barfastic

Samsung Galaxy S4 Replacement...

Recommended Posts

καλα νταξει, ο αλλος δεν μπορει να κανει καν mention και εχει και αποψη για το ios vs android.

για να μην χαλάσω το τόπικ των παιδιών κάνε ένα f5 πριν ποστάρεις τριμλκ!

Link to comment
Share on other sites

To one m8 λογικά θα είναι το καλύτερο κινητό μέχρι το g3 το καλοκαίρι..αλλά θα ναι κ πανάκριβο στην αρχή..μην περιμένεις κάτω από 700 ευρώ!

Link to comment
Share on other sites

To one m8 λογικά θα είναι το καλύτερο κινητό μέχρι το g3 το καλοκαίρι..αλλά θα ναι κ πανάκριβο στην αρχή..μην περιμένεις κάτω από 700 ευρώ!

Έλα ρε! Υπάρχουν συσκευές Android που έχουν 7 κατοστάρικα?

Νόμιζα αυτό ήταν προνόμιο των i-συσκευών!

Ας περιμένουμε όμως κανα τρίμηνο...θα έχει πάει στα 250?!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα πέσει στα 250 ευρώ, θα πέσει στα 500 και θα κάνει @#$!$ το δικό σου, το επόμενο, και το παραπάνω!! :) και το κακό είναι ότι το ξέρεις!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα πέσει στα 250 ευρώ, θα πέσει στα 500 και θα κάνει @#$!$ το δικό σου, το επόμενο, και το παραπάνω!! :) και το κακό είναι ότι το ξέρεις!

Άσ'τα αυτά!

Bluetooth έχει?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι το android το πρόβλημα, αλλά οι χρήστες iOs που έχετε πρόβλημα!

Ότι και να πάρεις (αν είναι android based) δες αν θα κυκλοφορήσει stock google έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι το android το πρόβλημα, αλλά οι χρήστες iOs που έχετε πρόβλημα!

Ότι και να πάρεις (αν είναι android based) δες αν θα κυκλοφορήσει stock google έκδοση.

Στο Post #8 έχει πρόβλημα το iOS σύμφωνα με εσένα και στο #17 οι υπνοτισμένοι του loyalty club.

(Εδώ το θέμα σε περίπτωση που πάλι ξεχάσεις τι έλεγες πριν απο μια ώρα).

Τώρα το πρόβλημα δεν είναι τα παραπάνω αλλά οι χρήστες του iOS.

Δεν ξέρω γιατί λές και ξελές πράγματα.

Μάλλον δεν έχεις καλή ROM.

Και εάν έχεις καλή ROM μάλλον δεν έχεις Bluetooth και IR για σύνδεση με δορυφόρο..ή μάλλον...άσε το βρήκα...

οι χρήστες του Android έχετε πρόβλημα!

Κοίτα να δεις που φτάσαμε...κάναμε κοινωνικό σύνολο τους χρήστες μιας εταιρίας και τους "κεράσαμε" με τον όρο "προβληματικοί.

Σαν να λέμε:

1. Οι χορτοφάγοι έχετε πρόβλημα

2. Οι οδηγοί μηχανών έχετε πρόβλημα

3. Οι καταστηματάρχες έχετε πρόβλημα

4. Σε όσους αρέσουν τα σουβλάκια έον

5. Σε όσους σας αρέσει ο Άρχοντας των Δαχτυλιδιών έχετε πρόβλημα

Δεν ξέρω, πάω να κοιτάξω το 9GAG.

Τα argument τους φαίνονται πιο λογικά.

Link to comment
Share on other sites

Ώπα ώπα ΩΠΑ!

Εγώ έχω και android και iOS και δέχομαι να μου ρίξεις όποιο στερεότυπο θέλεις, γι' αυτό. Και έχουμε και γιαπωνέζικο και γερμανικό αυτοκίνητο, οπότε βαράτε και εκεί. Και πριν είχαμε και Ιταλικά και τα γουστάραμε κιόλας!

Αλλά οι χορτοφάγοι ΕΧΟΥΝ πρόβλημα. ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ! Δεν θα τα καταλύσουμε πλέον όλα!

Link to comment
Share on other sites

Όταν σου πουλάνε μια overpriced συσκευή και σου λένε ότι κάνει 10 πράγματα, αλλά δεν τα κάνει έξω από τον loyalty κύκλο της apple ποιός έχει πρόβλημα; Ναι, έχει πρόβλημα το IOS, αλλά μεγαλύτερο θέμα έχουν οι χρήστες του από τη στιγμή που το αποδέχονται.

Αν σου πούλαγε η Audi το S3 και σου έλεγε ξέρεις, θα έχεις 200 άλογα, αλλά όταν πιάσεις τα 120 KM/h θα πέφτουν στα 60 δεν θα την έκραζες; Όσο μη αληθινό φαίνεται αυτό το παράδειγμα, τόσο χαζό είναι που η apple επιμένει να μην θέλει να επικοινωνήσει με το πρότυπο που βρίσκεται σε διαφορετική συσκευή από τη δική της. Το θέμα είναι ότι εσύ την υποστηρίζεις σε όλα αυτά.

Τώρα αν θέλεις να τρολλάρεις και να λές για δορυφόρους και άλλα άσχετο be my guest.

Δεν υπάρχει καλύτερο χειρότερο, με ενδιαφέρει καθαρά το λειτουργικό κομμάτι.

Link to comment
Share on other sites

Όταν σου πουλάνε μια overpriced συσκευή και σου λένε ότι κάνει 10 πράγματα, αλλά δεν τα κάνει έξω από τον loyalty κύκλο της apple ποιός έχει πρόβλημα; Ναι, έχει πρόβλημα το IOS, αλλά μεγαλύτερο θέμα έχουν οι χρήστες του από τη στιγμή που το αποδέχονται.

Αν σου πούλαγε η Audi το S3 και σου έλεγε ξέρεις, θα έχεις 200 άλογα, αλλά όταν πιάσεις τα 120 KM/h θα πέφτουν στα 60 δεν θα την έκραζες; Όσο μη αληθινό φαίνεται αυτό το παράδειγμα, τόσο χαζό είναι που η apple επιμένει να μην θέλει να επικοινωνήσει με το πρότυπο που βρίσκεται σε διαφορετική συσκευή από τη δική της. Το θέμα είναι ότι εσύ την υποστηρίζεις σε όλα αυτά.

Τώρα αν θέλεις να τρολλάρεις και να λές για δορυφόρους και άλλα άσχετο be my guest.

Δεν υπάρχει καλύτερο χειρότερο, με ενδιαφέρει καθαρά το λειτουργικό κομμάτι.

Εσένα στην πουλήσανε την συσκευή σου ή την αγόρασες?

Δεν νομίζω η Apple να προωθεί τα προϊόντα της πως κάτι κάνουν και να μην το κάνουν!

ή το κάνει?

Δεν τρολλάρω...προσπαθώ να έρθω στο level σας και νομίζετε ότι τρολλάρω...καταλαβαίνεις

τώρα πως διαβάζω αυτά που γράφετε?

Σιγά μην σε ενδιαφέρει το λειοτυργικό κομμάτι.

Ανα ένα ποστ κάτι άλλο βάζεις στον στόχο σου.

Πριν ήταν οι χρήστες του iOS, λίγο πιο πριν ήταν το iOS, λίγο πιο πρίν πριν (καλό ε? :hehe:) ήταν το iPhone,

τώρα ότι άλλα λέει και άλλα κάνει.

Ρε σοβαρά, μήπως επειδή είναι Παρασκευή έχεις το μυαλό σου στο ΣΚ και τα γράφεις αυτά?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ισως βρω Nexus 5 δανεικό για κανεναν μήνα.... περιμένο confirmation. Αλλιως μεταξύ HTC One και Clitrubber

Adrian, και εγω εχω και ios και android. το πρωτο το προτιμο οταν ειμαι στο σπίτι και έχω την δυνατότητα να απω σε pc αν δεν με βολέψει, αλλα στον δρόμο, προτιμό το android.

αυτα....

Link to comment
Share on other sites

άκυρο το δανεικο Nexus.

Οπότε πάω για αγορα - κατέληξα σε nexus 5 η G2. Πανω κάτω ίδια χαρακτηριστικά με το g2 να είναι ελάχιστα καλύτερο, αλλα νομίζω το πραγματικό advantage το έχει το nexus λόγο vanilla android. τι λέτε?

Πανω κάτω στα ίδια λεφτά είναι απο skroutz-ο-μάγαζα.

(Το rooting αναιρεί την εγγύηση? πχ. αν πάρω το LG και βρω κάποια καλή rom ενδέχεται να μου πουν οτι δεν ισχυει η εγγυηση?)

Link to comment
Share on other sites

άκυρο το δανεικο Nexus.

Οπότε πάω για αγορα - κατέληξα σε nexus 5 η G2. Πανω κάτω ίδια χαρακτηριστικά με το g2 να είναι ελάχιστα καλύτερο, αλλα νομίζω το πραγματικό advantage το έχει το nexus λόγο vanilla android. τι λέτε?

Πανω κάτω στα ίδια λεφτά είναι απο skroutz-ο-μάγαζα.

(Το rooting αναιρεί την εγγύηση? πχ. αν πάρω το LG και βρω κάποια καλή rom ενδέχεται να μου πουν οτι δεν ισχυει η εγγυηση?)

Γιατί να βάλεις άλλη ROM? Η stock δεν είναι οκ?

Link to comment
Share on other sites

Για το root στην πλειοψηφία των περιπτώσεων χάνεται η εγγύηση. Ούτως η άλλως, το πιο σωστό είναι μετά το root να το επαναφέρεις.

Αλλά όντως γιατί να αλλάξεις την ROM?

Link to comment
Share on other sites

ρωταω βρε παιδία δεν ξέρω... χεχεχε...

απλα διαβάζω οτι το καθαρό android ειναι αρκετα καλυτερο απο την διαφοροποιημενη που προσφέρει το LG.

Link to comment
Share on other sites

Mike το vanilla Android πρέπει να σου αρέσει. Για μένα πήγαινε δες το σε μια συσκευή γιατί είναι αρκετά διαφορετικό από της Samsung, LG κλπ. Προσωπικά δεν μου αρέσει. Αυτή την περίοδο νομίζω το Note 3 αξίζει γιατί δεν θα αλλάξει σύντομα. Το θέμα είναι να σε βολεύει γιατί είναι άλλη κατηγορία, πιο μεγάλο.

Link to comment
Share on other sites

Γκορ, ρωτάω γτ παίζοντας με το nexus μου άρεσε το interface. της LG μου φάνηκε λιγο υπερβολικο... γιαυτο ρωτάω αν μπορώ να βάλω κάποια vanilla εκδοση android στο LG (γιατι έχει μεγαλύτερη μπαταρία και καλύτερη κάμερα). Αν δεν γίνεται μάλλον θα παω στο nexus.

Link to comment
Share on other sites

Τα πάντα γίνεται να βάλεις άλλα χάνεις την εγγύηση. Βασίλη, η ROM ήταν το κακό του Android(όχι του vanilla Android όμως). Πλέον στα flagship κινητά όμως δεν έχεις θέμα. Στα μικρότερης κατηγορίας κινητά με Android υπάρχουν κολλήματα κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now