MetallicGR

Αποκαλύφθηκε το νέο f2p racing World Of Speed

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Αποκαλύφθηκε το νέο f2p racing World Of Speed]http://www.hwbox.gr/images/metro/news_images/racing1.png[/NEWS_IMG] Η Slightly Mad Studios, υπεύθυνη για την ανάπτυξη του Project Cars, αποκάλυψε ότι στα τέλη του 2014 θα κυκλοφορήσει ένα νέο free to play racing game για PC με τίτλο World Of Speed.

Σύμφωνα με τους δημιουργούς του τίτλου, το World Of Speed θα είναι ένα arcade racer, το οποίο θα περιλαμβάνει «μία τεράστια γκάμα από super και sport αυτοκίνητα, καθώς και μία σειρά από ιστορικά αυτοκίνητα αγώνων». Επιπλέον, ο τίτλος θα προσφέρει πραγματικές πίστες, συμπεριλαμβανομένων αυτών του Λονδίνου και του Σαν Φρανσίσκο. Μάλιστα, όπως σημείωσε ο επικεφαλής της ομάδας ανάπτυξης Pete Morrish «το World Of Speed περιλαμβάνει όλα τα στοιχεία ώστε να γίνει αρεστό στο ευρύτερο κοινό, τόσο στον οπτικό τομέα (γραφικά) όσο και στον χειρισμό των αυτοκινήτων».

Το στέλεχος της Slightly Mad τόνισε επίσης ότι «προφανώς το Project Cars επικεντρώνεται περισσότερο στον πραγματικό κόσμο και είναι ένας εκπληκτικός εξομοιωτής αγώνων, αλλά απευθύνεται σε συγκεκριμένο κοινό». Κλείνοντας, μέσα από τον παρακάτω player μπορείτε να δείτε και το πρώτο σχετικό video-ανακοίνωση:

[video=youtube;-kXPH441Hvc]

[img_alt=Αποκαλύφθηκε το νέο f2p racing World Of Speed]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums317-picture22068.png[/img_alt]

Link to comment
Share on other sites

με τετοια αντανακλαση το κοβω σοβαρο παιχνιδι

drift με 450 χμ/ω τριπλα νιτρα 10 εκατοστα απο τις μπαριερες και κατευθειαν αλμα πανω απο το ελικοπτερο της αστυνομιας

Link to comment
Share on other sites

Ότι να 'ναι brainfart, αλλά ήταν το Sega Rally ή το Daytona USA που όταν πατούσες δύο φορές το γκάζι σηκώνονταν στις δύο ρόδες το αυτοκίνητο;

Η κάποιο άλλο racing με buggies...; Εεε ρε εικοσάρικα... :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ότι να 'ναι brainfart, αλλά ήταν το Sega Rally ή το Daytona USA που όταν πατούσες δύο φορές το γκάζι σηκώνονταν στις δύο ρόδες το αυτοκίνητο;

Η κάποιο άλλο racing με buggies...; Εεε ρε εικοσάρικα... :hehe:

το Sega Rally με τιποτα παντως :P

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα, Buggy Heat ->

!

Είχε και τέρμα σωστά arcade - με πολύ δυνατό τιμόνι και κραδασμούς στο κάθισμα... πω... παίζει η Sega να μου έχει φάει πολύ περισσότερα από την Nintendo τελικά...

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα, Buggy Heat ->
!

Είχε και τέρμα σωστά arcade - με πολύ δυνατό τιμόνι και κραδασμούς στο κάθισμα... πω... παίζει η Sega να μου έχει φάει πολύ περισσότερα από την Nintendo τελικά...

ποτε δεν ειχα την ευκαιρια να παιξω με τετοια εγω, με ενα gameboy και ενα ps2 την εχω βγαλει την καριερα μου χαχαχα, παντα ελιωνα στα σπιτια τον αλλων πιο πολυ απο τους αλλους xD.

παντως αυτο το Sega Rally http://i41.fastpic.ru/big/2012/0728/2b/9f66c6428b093aeb6260c1ea2495b32b.jpeg ειναι σωστο εμενα μου αρεσε!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now