MetallicGR

Δωρεάν Windows από την MS υπό έναν όρο

Recommended Posts

amdnord, δεν διάβασες το post μου καλα. Ξαναδιάβασέ το και θα δεις ότι δεν έχω καμία διάθεση να συγκρίνω σε αυτό το thread win vs linux στο desktop και η "επέλαση του linux" δεν αφορά -προφανώς- μόνο το desktop. Νομίζεις ότι την MS την ενδιαφέρει μόνο το desktop; Think again. Τα δωρεάν win8 από τους ΟΕΜ είναι ένα μέρος μιας συνολικής στρατηγικής.

Τέλος θα επαναλαβω για άλλη μια φορά ότι το 2% που αναφέρεις δεν είναι μετρήσιμο. Δεν λέω ότι είναι 20% (για desktop μιλάμε πάντα), αλλά πώντος δε είναι και 2%. Αυτό το ποσοστό μετράει πωλήσεις (σαν και αυτές που θα θεωρούνται τα δωρεάν win8). Θα σου δώσω ένα παράδειγμα: Εγώ που αγόρασα 2 laptop με win (υποχρεωτικά), αλλά δουλεύω ubuntu και στα 2 μετρίεμαι στο υποθετίκό δικό σου 98% και όχι στο υποθετικό 2% που αναφέρεις

Αστους να λενε για το Linux αργα η γρηγορα θα ερθουν προσκυνωντας, ειναι θεμα χρονου να ολοκληρωσει την μεταβιβαση σε closed οικοσυστημα cloud software/hardware η microsoft τυπου Apple, να κλειδωσει το συμπαν και τοτε τα ξαναλεμε εκει γυρω στο 2016.

Link to comment
Share on other sites

Το τζαμπα δεν ειναι ποτε κακο! :)

Ας γινει, και με το παραπανω μαλιστα.

Τωρα αν αυτα που θα διαφημιζει θα ναι πραγματα του τυπου, κανε κλικ εδω να κερδισεις iPhone, και Pocket Pirates vs Pocket Ninjas και μετρησε το IQ σου, δεν θα μου αρεσε καθολου, αλλα γενικα δεν υπαρχει τοσο WOW θεμα με τις διαφημισεις σε σχεση με αυτο που σου δινει τζαμπε.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now