MetallicGR

Διέρρευσαν οι τιμές των Intel Haswell Refresh

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Διέρρευσαν οι τιμές των Intel Haswell Refresh]http://www.hwbox.gr/images/metro/news_images/intel2.png[/NEWS_IMG] Οι τιμές των επερχόμενων Haswell Refresh διέρρευσαν στο διαδίκτυο από το γνωστό site ShopBLT.

Συγκεκριμένα όπως φαίνεται στον πίνακα, τα μοντέλα που θα διατεθούν θα είναι όλα με κλειδωμένο πολλαπλασιαστή, όπως αναφέρθηκε σε προηγούμενο θέμα. Οι τιμές των high end SKUs ανέρχονται στα 326,48$ για τον Core i7 4790 και θα χρονίζεται κατά 100MHz ψηλότερα από τον Core i7 4770. Ο αντίστοιχος Core i5 4670 θα αντικατασταθεί από τον Core i5 4690 με τιμή 235,75$. Τέλος οι παραπάνω επεξεργαστές αναμένονται κάπου στο Q2 με τις πληροφορίες μας δείχνουν προς τον Απρίλιο.

[img_alt=Διέρρευσαν οι τιμές των Intel Haswell Refresh]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums323-picture22998.jpg[/img_alt]

Link to comment
Share on other sites

Θα είναι αποκλειστικά αυτά τα μοντελάκια με τα πάντα ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΑ ή αναμένουμε και τα κλασσικά Κ μοντέλα αργότερα. Το αργότερα πότε θα είναι ? Γιατί η πλειοψηφία αγαπάει τα Κ για τον γνωστό λόγο.

Link to comment
Share on other sites

Θα είναι αποκλειστικά αυτά τα μοντελάκια με τα πάντα ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΑ ή αναμένουμε και τα κλασσικά Κ μοντέλα αργότερα. Το αργότερα πότε θα είναι ? Γιατί η πλειοψηφία αγαπάει τα Κ για τον γνωστό λόγο.

Όπως λέει και η προηγούμενη είδηση που λινκάρει ο Λουκάς στο πρώτο ποστ...αρχίκά θα αντικατασταθούν οι non-K.

Εγώ πιστευω πως θα αντικατασταθούν όλοι πάντως :P

Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει και η προηγούμενη είδηση που λινκάρει ο Λουκάς στο πρώτο ποστ...αρχίκά θα αντικατασταθούν οι non-K.

Εγώ πιστευω πως θα αντικατασταθούν όλοι πάντως :P

παμε και για z97 chip? κατι για δευτερο τριμηνο ακουγεται.

Link to comment
Share on other sites

παμε και για z97 chip? κατι για δευτερο τριμηνο ακουγεται.

Εμένα πήρε το οπτικοακουστικό μου σύστημα κάτι σήματα για Cebit και πως είναι ήδη έτοιμα :P

Αλλά μετά το μύνημα αυτοκαταστράφηκε!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πήρε το οπτικοακουστικό μου σύστημα κάτι σήματα για Cebit και πως είναι ήδη έτοιμα :P

Αλλά μετά το μύνημα αυτοκαταστράφηκε!

ποτε γινεται αυτη η εκθεση? επισης και εγω καπου ελαβα οτι θα εχουμε και 4790Κ cpu με μονη προσθηκη το tsx. τωρα κατα ποσο ισχυει.......

Link to comment
Share on other sites

οχι cebit (10-14 μαρτη)

αρχες Μαη, απλα ισως τα τραβηξουν μεχρι computex. Και προς το τελος της χρονιας θα βγει το x99(x89 Πως θα λεγεται) μαζι με τα Haswell-e.

Απλα τα 4790 κλπ πανε μονο σε z97 και οχι σε 87. At least ετσι δειχνουν τα πραματα ως τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Και πείτε μου εμένα τώρα τί κάνει κάποιος που ετοιμάζεται να φτιάξει ΚΑΛΟ σύστημα με 780gtx και 4770κ. Κάθεται και περιμένει, το κάνει ή σκέφτεται ότι έχει το μικρόβιο της αναβάθμισης και δέν το παραδέχεται άρα ΠΑΛΙ περιμένει ?

~ Δέν βρίσκω λογικό να μήν αντικατασταθούν τα Κ μοντέλα. Θα υπάρξει τεράστια γκρίνια για το ανούσιο περίμενε.

Edited by Bill@kOS7
Link to comment
Share on other sites

Και πείτε μου εμένα τώρα τί κάνει κάποιος που ετοιμάζεται να φτιάξει ΚΑΛΟ σύστημα με 780gtx και 4770κ. Κάθεται και περιμένει, το κάνει ή σκέφτεται ότι έχει το μικρόβιο της αναβάθμισης και δέν το παραδέχεται άρα ΠΑΛΙ περιμένει ?

~ Δέν βρίσκω λογικό να μήν αντικατασταθούν τα Κ μοντέλα. Θα υπάρξει τεράστια γκρίνια για το ανούσιο περίμενε.

Εσύ δεν περιμένεις κανα δυο χρόνια ήδη? :P

Link to comment
Share on other sites

θα αντικατασταθουν ολα τα μοντελα.

Αν μπεις στο τριπακι του περιμενε δεν θα παρεις ποτε pc :P λιγους μηνες μετα το 4790 θα ερθει η σειρα 5ΧΧΧ που θα παιζει στα z97 και παει λεγοντας.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ΓΟΡΙΛΛΑ απίστευτο. Δέν είμαι σπάμμερ ούτε ψέυτης και έχεις καλή μνήμη. Έχουν τύχει στραβά και ανάποδα και δέν έμεινε ευρώ παρά ένα storm stryker να με κοιτάει. Λοιπόμουν να το διώξω κιόλας. Καλά θυμήθηκες. Λέγε τώρα να πάω να την κάνω ή να περιμένω. Είχα ετοιμαστεί για ΓΕΡΜΑΝΙΕΣ άν θυμάσαι αλλά είμαι της άποψης πλέον να έχω το κεφάλι μου ύσηχο από θέμα εγγυήσεων και ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΧΑΡΤΙΟΥ σε περίπτωση μεταπώλησης. Είμαι και άτομο που κρατάει τα πάντα στην πενα σάν νέα και δέν πετάει ούτε το ζιλοτέιπ που βρίσκεται στα κουτιά π.χ. Οπότε καταλαβένεις.

Ωρέ λεβέντες, ποτέ δέν έχω κάνει δικό μου ολοκληρωμένο build. Όλο μπαλώματα. Αλλά στο μυαλό μου είναι εκείνο το μικρόβιο της μικροαναβάθμισης. Άν π.χ θέλω κάτι από τα επόμενα λέτε αξίζει να στήσω κάτι καλό και να διώξω αργότερα κάπως mobo cpu ? Έχω δεί πολλούς να το κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

ας παει σε κατι μεταχειρισμενο τωρα και μετα αν ξεκαθαρισει το πραγμα με τις ddr4 αλλα και με τους νεους επεξεργαστες παει σε κατι καινουριο, πιο ολοκληρωμενο

Link to comment
Share on other sites

Ναι ΓΟΡΙΛΛΑ απίστευτο. Δέν είμαι σπάμμερ ούτε ψέυτης και έχεις καλή μνήμη. Έχουν τύχει στραβά και ανάποδα και δέν έμεινε ευρώ παρά ένα storm stryker να με κοιτάει. Λοιπόμουν να το διώξω κιόλας. Καλά θυμήθηκες. Λέγε τώρα να πάω να την κάνω ή να περιμένω. Είχα ετοιμαστεί για ΓΕΡΜΑΝΙΕΣ άν θυμάσαι αλλά είμαι της άποψης πλέον να έχω το κεφάλι μου ύσηχο από θέμα εγγυήσεων και ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΧΑΡΤΙΟΥ σε περίπτωση μεταπώλησης. Είμαι και άτομο που κρατάει τα πάντα στην πενα σάν νέα και δέν πετάει ούτε το ζιλοτέιπ που βρίσκεται στα κουτιά π.χ. Οπότε καταλαβένεις.

Ωρέ λεβέντες, ποτέ δέν έχω κάνει δικό μου ολοκληρωμένο build. Όλο μπαλώματα. Αλλά στο μυαλό μου είναι εκείνο το μικρόβιο της μικροαναβάθμισης. Άν π.χ θέλω κάτι από τα επόμενα λέτε αξίζει να στήσω κάτι καλό και να διώξω αργότερα κάπως mobo cpu ? Έχω δεί πολλούς να το κάνουν.

Εάν πάλι περιμένεις δεν θα κάνεις ποτέ αναβάθμιση! :P

Link to comment
Share on other sites

Εάν πάλι περιμένεις δεν θα κάνεις ποτέ αναβάθμιση! :P

Aρρώστησα από το άνγχος και το δίλημμα. Μέχρι το βραδάκι θα δείς θρέντ. Και για του λόγου το αληθές θα δείς και τα πράγματα με τα κουτάκια όταν έρθουν. Παέι το WAITING. Απόφαση πάρθηκε. Αναμείνατεν. ΚΑΙ ΣΟΡΡΥ ΓΙΑ ΤΟ ΟΦΦΤΟΠΙΚ στο θρέντ. Καμπάνα.

Link to comment
Share on other sites

Το περίμενε 10 μέρες μην πάρεις το παλιό και πάρε το καινούριο οκ αλλά το περίμενε μήνες για να πάρεις το επόμενο δεν έχει κανένα νόημα!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now