Recommended Posts

Ένα σε 576p γιατί δεν μπορώ να το ενεργοποιήσω με τίποτα. Το 1.3 δεν παίζει επίσης σε μένα και έτσι αυτό είναι με την 1.2 έκδοση.

Ανέστη πατάς στην επιλογή 720p που είναι κλειδωμένη και μετά που σε μεταφέρει σε ένα παράθυρο στο browser, γίνε μέλος. Με το που ολοκληρώσεις την διαδικασία, στην κεντρική σελίδα του προφίλ σου, αναγράφεται ένας upgrade κωδικός. Τον κάνεις copy από 'κει, πας στο Catzilla στην καρτέλα upgrade, paste και πατάς το Send. Έτσι σου ξεκλειδώνει την 720p επιλογή.

Είναι τελείως πόντιο το σύστημά τους, μου πήρε κάμποσο για να καταλάβω τι παίζει :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Χεχε, το έκανα αλλά δεν δέχεται με τίποτα τον κωδικό μου, τον περνάει αλλά δεν ενεργοποιεί το κουμπί SEND και η έκδοση 1.3 δεν λειτουργεί σε μένα όυτε σε αυτο το πισι ούτε σε φίλου με Ι7 4770.

Link to comment
Share on other sites

Χεχε, το έκανα αλλά δεν δέχεται με τίποτα τον κωδικό μου, τον περνάει αλλά δεν ενεργοποιεί το κουμπί SEND και η έκδοση 1.3 δεν λειτουργεί σε μένα όυτε σε αυτο το πισι ούτε σε φίλου με Ι7 4770.

???

Για άνοιξε ένα threadάκι εδώ http://forum.hwbot.org/forumdisplay.php?f=44, μπας και το έχουν ξανασυναντήσει και ξέρουν τι φταίει.

[MENTION=14187]STORM1978[/MENTION] Πρόσθεσα το link, ξέχασα να το κάνω paste πριν :hehe:

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=132]crustytheclown[/MENTION] [MENTION=23]Stelaras[/MENTION]

Παίδες έχετε ψάξει το catzilla; Μιλούσα με τον sofo και του έλεγε λέει ο pro ότι παίζει μεγάλη σημασία το loading time στο score. Το παρατήρησα κι εγώ μιας και στα ίδια settings στο άκυρο έτυχε να μου βγάλει 300 πόντους κάτω score. Έχετε πράμα υπόψη σας ή μπα; :D

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι ανάλογο, μέχρι στιγμής είναι πολύ κοντινά μεταξύ τους τα σκορ που έχω βγάλει.

Μια φορά μου το έκανε μόνο και αντί για 11500, έβγαλα 11200, το μόνο διαφορετικό ήταν το loading time. Στην αρχή νόμιζα ότι bugαρε το benchmark αλλά μετά που μου είπε αυτό ο Σόφος, με έβαλε σε υποψίες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πολύασχοληθεί με αυτό το benchmark αλλά θα το κάνω σε λίγο καιρό. Αυτό που έχω δει όσες φορές το έχω τρέξει και από τα αποτελέσματα στο bot είναι ότι η διαφορά η μεγάλη είναι στο loading time. Αν βρεις να φέρεις το loading time σε χαμηλά επίπεδα όλα τα άλλα είναι πιο εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πολύασχοληθεί με αυτό το benchmark αλλά θα το κάνω σε λίγο καιρό. Αυτό που έχω δει όσες φορές το έχω τρέξει και από τα αποτελέσματα στο bot είναι ότι η διαφορά η μεγάλη είναι στο loading time. Αν βρεις να φέρεις το loading time σε χαμηλά επίπεδα όλα τα άλλα είναι πιο εύκολα.

Επίσης παίρνει πολύ από τη CPU, τουλάχιστον το 720p που έχω ασχοληθεί εγώ. Από 4500 στα 4600 η διαφορά μου ήταν κοντά 500 πόντοι αν θυμάμαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Το loading time για να πεσει , πρεπει να κανεις μερικα run . Δεν παιζει ρολο ουτε ο SSD , ουτε caching (Και με μηχανικο 7200 , ακριβως τα ιδια νουμερα βγαινουν) . Συνηθως ,μετα απο 2-3 run ερχεται στα ισα του .

Link to comment
Share on other sites

Το loading time για να πεσει , πρεπει να κανεις μερικα run . Δεν παιζει ρολο ουτε ο SSD , ουτε caching (Και με μηχανικο 7200 , ακριβως τα ιδια νουμερα βγαινουν) . Συνηθως ,μετα απο 2-3 run ερχεται στα ισα του .

Για κάποιο λόγο νόμιζα ότι χαλάει το score αν τρέχεις στα καπάκια :P Ωραίος, θα το δοκιμάσω :D

Link to comment
Share on other sites

14.7 Beta RC3. Έπαιξα και με τους 14.xx τους τελευταίους beta αλλά για κάποιο λόγο έπεφτα κάτω και από τα 20700 κάτι που είχα πρίν. Έκανα και μια μα@@κία και μάμησα τα win οπότε τώρα θέλει φορμάτ το στανιό μου μέσα και δεν έχω backup ghost να περάσω!

Edited by STORM1978
Link to comment
Share on other sites

14.7 Beta RC3. Έπαιξα και με τους 14.xx τους τελευταίους beta αλλά για κάποιο λόγο έπεφτα κάτω και από τα 20700 κάτι που είχα πρίν. Έκανα και μια μα@@κία και μάμησα τα win οπότε τώρα θέλει φορμάτ το στανιό μου μέσα και δεν έχω backup ghost να περάσω!

Για αυτό παίζουμε τα benchmarks σε άλλο OS, για να μην μαμάμε το 24/7 μας. Είμαι τεράστιος παθών σε αυτό, για αυτό σε καταλαβαίνω απόλυτα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Τι να κάνω.... θα τα φτύσει ο evo μου φαίνεται με τόσα φορμάτ που έφαγε τις τελευταίες μέρες. Δοκίμασα 7 μηχανήματα με αυτόν πάνω για να δω τι παίζει.

Μάπα πάντως τα καρπούζια, όλα μα όλα δεν κλοκάρουν μια και 2 είναι εντελός off οπότε δεν άξιζε να ανεβάσω και κάτι στο hwbot.org.

Τέσπα, τουλάχιστον ο Pro του δίνει και δεν καταλαβαίνει μια. Ο evo θα πάρει μια ανάσα για λίγο, τους άλλαξα χρήση, Win ο Pro και κάθετε ο Evo.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now