Recommended Posts

Καλημερα ! Μπορει καποιος να μου δωσει μια λογικη εξηγηση σ'αυτο....Μητρικές Κάρτες->Asus Z170-A 90MB0LS0-M0EAY0 - www.guaranty.gr ....με 2 χρονια εγγυηση !! Η Asus δινει 3...και σε αυτη την τιμη!!!! :cool-new:

Αχαχα ότι να ναι. Και στον Samsung 850 Pro που έχει 10 χρόνια εγγύηση, δίνει 2 χρόνια. Από την άλλη στα HP που έχουν 1 χρόνο εγγύηση πάλι 2 χρόνια. Προφανώς αναγράφει αυτό που λέει η Ελληνική νομοθεσία που είναι υποχρεωτικά 2 χρόνια. Το έχω ξαναπεί μην αγοράζετε υπολογιστές από τα ίδια μαγαζιά που πουλάνε ταυτόχρονα και κατσαρόλες.

Link to comment
Share on other sites

Με πλάγιες μεθόδους δεν πάω..όπου υπάρχουν νόμοι υπάρχουν και κυρώσεις, και δεν είμαι διατεθειμένος να πληρώσω ούτε την κύρωση αλλά ούτε τα παραπάνω λεφτά που θέλει να βγάλει το μπιπ paypal :)

Νόμοι? Κυρώσεις?

Ποιός στο απαγορεύει?

Καλημερα ! Μπορει καποιος να μου δωσει μια λογικη εξηγηση σ'αυτο....Μητρικές Κάρτες->Asus Z170-A 90MB0LS0-M0EAY0 - www.guaranty.gr ....με 2 χρονια εγγυηση !! Η Asus δινει 3...και σε αυτη την τιμη!!!! :cool-new:

Επειδή με ρώτησε κάποιος πρόσφατα γι'αυτό...σαν Coolermaster Hellas δεν καλύπτουμε τέτοιες εγγυήσεις.

Ακόμα και με απόδειξη να έρθει κάποιος...τον στέλνουμε εκεί που το αγόρασε και στην εσχάτη των περιπτώσεων

για να καλύψουμε κάτι θα πρέπει να είναι από άμεσα συνεργαζόμενο κατάστημα και να υπάρχει και απόδειξη.

Σε λίγο καιρό λογικά όταν αρχίσουν τα RMA του και δεν καλύπτει τους πελάτες του θα αρχίσει και η κάθοδος.

Link to comment
Share on other sites

Βασιλη να την αγορασω....και οτι προκειψει δηλ.,το οικονομικο με οδηγησε στο σημειο....ειμαι ετοιμος προς την ακυρωση...οχι για τρεχαματα..:stupid: Σε ευχαριστω πολυ !!

Edited by Ysatis
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχει αναφερθεί το paypal πριν λίγα ποστ, να ενημερώσω ότι σήμερα προχώρησαν κανονικά αγορές μου από το εξωτερικό (και σε ebay) με δύο διαφορετικές κάρτες. Η μία χρεωστική visa της Πειραιώς και μία πιστωτική visa της ALPHA.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχει αναφερθεί το paypal πριν λίγα ποστ, να ενημερώσω ότι σήμερα προχώρησαν κανονικά αγορές μου από το εξωτερικό (και σε ebay) με δύο διαφορετικές κάρτες. Η μία χρεωστική visa της Πειραιώς και μία πιστωτική visa της ALPHA.

Υπήρχε κάποια συγκεκριμένη ώρα; Και γω πήγα με debit της Alpha να αγοράσω από Origin χθες αλλά δεν περνούσε η συναλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε κάποια συγκεκριμένη ώρα; Και γω πήγα με debit της Alpha να αγοράσω από Origin χθες αλλά δεν περνούσε η συναλλαγή.

Μεσημέρι. Η κάρτα της Alpha είναι Visa?

Link to comment
Share on other sites

Ναι Visa! Έχει διαφορά αν είναι mastercard?

Τις τελευταίες 5-6 μέρες όλες οι κάρτες μου (ALPHA - ΠΕΙΡΑΙΩΣ) αρνούνται να δουλέψουν πάλι.

edit: Μόλις δούλεψε μια ξεχασμένη AMERICAN EXPRESS της ALPHA στο ebay.

Edited by bfc_xxx
Link to comment
Share on other sites

Original Xiaomi LED Light With USB For Power Bank Tablet Sale-Banggood.com

?1,1

Με αγορά από 3 και πάνω έχει χαμηλότερη τιμή ανά τεμάχιο και με Coupon code "payme" έχει ακόμα 2% έκπτωση.

:)

Στο gearbest έχει ?0,97

Original Xiaomi Utility LED Light Portable USB Lamp Mobile Power Bank Accessory - 5V 1.2W-1.09 and Free Shipping| GearBest.com

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now