Recommended Posts

Έχω κάτι στο νού μου αλλά θέλω να μου προτείνετε ενα gaming pc γύρω στα 900ευρώ!!(με όλα μέσα: κουτί,cpu,gpu,psu,mobo,hdd)

Games που θα ήθελα να παίξω : AION,Battlefield 4,DOTA 2,LoL γενικά ΜΜΟ και τα καλά παιχνίδια όλων των ειδών αλλα κυρίως αυτά σε Full HD (σε καλό επίπεδο δλδ να παίζουμε σαν ανθρωποί)

Σημείωση:να μην περιλαμβάνεται στην τιμή SSD!

Edited by Pstef
Link to comment
Share on other sites

Να κάτι στα γρήγορα. Με πάνω όριο τα ?900 σίγουρα θα μπαίνει και intel & nvidia οπότε κάποιος που ξέρει καλύτερα θα σου προτείνει και κάτι από εκεί, αλλά πιστεύω είναι μια λογική πρόταση και αυτό. Σίγουρα βελτιώνεται όμως.

4651-albums301-picture21502.png

:)

Link to comment
Share on other sites

Να κάτι στα γρήγορα. Με πάνω όριο τα ?900 σίγουρα θα μπαίνει και intel & nvidia οπότε κάποιος που ξέρει καλύτερα θα σου προτείνει και κάτι από εκεί, αλλά πιστεύω είναι μια λογική πρόταση και αυτό. Σίγουρα βελτιώνεται όμως.

4651-albums301-picture21502.png

:)

Ωραία σύνθεση, τα μόνα που θα άλλαζα είναι ο σκληρός που με ελάχιστη διαφορά μπορεί να μπει ένας 2TB σκληρός* και δεν ξέρω για την κάρτα γραφικών...

Μια 270Χ πιστεύω θα κάλυπτε τις απαιτήσεις με ~ ?100 λιγότερα

* Υποθέτω οτι SSD ήδη υπάρχει για το OS οπότε ένας μεγαλύτερος σκληρός -έστω πιο αργός πχ Green- θα βοηθούσε στην αποθήκευση.

Edited by JimmyFox
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν παιδιά εγώ έλεγα να κάνω τον black,green i blue με 20+ ευρώ λιγότερα και την 280x ίσως 270x και να τα προσθέσω σε cpu και mobo!! Ίσως πάω στην ιντελ!δηλαδή με τα 130κατι εύρω που θα γλυτώσω πάω σε έναν i5 4670k(+65ε) με μια MSI GD45(+~70ε) ή παρόμοια(πιο φθηνή απο την MSI)!

Link to comment
Share on other sites

msi 280x gaming.

σε καθε περιπτωση οι 8350/8320 σε ρεαλιστικα σεναρια ειναι καλυτεροι επεξεργαστες απο τον i5.

μνημες επισης μπορεις να δεις και αυτες.

http://www.e-shop.gr/product?id=PER.556801

http://www.e-shop.gr/product?id=PER.554357

Edited by conroe
Link to comment
Share on other sites

αμφιβάλλω για το οτι οι 8320 και 8350 είναι καλύτεροι απο τον i5!γιατί απο όσο έχω ψάξει όλοι λένε καλύτερο τον i5!για την 280x θα συμφωνήσω! Το battlefield ΔΕΝ ΤΟ ΠΟΥΛΑΩ! :D :D :D γιατί δεν το έχω! :P

Link to comment
Share on other sites

αμφιβάλλω για το οτι οι 8320 και 8350 είναι καλύτεροι απο τον i5!γιατί απο όσο έχω ψάξει όλοι λένε καλύτερο τον i5!για την 280x θα συμφωνήσω! Το battlefield ΔΕΝ ΤΟ ΠΟΥΛΑΩ! :D :D :D γιατί δεν το έχω! :P

μια χαρα ειναι και τα 83χχ. εγω με 63χχ κανω αυτα ακριβως που θελεις να κανεις εσυ. με 100 ευρω. και γω gamer ειμαι και συγκεκριμενα στα παιχνιδια που ειπες, ειμαι του mmo και γω.

ας σου δειξω λιγο και την δικη μου ιδεα στα 900 ευρω. (θελεις να παιζεις παιχνιδια. να το θυμασαι αυτο, κανουμε κατι για gaming!)

Πάμε με την μητρική μας. Gigabyte GA-Z87-HD3 | Skroutz.gr

στα 100 ευρώ. Στα δίνει όλα, κυριολεκτικά, δεν θέλεις κάτι άλλο, είσαι υπερκαλυμμένος!

Για επεξεργαστή θα διάλεγα κάτι τέτοιο Intel Core i5-4570 Box | Skroutz.gr στα 170 ευρώ, δεν νομίζω να χρειάζεσαι τον 4670Κ, παιχνίδια θα παίζουμε.

Μνήμες εδώ Crucial Ballistix 8GB DDR3 PC3-12800 (2x4G) 240-pin DIMM | Skroutz.gr στα 75 ευρώ, ωραία πράγματα. 8gb στα 1600.

Σκληρός 75 ευρώ Western Digital Caviar Black 1TB (WD1003FZEX) | Skroutz.gr 1Tb, Sate III, 7200rpm , 5 χρόνια εγγύηση!

Στέγαση. Zalman ZM-Z1 ( ZM-Z1 ), Midi Tower, Κουτιά Η/Υ, HardWare, Ηλεκτρονικό Κατάστημα Ψηφιακής Τεχνολογίας με 40 ευρώ. μέχρι 360mm GPU(το γραφώ αυτό λόγο του ότι σαν gamer η πιο πιθανή αναβάθμιση που θα μπορούσες να κάνεις είναι GPU, όποτε κοιτάμε να έχουμε χώρο.), βάζεις βγάζεις με πολύ ωραία ευκολία ο,τι , έχει και ειδική θεσούλα για έναν μελλοντικό ίσως SSD αν πάρεις, και 4 σκληρούς που δεν θα βάλεις ίσως ποτέ :P (το κουτί μπορεί να μην σου αρέσει καν, το αλλάζεις.)

Samsung SH-224DB | Skroutz.gr απλά τα CD, DVD, 15 ευρώ.

XFX ProSeries 650W XXX Edition Semi-Modular (Bronze) | Skroutz.gr , ναι θα πω πάλι τα ίδια, ότι είναι γαματω, και αθόρυβο και ότι αξίζει μέχρι και το τελευταίο του ευρώ και είναι semi modular με 5 χρόνια εγγύηση και κατασκευασμένο από Seasonic. 650watt. Δεν θες παραπάνω, θα παίζεις με μονή κάρτα γραφικών οπότε τα σηκώνει όλα. 90 ευουρος.

CoolerMaster Hyper 212 EVO | Skroutz.gr πολύ καλή δουλεία για 30 ευρώ, είναι αστεία τα λεφτά σε σχέση με αυτά που σου δίνει. Δεν χρειάζεσαι κάτι άλλο, παιχνίδια θα παίζεις, είναι ότι πρέπει για να κάνεις την δουλεία σου!

Με μια σούμα έχουμε ~300 ευρώ για τον συνήθη ύποπτο ή αντίστοιχα ~400 δολάρια.

Θα κοιτούσα και κάνα μαγαζάκι από έξω, μην τα σνομπάρεις, θα σου έρθει μπορεί και πιο γρήγορα, rma θα κάνεις μόνος σου, και δεν θα έχεις με κανέναν «τάχα» πάρε δώσε.

Εγώ όπως είπα και πιο πάνω, θα έδινα αλλά 20 ευρώ για να πάρω αυτό εδώ EVGA | Products (και εχει και παιχνιδια)

αυτα και φιλικα :)

Link to comment
Share on other sites

Πάμε με την μητρική μας. Gigabyte GA-Z87-HD3 | Skroutz.gr

στα 100 ευρώ. Στα δίνει όλα, κυριολεκτικά, δεν θέλεις κάτι άλλο, είσαι υπερκαλυμμένος!

αφού του έβαλες τον non-K την z87 τι να την κάνει? πεταμένα λεφτά.. αν πας σε intel που κατά την γνώμη μου 8320 είναι καλύτερη για το μέλλον...να πας σε Η87

Edited by stefanos1992
Link to comment
Share on other sites

αφού του έβαλες τον non-K την z87 τι να την κάνει? πεταμένα λεφτά.. αν πας σε intel που κατά την γνώμη μου 8320 είναι καλύτερη για το μέλλον...να πας σε Η87

ακομα καλυτερααα!!! ειδες δεν το σκεφτηκα αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now