Recommended Posts

[NEWS_IMG=Samsung Galaxy S5: Στα ?759 στην ελληνική αγορά]http://www.hwbox.gr/images/metro/news_images/samsung4.png[/NEWS_IMG] Η νέα «ναυαρχίδα» της Samsung, το Galaxy S5 (16GB), έρχεται σύντομα και στα ελληνικά καταστήματα και με τιμή διάθεσης στα ?759.

Σύμφωνα με τις σελίδες προ-παραγγελίας γνωστών Ελληνικών καταστημάτων, η συσκευή θα κυκλοφορήσει σε τέσσερα χρώματα και συγκεκριμένα σε μπλε (electric Blue), μαύρο (charcoal Black), λευκό (shimmery White), και χρυσό (copper Gold). Υπενθυμίζεται, ότι η νέα πρόταση της κορεατικής εταιρείας αναμένεται να κυκλοφορήσει ταυτόχρονα σε 150 χώρες στις 11 Απριλίου.

[img_alt=Samsung Galaxy S5: Στα ?759 στην ελληνική αγορά]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums356-picture24206.jpg[/img_alt]

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει τι άλλο να έβαζαν; Υπάρχει μια στασιμότητα τώρα στην αγορά και νομίζω ότι απλά συνέχισαν να ακολουθούν πιστά το release πλάνο τους λόγω brand awareness ίσως;

Link to comment
Share on other sites

και οι 2 για μπατσες ειναι.

απλα οι μη Iphone users κραζουν τους αλλους οτι πληρωνουν 800 ευρω για το 5s αλλα τα 759 ειναι οκ.

ε ρε δραχμη που θελουμε... :D

Link to comment
Share on other sites

Ποιος πληρώνει 800?!!! Το 32άρι εγώ 650 ζελατίνα το πήρα... Το 16άρι 545 με μεταφορικά και αντικαταβολή έχει τώρα και εγγυησάρα infoquest! Εάν η τιμή των 759 του S5 είναι για την 16άρα έκδοση τότε σοβαρά ΜΗΝ ξαναμιλήσει κανείς για τιμές και μλκιες γιατί πολύ απλά η ίδια η εταιρία τον ακυρώνει με πανηγυρικό τρόπο :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Έχετε μπλέξει να μην πω τι με την βούρτσα. Αυτή είναι τιμή ελληνικής (και κάθε χώρας) αντιπροσωπίας. Τόσο είχε και το S3 και το S4 και όλα τα iphone. Το παραεισαγωγής το S4 πριν ανακοινωθεί το S5 είχε 380 ευρώ τώρα έχει 320. Το παραεισαγωγής S5 θα κάνει 500-550 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Ποιος πληρώνει 800?!!! Το 32άρι εγώ 650 ζελατίνα το πήρα... Το 16άρι 545 με μεταφορικά και αντικαταβολή έχει τώρα και εγγυησάρα infoquest! Εάν η τιμή των 759 του S5 είναι για την 16άρα έκδοση τότε σοβαρά ΜΗΝ ξαναμιλήσει κανείς για τιμές και μλκιες γιατί πολύ απλά η ίδια η εταιρία τον ακυρώνει με πανηγυρικό τρόπο :hehe:

μη ξεχνας οτι το micro-usb ανεβαζει τη τιμη.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά σε ποιον αναφέρεστε? Ποιος αγοράζει από μας χωρίς να skroutzarei χωρίς να ψαχτεί?..μας διαβάζουν και άλλοι μην γράφεται ότι να ναι! To iphone χωρίς να πλησιάζει τα άλλα smarthphone σε καμία κατηγορία κάνει όλο το χρόνο πολλά λεφτά, όλα τα άλλα πέφτουν σε λογικές τιμές τους πρώτους 2 μήνες ή κατευθείαν από εξωτερικό!

Αν είναι δυνατόν συγκρίνουμε τώρα και την τιμολογιακή πολιτική των άλλων κατασκευαστών με την apple!

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά σε ποιον αναφέρεστε? Ποιος αγοράζει από μας χωρίς να skroutzarei χωρίς να ψαχτεί?..μας διαβάζουν και άλλοι μην γράφεται ότι να ναι! To iphone χωρίς να πλησιάζει τα άλλα smarthphone σε καμία κατηγορία κάνει όλο το χρόνο πολλά λεφτά, όλα τα άλλα πέφτουν σε λογικές τιμές τους πρώτους 2 μήνες ή κατευθείαν από εξωτερικό!

Αν είναι δυνατόν συγκρίνουμε τώρα και την τιμολογιακή πολιτική των άλλων κατασκευαστών με την apple!

Μα καλά που ζείς?

Εσύ νομίζεις πως τα skroutzoμάγαζα έχουν μερίδιο τίποτα σε φάση 90%?

Το αντίθετο γίνεται. Ο κόσμος πάει και αγοράζει από τα μεγάλα καταστήματα.

Ένα μικρό μερίδιο ανθρώπων από το skoutz. Μην κοιτάς που εσύ και εγώ το ξέρουμε.

Πολύ καλό brnading να έχει official 759? και παραεισαγωγή τα μισά!

Κρατάει μεταπωλητική αξία!

Το άλλο το άλλο....τα βγάζει γρήγορα η Samsung για να προλάβει την ονοματολογία των Apple.

S5 λέει...το 5S είναι πιασμένο ε? :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς! Δεν συγκρίνεται καμία εταιρεία με το marketing της apple! Μαγκιά της apple.

Υπάρχουν κ άλλες αγορές κ άλλα καταστήματα εκτός από το public το πλαίσιο και το γερμανό!

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς! Δεν συγκρίνεται καμία εταιρεία με το marketing της apple! Μαγκιά της apple.

Υπάρχουν κ άλλες αγορές κ άλλα καταστήματα εκτός από το public το πλαίσιο και το γερμανό!

Οι τρείς που ονόμασες...είναι το 90%.

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι δεν ξερουν και φοβουνται τις αγορες απο internet γενικος.

Πχ το htc one mini που πηρα, απο γερμανο κλπ ειχε 500 κι απο skroutz 360+7 μεταφορικα !!

140Ε αερα πατερα.

Link to comment
Share on other sites

To θέμα δεν είναι τα λεφτά, το θέμα είναι πως έχουμε να δούμε κινητό της προκοπής κάτι χρόνια. Το Sammy S4 βγήκε φόλα στο θέμα της μπαταρίας, το Z1 στο θέμα της οθόνης, το HTC One έχει κάμερα από το 2005, το Note 3, έγινε παντοφλάκι και με lag, το Sammy S5 δεν έχει τίποτα σπουδαίο να δώσει, όπως και το One M8.

Για τα γιωτόφωνα δεν συζητάω γιατί προσωπικά δεν πρόκειται να αγοράσω ξανά, αν δεν μεγαλώσουν οι ίντσες και δεν εξαφανιστεί από προσώπου γης ο καρκίνος που λέγεται iTunes.

Μου φαίνεται η επόμενη κίνηση είναι τηλεφωνάκι με Windows Phone 8 ή 8.1 για να τελειώνουμε με το θέμα.

Τέλος περιμένω να δω που θα πάει η αγορά τον wearable ρολογιών για να χτυπήσουμε κάτι καλό.

Link to comment
Share on other sites

Το Sammy S4 βγήκε φόλα στο θέμα της μπαταρίας,

Σε σχέση με ποιο της κατηγορίας του? Όταν κυκλοφόρησε!!!!!Μην μου πεις το g2 που βγήκε 6 μήνες μετά!

το HTC One έχει κάμερα από το 2005

Υπερβάλλεις λιγάκι...

Για τα γιωτόφωνα δεν συζητάω γιατί προσωπικά δεν πρόκειται να αγοράσω ξανά, αν δεν μεγαλώσουν οι ίντσες και δεν εξαφανιστεί από προσώπου γης ο καρκίνος που λέγεται iTunes.

Τώρα που το πες εσύ δεν θα έχει ούτε αντιδράσεις ούτε τίποτα, όσο το έλεγα εγώ υπερβάλω!!!

Link to comment
Share on other sites

To θέμα δεν είναι τα λεφτά, το θέμα είναι πως έχουμε να δούμε κινητό της προκοπής κάτι χρόνια. Το Sammy S4 βγήκε φόλα στο θέμα της μπαταρίας, το Z1 στο θέμα της οθόνης, το HTC One έχει κάμερα από το 2005, το Note 3, έγινε παντοφλάκι και με lag, το Sammy S5 δεν έχει τίποτα σπουδαίο να δώσει, όπως και το One M8.

Για τα γιωτόφωνα δεν συζητάω γιατί προσωπικά δεν πρόκειται να αγοράσω ξανά, αν δεν μεγαλώσουν οι ίντσες και δεν εξαφανιστεί από προσώπου γης ο καρκίνος που λέγεται iTunes.

Μου φαίνεται η επόμενη κίνηση είναι τηλεφωνάκι με Windows Phone 8 ή 8.1 για να τελειώνουμε με το θέμα.

Τέλος περιμένω να δω που θα πάει η αγορά τον wearable ρολογιών για να χτυπήσουμε κάτι καλό.

Πάρε από εδώ κανένα τόιχου γιατι είσαι και μεγάλος σε ηλικία και το wearable δεν θα το βλέπεις :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με ποιο της κατηγορίας του? Όταν κυκλοφόρησε!!!!!Μην μου πεις το g2 που βγήκε 6 μήνες μετά!

Υπερβάλλεις λιγάκι...

Τώρα που το πες εσύ δεν θα έχει ούτε αντιδράσεις ούτε τίποτα, όσο το έλεγα εγώ υπερβάλω!!!

1) Κατ'αρχάς το τηλέφωνο είχε θέμα με την μπαταρία γι'αυτό η Sammy είπε για αντικατάσταση μπαταριών. 2ον και σημαντικότερο, έχω φίλο στη δουλειά που δεν βγάζει ούτε μέρα και έχει τις περισσότερες παπ@ρίτσες κλειστές, μπλε δόντια, Wi-fi κτλ.

2) Έ, όχι και υπερβάλω. Είδα και κάτι φωτό που πόσταρε σε κάποια φάση ο seb στο thelab.gr. Οι φωτό ήταν για να κλαίνε οι ρέγγες.

3) Καθόλου δεν υπερβάλεις. Το iTunes είναι καρκίνωμα, πάει και τελείωσε. Επίσης οι 3.5 ή πόσες είναι οι ίντσες είναι για να το δώσω στον ανηψιό μου που είναι 5 χρόνων να έχει κινητό. Δεν λέω πως οι 5 ίντσες είναι ιδανικές για όλο τον κόσμο, αλλά μαμώ το φελέκη μου δηλαδή, στη γυναίκα μου πριν 3 χρόνια που της πήρα τηλέφωνο ήταν 4 ιντσών... Και αυτοί εκεί έχουν κολλήσει... Θα μου πεις όταν υπάρχει αγορά, γιατί να δώσει παραπάνω χρήμα στην κατασκευή οθόνης.

Πάρε από εδώ κανένα τόιχου γιατι είσαι και μεγάλος σε ηλικία και το wearable δεν θα το βλέπεις hehe.gif

Εσύ κανόνισε να μην έρθουν τα drives και θα σε πάω στο Big Ben να σε κοπανάω με τον λεπτοδείκτη.

Edited by jax7480
Link to comment
Share on other sites

Εσύ κανόνισε να μην έρθουν τα drives και θα σε πάω στο Big Ben να σε κοπανάω με τον λεπτοδείκτη.

http://www.google.gr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CCsQFjAA&url=http%3A%2F%2Feuthini.gr%2Fdownload.php%3Fid%3D2434679%2C191%2C1&ei=zzw0U-7_DaKr0AWR1oHACQ&usg=AFQjCNE8ms60LW6CQnMMz3vdL-1TGpNOOw&sig2=SUURuEE8yR_Soe4MCEr1vA&bvm=bv.63808443,d.d2k&cad=rja

Οι δείκτες του ρολογιού του Big Ben έχουν μήκος 1,2m (ο λεπτοδείκτης) και 0,8m(ο ωροδείκτης).

:hehe: Εντάξει...αυτούς λογικά θα τους βλέπεις... :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now