Recommended Posts

[NEWS_IMG=Apple CarPlay coming soon]http://www.hwbox.gr/images/metro/news_images/apple2.png[/NEWS_IMG] Η Apple ετοιμάζει μια νέα υπηρεσία που φέρνει την χρήση των iOS συσκευών στο αυτοκίνητό σας.

Το σχετικό coming soon διακρίνει κανείς μόλις μπαίνει στην παρακάτω σελίδα της Apple Apple - CarPlay. Η νέα υπηρεσία βασίζεται κατά βάση στο Siri και τις φωνητικές εντολές που μπορεί να δώσει ο χρήστης για πραγματοποιήσει μια κλήση, να γράψει ένα μήνυμα, να χρησιμοποιήσει τον πλοηγό maps ή να ακούσει την αγαπημένη του μουσική από τη βιβλιοθήκη του ή από κάποια τρίτη εφαρμογή. Το χαρακτηριστικό θα είναι διαθέσιμο μόνο στις τελευταίες συσκευές της Apple, iPhone 5, 5S και 5C, ενώ ήδη έχουν εμφανιστεί και οι πρώτοι κατασκευαστές αυτοκινήτων οι οποίοι θα υποστηρίξουν το εν λόγω χαρακτηριστικό.

[img_alt=Apple CarPlay coming soon]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums323-picture22997.jpg[/img_alt]

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω οτι υπαρχει νοημων ανθρωπος ο οποιος θα πει "θα παρω την Χ μαρκα επειδη εχει απλ γουατεβα"

δεν ειναι κρητηριο επιλογης αυτοκινητου

γνωμη μου καλα κανουν και δεν νοιαζονται οι αυτοκινητοβιομηχανίες για το infotainment κομματι

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω οτι υπαρχει νοημων ανθρωπος ο οποιος θα πει "θα παρω την Χ μαρκα επειδη εχει απλ γουατεβα"

δεν ειναι κρητηριο επιλογης αυτοκινητου

γνωμη μου καλα κανουν και δεν νοιαζονται οι αυτοκινητοβιομηχανίες για το infotainment κομματι

Νομίζω ότι έχεις την αγορά αυτοκινήτου στο μυαλό σου συνδυασμένη μόνο με 50άριδες & μπεζ παντελόνια.

Όλα αυτά τα κοριτσάκια με τα smart/107/mini/500αράκια θα σκούζουνε σαν δαιμονισμένα από χαρά και θα τα σκάνε ευχαρίστως για το "Apple pack" στο αυτοκίνητό τους. Και η Apple κλασικά θα το κάνει "seamless" και με Siri και να μιλάει με το iphone σου και τις μουσικές από το iTunes και τα αρχεία από το iCloud και και. Mark my words και ας ξαναρθουμε στο thread σε κανα δύο χρόνια...

(και ναι, εννοείται ότι προσωπικά gimme σφυρήλατα instead, αλλά δεν είμαι όλη η αγορά.)

Link to comment
Share on other sites

απλα εχω στο νου μου την οδηγηση σαν οδηγηση σκετη

οταν φτασει η οδηγηση να γινει παθητηκη, το συζηταμε

τωρα για μερικες νεανιδες με βλεφαριδες στα σμαρτ κλπ ροζ αξεσουαρ ενα ειναι σιγουρο... τις χρειαζονται και αυτες πολλα σφυρηλατηματα

Link to comment
Share on other sites

o χαβαλες ειναι οτι το ακουσε η google και θα παρουσιασει κι αυτη κατι αντιστοιχο.:hehe:

με τοσα ηλεκτρονικα που εχουν τ' αυτοκινητα, τα car plays θα κανουν την οδηγηση παθητικη?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μπαίνει δυνατά και με ηχηρούς συνεργάτες (mercedes, ferrari, ford, toyota) οπότε είναι σίγουρο ότι θα το δούμε. Απ' όσο κατάλαβα θα είναι έξτρα πακέτο hopefully και όχι standard σε αμάξια.

Αυτό που δεν κατάλαβα είναι γιατί σώνει και καλά υποστηρίζει μόνο συσκευές με Lightning. Τι το θέλει το καλώδιο??? Η και καλά αυτός είναι το τρόπος της Apple να διαχωρίζει τις γενιές των συσκευών της;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now