fedox

Παράξενο πρόβλημα με οθόνη

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους, έχω μια Dell S2340L και κάθε φορά που θα σβήσω το φως του γραφείου μου, μαυρίζει στιγμιαία η οθόνη. Τι μπορεί να συμβαίνει ;

Είναι συνδεδεμένα στην ίδια πρίζα που χωρίζεται με ένα τριπλό πολύπριζο και από εκεί το ένα πάει στο φως, το άλλο στο modem/router και το άλλο σε ένα άλλο εξαπλό πολύπριζο που είναι για το PC, εκτυπωτή, την οθόνη και διάφορα άλλα.

Link to comment
Share on other sites

Απλά το χρησιμοποιώ χρόνια και δεν είχα παρατηρήσει κάτι. Ίσως φταίει ότι άλλαξα οθόνη, τι να πω. Πάντως ούτε σε Power Saving Mode μπαίνει, ούτε τίποτα. Το μόνο που κάνει είναι να μαυρίζει για ένα δευτερόλεπτο και μετά όλα μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη είναι ακριβή το πολύπριζω πάνφτηνο..αγόρασε ένα πολύπριζο..αμαρτία είναι!

Καλά σίγουρα, γι αυτό ρώτησα να δω τι φταίει άλλωστε ώστε να το αλλάξω.

Λογικά κάτι "γυρνάει" από το starter της λάμπας στο πολύπριζο. Δες αν στο κάνει, όταν τα έχεις σε ξεχωριστές πρίζες :)

Κάπως δύσκολο γιατί δεν υπάρχει άλλη πρίζα κοντά (εξού και το 3πλο και 6πλο πολύπριζο) αλλά κάτι θα κάνω ;)

Link to comment
Share on other sites

Πάρε και ένα ασφαλείας αν δεν έχεις ώστε να είσαι καλυμμένος κ από υπέρταση. apc κορυφή 15 ευρώ Εγώ είμαι τόσο παρανοϊκός που έχω αυτό πάνω σε αυτό..

και πάρε κ ένα πολύπριζο απλό για προέκταση αλλά αυτό που συνδέεται στην πρίζα ας είναι κάτι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις να μου προτείνεις κάτι για πάνω στην πρίζα ; Από την εμφάνιση κάπως δύσκολο να καταλάβεις την διαφορά, ειδικά αν πας σε κατάστημα που δεν σου δίνονται και πληροφορίες. Έχω ένα με προέκταση της Crystal Audio/Video και υποτίθεται ότι είναι ασφαλείας. Δυστυχώς δεν το βρίσκω online.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now