Recommended Posts

Ωραίος @conroe :T:

Το θέμα με το skroutz είναι πως ακόμα και που λένε πως είναι διαθέσιμα είναι ψέμματα!

thx bill! λογικα κατοπιν παραγγελιας θα ειναι. σιγα μην εχουν στοκαρει asus - msi 290x.

Link to comment
Share on other sites

Πείτε με εθνικιστή, αλλά εγώ θα έδινα τα 10? παραπάνω και θα περίμενα 3-4 ημέρες να μου το φέρει το Ελληνικό κατάστημα, ακόμα και αν δεν το είχε, από το να δώσω τα ίδια χρήματα και να περιμένω 3-4 ημέρες (στην καλύτερη των περιπτώσεων) για να μου έρθει από Αγγλία.

Αν ήταν η χρηματική διαφορά άξια λόγου, ναι, το συζητάμε βεβαίως-βεβαίως. Αλλά τώρα 10-20-30? στα 600, δεν θα το σκεφτόμουν για εξωτερικό.

ΥΓ. Όταν κάνετε μετατροπές συναλλάγματος, να θυμάστε πως η τράπεζα δεν πάει με την τιμή που αναγράφει το xe.com. Με την υπάρχουσα ισοτιμία της Eurobank για παράδειγμα, 664? θα έβγαινε η κάρτα προ μεταφορικών. Ακριβότερα από σχεδόν όλα τα καταστήματα που είδα στα παραπάνω link. Το paypal δε είναι ακόμα χειρότερο.

Edited by Gr_God
Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ με τον God επίσης, δεν θίχτηκε ακόμα το θέμα του RMA! Δεν είναι το ίδιο να πεταχτείς να δώσεις μια ελαττωματική κάρτα και να την στείλεις στην Αγγλία με δικά σου μεταφορικά - συστημένη!

Link to comment
Share on other sites

για οσους δε το πηραν ειδηση, εληξε η προσφορα. στα 530 λιρακια ειναι η καρτα. τωρα αν την παραγγειλετε απο δω και σας ερθει σε κανα 2-3 βδομαδες ευχαριστημενοι να εισαστε. απο o/c μπορει και την επομενη στην πορτας σας αν κλεισει η παραγγελια νωρις.

Link to comment
Share on other sites

για οσους δε το πηραν ειδηση, εληξε η προσφορα. στα 530 λιρακια ειναι η καρτα. τωρα αν την παραγγειλετε απο δω και σας ερθει σε κανα 2-3 βδομαδες ευχαριστημενοι να εισαστε. απο o/c μπορει και την επομενη στην πορτας σας αν κλεισει η παραγγελια νωρις.

Επειδή έχω καθημερινή εμπειρία με κάθε μεταφορική που υπάρχει στον πλανήτη, απόρησα, 24 ώρες παράδοση από Αγγλία; Μόνο με UPS Global Express, με κόστος εκατοντάδες ευρώ. Έχω παραγγείλει από Overclockers πιο παλιά που ήταν εδώ τραγική η κατάσταση 4-5 φορές, μία εβδομάδα με 10 μέρες έκανε πάντα, έστελνε με ταχυδρομείο τότε. Τώρα με τι στέλνει;

Εντάξει, δεν χρειάζεται τόσος πεσσιμισμός. Είπαμε, να λένε 2 μέρες και να κάνουν 5 είναι σχετικά συχνό, αλλά όχι να λένε 2 μέρες και να κάνουν 3 εβδομάδες, πόσο μάλλον αν λένε πως το έχουν διαθέσιμο. Δεν είναι τα δικά μας μαγαζιά κόλαφος και όλο το εξωτερικό παράδεισος, είπαμε.

Edited by Gr_God
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω καθημερινή εμπειρία με κάθε μεταφορική που υπάρχει στον πλανήτη, απόρησα, 24 ώρες παράδοση από Αγγλία; Μόνο με UPS Global Express, με κόστος εκατοντάδες ευρώ. Έχω παραγγείλει από Overclockers πιο παλιά που ήταν εδώ τραγική η κατάσταση 4-5 φορές, μία εβδομάδα με 10 μέρες έκανε πάντα, έστελνε με ταχυδρομείο τότε. Τώρα με τι στέλνει;

Εντάξει, δεν χρειάζεται τόσος πεσσιμισμός. Είπαμε, να λένε 2 μέρες και να κάνουν 5 είναι σχετικά συχνό, αλλά όχι να λένε 2 μέρες και να κάνουν 3 εβδομάδες, πόσο μάλλον αν λένε πως το έχουν διαθέσιμο. Δεν είναι τα δικά μας μαγαζιά κόλαφος και όλο το εξωτερικό παράδεισος, είπαμε.

καταρχην δε στελνουν ελλαδα τωρα. και ναι εχουν, στειλει την επομενη, παραγγελια(μνημες).

νομιζω εσυ επιλεγεις πως θα ερθει. εγω ας πουμε που δε βιαζομαι θα περιμενα και 4-5 μερες, αλλα υπαρχει και επιλογη μιας μερας.

σιγουρα θα ρθουν πιο γρηγορα απο εδω, για συγκεκριμενα πραγματα παντα.

Link to comment
Share on other sites

καταρχην δε στελνουν ελλαδα τωρα. και ναι εχουν, στειλει την επομενη, παραγγελια(μνημες).

νομιζω εσυ επιλεγεις πως θα ερθει. εγω ας πουμε που δε βιαζομαι θα περιμενα και 4-5 μερες, αλλα υπαρχει και επιλογη μιας μερας.

σιγουρα θα ρθουν πιο γρηγορα απο εδω, για συγκεκριμενα πραγματα παντα.

Μία ημέρα αποστολή από Αγγλία, με λογικά μεταφορικά, απλά δεν γίνεται. Με ό,τι ταχυδρομική υπηρεσία να στείλει, ακόμα και να υποθέσουμε πως ο ταχυδρόμος θα περνάει κάθε μέρα από την γειτονιά σου, ακόμα και να υποθέσουμε πως αυτοί το στέλνουν βάζοντάς το απ'ευθείας σε αεροπλάνο, απλά αποκλείεται να περάσει καν το Σπάτα-Κέντρο Διαλογής Ρουφ-Ταχυδρομείο Περιοχής σου σε μία μόλις ημέρα. Βάλε πως όταν το ταχυδρομούν αυτοί έχει κι εκεί την διαδικασία ταχυδρομείο-κέντρο διαλογής-αεροδρόμιο. Αυτά τα πράγματα που λες δεν γίνονται σε καμία περίπτωση με οποιαδήποτε ταχυδρομική υπηρεσία, ακόμα και EMS/Express.

Μόνο οι υπηρεσίες global express, europe first κτλ των courier κάνουν παράδοση σε 1 εργάσιμη εντός Ευρώπης, εντός Πρωτευουσών και τα μεταφορικά είναι εξωφρενικά.

Link to comment
Share on other sites

^^ πολυ εξωφρενικα, 12 λιρες. μνημες πειρε οχι ψυγειο. ακομα και τωρα να μπεις στο site για παραδοση 2 ημερων γερμανια, 14 λιρες εχει. φαντασου τωρα πριν το 2008 που ηταν και πιο φθηνα. σιγουρα δε δουλευουν και κυριως δεν οργανωνουν τη δουλεια οπως στην ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now