MetallicGR

Εμφανίστηκαν οι HGST He6 σκληροί δίσκοι των 6TB

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Εμφανίστηκαν οι HGST He6 σκληροί δίσκοι των 6TB]http://www.hwbox.gr/images/metro/news_images/wd1.png[/NEWS_IMG] Η HGST ετοιμάζει το release των νέων 6TB σκληρών δίσκων της, οι οποίοι περιέχουν ήλιο.

Όπως τους είχαμε δει παλιότερα, οι δίσκοι θα χρησιμοποιούν μεγαλύτερη πυκνότητα δεδομένων και υψηλές ταχύτητες Sata 6Gbs. Ο δίσκος εθεάθη σε διαδικτυακό κατάστημα στην τιμή των 657.90?. O Ultrastar He6 έχει πραγματική χωρητικότητα 5.46 TB και χρησιμοποιεί buffer μνήμη 64MB γυρνά στις 7200rpm. Η αναγραφόμενη ταχύτητά του ανέρχεται στα 177 MB / s με search time τα 8.5ms.

[img_alt=Εμφανίστηκαν οι HGST He6 σκληροί δίσκοι των 6TB]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums300-picture21572.jpg[/img_alt]

Link to comment
Share on other sites

ζαχο παρε 4 για raid 0 με partition 50 gb να δεις τι παει να πει ταχύτητα . :hehe: δεν λένε να καταλάβουν ακόμα ότι οι σκληροί δίσκοι χρησιμεύουν πλέον μόνο για αποθήκη ?

ας βγάλουν έναν δισκο 6tb με 120mb/s απλο φτηνο και ας αφήσουν τις βλακείες .

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να δω τι θερμοκρασίες θα βγάζουν αυτοί, γιατί οι 4ΤΒ της HGST με τις 7200RPM που πήρα, βράζουν στο ζουμί τους.

Σε νούμερα? Εγώ έχω 24-25c στον black.

Link to comment
Share on other sites

Σε νούμερα? Εγώ έχω 24-25c στον black.

Δεν υπάρχει άμεση σύγκριση γιατί δεν έχω airflow στο κουτί. ΚΑΘΟΛΟΥ.

Οι 3ΤΒ Seagay, ήταν στους 39-40 βαθμούς, αυτοί είναι στους 48-49.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει άμεση σύγκριση γιατί δεν έχω airflow στο κουτί. ΚΑΘΟΛΟΥ.

Οι 3ΤΒ Seagay, ήταν στους 39-40 βαθμούς, αυτοί είναι στους 48-49.

Κρίμα, εμένα τον χτυπάει ένας 140ρης ρυθμισμένος στις 500rpm κ είναι ακριβός στην μέση ο black :)

50c...βλέπω να κάνεις σύντομα rma...:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now