Astalavista

Cooler Master Storm Trigger-Z Review: Choose your weapon

Recommended Posts

Ωραίο layout, ο καλύτερος (για εμένα) διακόπτης & συμπαθέστατη γραμματοσειρά στα caps!

Νομίζω ότι αν είχε ένα USB 3.0 hubάκι ( και αν τα πλήκτρα είναι laser eched; ) έχει tickάρει τα περισσότερα boxes για την heavyweight κατηγορία.

:T: @ Team!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είδα πουθενά να το γράφεις και γι'αυτό το αναφέρω εδώ.

Όποιος το πάρει, εάν νομίζει πως το F12 έχει καμμένο LED..δεν έχει. Απλά ανάβει με το δεξί FN + F12 :D

[MENTION=3682]Astalavista[/MENTION] ωραίος αν και περίμενα να δείξεις video αντοχής σε φάση να περάσεις απο πάνω με το τρακτέρ σου :P

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο υπέροχο review εύγε!!! :bravo:

έχω μια ερώτηση να σου κάνω σαν κάτοχος του συγκεκριμένου πληκτρολογίου. Δεν ξέρω αν είναι κάποιο bug ή έχω εγώ κάποιο θέμα.

Οταν πας στο macro studio και φτιάξεις μια εντολή για ένα πλήκτρο, μετά πατώντας το πλήκτρο αυτό στην εκτελεί μία φορά ή δύο φορές;

Για παράδειγμα έχω βάλει στο Μ1 να μου ανοίγει το calculator

Pv5dQj7.png

Αντι για ένα μου ανοίγει δύο μέσα σε διάστημα 5 δευτερολέπτων.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα [MENTION=13850]karmen1983[/MENTION] :D

Δυστυχώς δεν μπορώ να επιβεβαιώσω το πρόβλημα που έχεις... Σε τι ταχύτητα καταγραφής το έχεις βάλει; 1:1?

Πάντως αν θες να κάνεις εκκίνηση εφαρμογής, μπορείς να το κάνεις πιο εύκολα από το Storm CFG μενού και στο M1 να κάνεις "launch Program"!

Link to comment
Share on other sites

απλά σου έφερα ένα παράδειγμα. οτι και να έβαζα το εκτελούσε 2 φορές και με είχε κάνει τρελή (όχι ότι δεν είμαι βέβαια :P)

Τελικά το έψαξα χθες βράδυ και βρήκα τι έφταιγε.To αφήνω εδώ μπας και τη πατήσει κατα λάθος και κανένας άλλος.

Στην αντιστοιχία macro key με το τι θα κάνει είχα πατήσει κατά λάθος το 2ο κουμπί απο δίπλα το οποίο εκτελει την εντολή Ν φορές. Οπότε πατώντας το πρώτο λύθηκε.

hGUxulh.png

congrats και πάλι για το review :)

Link to comment
Share on other sites

Αναμεσα σε αυτο και g710+ ποιο θα επιλεγατε?

Θελω μια all-around λυση..και θα ειναι το πρωτο μου μηχανικο..

Πολλά παρόμοια χαρακτηριστικά... αν δεν σε κερδίζουν τα dedicated media keys του G710, το συνολικό solid experience του Trigger-Z δεν θα σε απογοητεύσει.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now