στα 2.4GHz με TDP 7.5 Watt. Χρησιμοποιεί DDR3L SO-DIMM slot, μια SATA II, 1x USB 3.0, 2x USB 2.0, HDMI port και στερεοφωνικό ήχο. Για συνδεσιμότητα χρησιμοποιεί Gigabit Ethernet και WiFi, IrDA και Bluetooth 4.0. Οι διαστάσεις του ανέρχονται στα 116.6 x 112 x 55mm και το NUC θα ξεκινήσει να πωλείται προς 139 περίπου δολάρια.

[img_alt=Intel Celeron "Bay Trail" NUC]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums298-picture21309.jpg[/img_alt]

Link to comment
Share on other sites

All around desktop usage? Όχι κάτι απαιτητικό, αλλά για browsing μια χαρά είναι ή για καμιά διανομή Linux!

Εδώ είναι HwBox δεν κάνουμε "All around desktop usage" :P

Δεν ξέρω θα το προτιμούσα με έναν βασικό haswell, έστω και με αυξημένα TDP κτλ, ψυχολογικό ίσως οτι θα έχω περισσότερες δυνατότητες. :)

Link to comment
Share on other sites

Τι browsing κάνετε που θα μπορεί να ανταπεξέλθει αυτό το ψοφίμι; Μόνο εγώ ανοίγω τόσα tabs που βαράει 50% ο Ivy μου;

Πόσα tabs ανοίγες ωρέ και χτυπάς 50%; Εγώ και 40 να ανοίξω δεν κουνάει το CPU από το 0-3% :confused:

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Επομένως ή το chrome μου την κάνει, ή το flashplayper ή κάποιο plugin! Θα τσεκάρω latest ff asap και θα κάνω edit, για το γαμώτο και τους χαμένους πόρους!

Edited by caution
Link to comment
Share on other sites

To ίδιο site κάνει share resource στον chrome ;) Διαφορετικά site δοκίμασε και θα δεις. 30%-50% είμαι με chrome. 2 παράθυρα πάντα, 25 tabs each :hehe:

Σε 2 παράθυρα άνοιξα από 25 διαφορετικά site. Το μέγιστο που είδα ήταν 10% στιγμιαία αλλά μετά έπεσε πάλι στο 0-3%. Τι κάνω λάθος ο νουμπάς :hehe:

Γαμάει ο 4770Κ μου :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now