MetallicGR

Νέο concept video για το iPhone 6

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Νέο concept video για το iPhone 6]http://www.hwbox.gr/images/metro/news_images/apple2.png[/NEWS_IMG] Την εμφάνισή του έκανε ένα νέο concept video για το επερχόμενο iPhone 6 (ή iPhone Air) και το οποίο έχει καταφέρει να «κλέψει» τις εντυπώσεις.

Στο υλικό που ακολουθεί στη συνέχεια του άρθρου, παρουσιάζεται ένα νέο iPhone με οθόνη από ζαφείρι (sapphire crystal) 4.7 ιντσών 1080p, με μηδαμινό bezel, κάμερα 10 Megapixel OIS και με πάχος 7 χιλιοστά, όπως το έχει φανταστεί τουλάχιστον ο δημιουργός του. Δε γνωρίζουμε αν τελικά το επόμενο iPhone θα ενσωματώνει παρόμοια τεχνικά χαρακτηριστικά, δεν θα ήταν όμως απίθανο αν η Apple "υιοθετούσε" κάποια στοιχεία από αυτό το concept.

Για να διαβάσετε σχετικά με την κίνηση της Apple να χρησιμοποιήσει ζαφείρι στις επερχόμενες συσκευές της,

πατήστε εδώ.

[video=youtube;sPY5Bu67iY4]

Link to comment
Share on other sites

Φέτος θα πάρω αιφον αν ξεπεράσει τις 4,5 ίντσες. Το αντροιντ άρχισε τις @@. Μουφα το σ5, 2,600mah μπαταρία το htc m8 η οππο θα σώσει τα ασωστα μόνο.

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε τα σπαει η πατατα!

η ριζα-υποκατηγορια της συναρτησης της κατηγοριας στις ρυθμισεις!

TΡΕΧΑ ΓΥΡΕΥΕ mainstream user!

ΣΟΦΟ με 13Μ συσκευες λογικο!

και εσυ αμα βγαλεις το sofosOS και το βαλεις σε 14Μ συσκευες πρωτος θα εισαι!

Link to comment
Share on other sites

σοφOS™

πλάκα πλάκα για trademark δεν είναι και άσχημο. θα ψαρώνουν τα αμερικανάκια με τα ελληνικά γράμματα που τα ξέρουν μόνο από τις αδελφότητες στα κολέγια... :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Πέθανε το Android γι' αυτό έχει το μεγαλύτερο ποσοστό αγοράς :hehe:

Έχει μεγαλύτερο ποσοστό αγοράς επειδή έιναι mainstream.

Και η Opel έχει μεγαλύτερο ποσοστό αγοράς από την Porsche.

999? για την 32GB έκδοση! Τρεχάτε...

Loyalty Club λέγεται αυτό και η Apple το έχει και με το υλικό και με το OS της.

Το Android είναι μόνο το OS. Όλες οι άλλες μάρκες μαζί αποτελούν το υλικό της.

Είναι το δυσκολότερο κομμάτι απ'όλα να έχεις loyalty club...ακόμα και εάν πουλάς

πατάτες.

Εάν η Apple ήταν τόσο χάλια όσο την έχετε στα μάτια σας, δεν θα ήταν γεγονός το

Apple VS All. Αλλά ήταν, είναι και μάλλον θα έιναι.

Haters gonna hate!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα hate, απλά πουλάει πατάτες τα τελευταία 2 χρόνια και εσείς οι υπνοτισμένοι του loyalty club της είστε ακόμα σε χειμερία νάρκη.

Προσωπικά το μόνο που ενδιαφέρει είναι οι συσκευές να είναι συμβατές, όχι θέλω itunes για να συνδεθώ σε pc, θέλω άλλο power adapter και όχι micro-usb που έχει όλος ο κόσμος, δεν μιλάω bluetooth με android συσκευές κτλ. Ας λύσει τα παραπάνω και ας τα πουλάει 5Κ το κινητό 4" να τα αγοράζετε, δεν μου πέφτει λόγος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα hate, απλά πουλάει πατάτες τα τελευταία 2 χρόνια και εσείς οι υπνοτισμένοι του loyalty club της είστε ακόμα σε χειμερία νάρκη.

Προσωπικά το μόνο που ενδιαφέρει είναι οι συσκευές να είναι συμβατές, όχι θέλω itunes για να συνδεθώ σε pc, θέλω άλλο power adapter και όχι micro-usb που έχει όλος ο κόσμος, δεν μιλάω bluetooth με android συσκευές κτλ. Ας λύσει τα παραπάνω και ας τα πουλάει 5Κ το κινητό 4" να τα αγοράζετε, δεν μου πέφτει λόγος.

Νομίζω πως απλά ψάχνεις ελατώματα για τα iphone.

1. Ποιο είναι το πρόβλημά σου με τα itunes? Δεν σου φτάνει ο χώρος να το εγκαταστήσεις?

2. Ποιο είναι το πρόβλημά σου με το Thundebolt cable που έχει η συσκευή? Μήπως δεν έχεις PC/notebook/φορτιστή αυτοκινήτου

με USB? Γιατι σε USB τελειώνει.

3. Ποιο είναι το πρόβλημα σου με το Bluetooth? Δεν σου φτάνουν τόσα app που λειτουργούν με WiFi? Έχεις γκαραζόπορτα με BlueTooth και δεν μπορεις να συνδέσεις το iPhone? Γιατι το δικό μου σύστημα για ανοιχτή συνομιλία στο αμάξι το συνδέω με Bluetooth στο αμάξι.

Έχετε πιάσει όλοι οι και-καλά-ψαγμένοι-android-άκηδες(γιατί περι -άκηδων προκειται) κάποια πράγματα που δεν έχει το iPhone και τα θεωρείται τα σημεία που χάνει...ενώ στην πραγματικότητα δεν χάνει...απλά ξεχωρίζει και βλέπει μπροστά (τι να το κάνει το bluetooth και το micro-usb καλώδιο ρε φίλε?)...!

Αυτό σου λέω....δεν μας λές γιατί έιναι πατάτα τα iPhone και καλά όλα αυτά που δεν έχουν όνομα και τα αποκαλούμε με ένα γενικευμένο όρο 'Adnroid' (κοίτα να δείς, δεν έχουν καν ταυτότητα, γενικότητες τς τς τς, είναι πράγματα αυτά?).

Έχετε κολλήσει σε 10 πράγματα και τα έχετε για καραμέλα.

Τράβα πούλα το "Android" σου μεταχειρισμένο να μου πέις τι αξία κρατάει.

Αν μπορέσεις να φτάσεις τις τιμές που έχουν όσοι τα φέρνουν παραεισαγωγή!

Ωραιόοοοοος!

Haters Gonna Hate x2

To iPhone σε συνεργασία με το iOS κάνει την δουλειά του πιο γρήγορα και πιο απλά από όλα τα άλλα.

PS. [MENTION=747]Pastelidis.n.s.[/MENTION] φίλε μου το απόγευμα να πάμε για καφέ κανα 10ωρο και θα φέρω μαζί μου τα τελευταία

20 iOS και άλλα 60 που έχουν φτιάξει άλλοι να δούμε πιο μπουτάρει πιο γρήγορα και πιο λοκάρει δορυφόρους

πιο γρήγορα. Αν δεν βρούμε κάτι δεν πειράζει, θα τα αφήσουμε να παραπέουν μέχρι να βγεί κάτι καλό. Εάν βγεί. :hehe:

PS2. [MENTION=747]Pastelidis.n.s.[/MENTION] και εάν η ανάλυση του iPhone6 δεν φτάσει τα 8000000000ppi και 3440x8550 με επεξεργαστή 92 πυρήνων με υβριδική ψύξη λιπάσματος από πουλερικά χωρίς αρρώστια και κάμερα με φακό SIGMA 80-400 και 4πλές thunerbolt θύρες....καλύτερα να μην μου πέις να το πάρω...δεν θα μπορώ να κάνω την δουλειά μου! Άσε που έχω μάθει να δουλέυω με 19 δάχτυλα (ναι τα excel τα επξεργάζομαι και με τα ποδοδάχτυλα μου) και εάν η οθόνη του έιναι μικρότερη από 15" δεν θα μπορώ να το έχω για την δουλειά μου! :hehe:

Πιο φιλικά πεθαίνεις,

Air bahal

Edited by GoriLLakoS
Link to comment
Share on other sites

Κλαιωωωωωωωωωωωωωω :hehe:

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Ελπίζω να κλαίς επάνω σε αδιάβροχο smartphone με Android που έχει και app να τραβάει την υγρασία

για να αναλύσει το php των δακρύων σου και να σου πεί την αιτία.

Αλλά άμα δεν έχει BlueTooth πως θα συνδεθεί στον θερμοσίφωνα ο οποίος θα συνδεθεί με την Smart TV σου

η οποία είναι συνδεδεμενη με το PC σου για να σου βγάλει τα αποτελέσματα στο ήδη συνδεδεμένο 3D εκτυπωτή σου?

Link to comment
Share on other sites

1. Ποιο είναι το πρόβλημά σου με τα itunes? Δεν σου φτάνει ο χώρος να το εγκαταστήσεις?

Αν χαλάσει το pc σου ή αν μετακινήσεις τα πράγματα σου ή αν το συνδέσεις σε άλλο itunes σε όλες τις περιπτώσεις χάνεις τα πράγματά σου από το τηλ..αυτό δεν είναι αρκετό?

Το itunes είναι το μεγαλύτερο ελάττωμα του iphone.

Link to comment
Share on other sites

Αν χαλάσει το pc σου ή αν μετακινήσεις τα πράγματα σου ή αν το συνδέσεις σε άλλο itunes σε όλες τις περιπτώσεις χάνεις τα πράγματά σου από το τηλ..αυτό δεν είναι αρκετό?

Το itunes είναι το μεγαλύτερο ελάττωμα του iphone.

Hmmmm....τα τελευταία δύο χρόνια δίνει μαζί Cloud που κάνει το τηλέφωνο backup όποτε μπαίνει σε WiFi ή όποτε το ρυθμίσεις

αλλά μπορεί να κάνει και σε iTunes.

Εγώ είχα το 5 και πήρα 5S και μόλις μπήκε σε 3G δίκτυο απλά κατέβασε ένα image από το cloud και είχα το ίδιο.

Ουυυυυυυυ τεχνολογία ε? Το android το κάνει αυτό εάν τελικά ο χρήστης αποφασίσει ποια rom έχει καθυστέρηση λιγότερη από 2sec

μετά το πάτημα της οθόνης και συγχρονήσει με BlueTooth με το δορυφόρο της αρεσκείας του χρήστη (εάν η ROM υποστηρίζει Bluetooth)?

Και ΒΑΣΙΚΟ ΕΡΩΤΗΜΑ: Τα android τηλέφωνο υποστηρίζουν IR η έιναι τόσο πίσω σε τεχνολογία?

Γιατι το 8310 μου το έκανε αυτό πριν 10 χρόνια και εάν δεν το κάνει το Android τώρα (για να μπορώ

να αλλάζω κανάλια από το κινητό μου) είναι για πέταμα!

ου ου ου 666 κινητό χωρίς IR, απλά δεν έιναι κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Κάπως έτσι ^^ μου φαίνονται τα post σας όταν κράζετε τα iPhone και το iOS.

Ήθελα απλά να σας δώσω το feeling.

Δεν έχω ιδέα από Android και γι'αυτόν τον λόγο ούτε τα συμπαθώ ούτε τα αντιπαθώ.

Ούτε έχω να εκφέρω άποψη.

Με έχει βολέψει το iOS και το έχω μάθει και δεν το αλλάζω.

Το iPhone 3GS το είχα 5 χρόνια και καταδιαλυμένο το πούλήσα μέσα σε μια ημέρα 100?.

Απλά κάνω χαβαλέ όχι με τους Android users αλλά με τους apple haters.

(Σας λέω Appla haters και όχι Android users για να έχετε περισσότερη αξία και αναγνωριστημότητα) :hehe:

Η πτήση Air Bahal 696969 αναχωρεί,

παρακαλούνται όλοι οι επισκέπτες που δεν θα πετάξουν να αναχωρήσουν από το αεροσκάφος.

Mr.Yoko Choco

Director on Board of Directors

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα iphone 4 11 μήνες και δεν λέω πράγματα που μου έρχονται στο νού μου. Μπράβο για το cloud αλλά εγώ κάνω το κινητό μου και φλασάκι μπαίνω απο ένα άλλο pc δεν χρειάζεται να μετατρέψω την μουσική μου τις ταινίες μου κ τα πάντα μου κ μπάμ παίζει! Ουυυ 666 τεχνολογία του διαόλου..άστα αυτά ρε..

Το κινητό είναι για ανθρώπους που δεν έχουν επαφή με την τεχνολογία όχι για κάποιον με τόσες γνώσεις όσο εσύ! Το ότι δεν είχες ποτέ android είναι δικό σου θέμα..αν δεν δοκιμάσεις όμως..

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι για ανθρώπους που δεν έχουν επαφή με την τεχνολογία όχι για κάποιον με τόσες γνώσεις όσο εσύ! Το ότι δεν είχες ποτέ android είναι δικό σου θέμα..αν δεν δοκιμάσεις όμως..

μου το κανεις ταλιρα αυτο γιατι δεν το πιανω?

ασε στην ακρη τα itunes Κλπ. Τι παραπανω κανεις στο android που δεν μπορεις να κανεις στο ios/wp και ποια η σχεση των παραπανω με τις γνωσεις του καθενος πανω στην τεχνολογια.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now