Recommended Posts

Λοιπόν. Εάν έβγαινε το 5s σε 4.7" για μένα θα ήταν το τέλειο. Το ξαναλέω ΓΙΑ ΜΕΝΑ. Επίσης για τους φορτιστές επειδή βγήκε οδηγία από την ΕΕ ότι θα πρέπει να είναι ο ίδιος, λογικά κάτι θα γίνει. Ίσως γίνουν και τα iphone micro usb. Από την άλλη όμως ο lightning μου δείχνει αρκετά καλύτερος και πιο "στιβαρός" θα έλεγα. Κουμπώνει στις συσκευές καλύτερα από το micro usb.

Sent from my samsung S5 using tapatalk

Έχεις Samsung S5? :o

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα θα με τράβαγε ένα iphone με 5" χωρίς itunes..ξεκολλάτε δεν έχουμε προσωπική αντιπαράθεση τα προϊόντα και τους κατασκευαστές βρίζουμε!

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε. Είδε η σάμσανγκ ότι είμαι apple fanboy και για να μου αλλάξει γνώμη μου έστειλε το πρώτο παραγωγής υπογεγραμμένο από τον Chuck Norris.

Sent from my iphone 5s using tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα θα με τράβαγε ένα iphone με 5" χωρίς itunes..ξεκολλάτε δεν έχουμε προσωπική αντιπαράθεση τα προϊόντα και τους κατασκευαστές βρίζουμε!

αυτη ειναι η διαφορα. καποιοι εδω μεσα προσπαθουν να κανουν συζητηση και καποιοι απλα κραζουν χωρις να ξερουν.

GG

Link to comment
Share on other sites

αυτη ειναι η διαφορα. καποιοι εδω μεσα προσπαθουν να κανουν συζητηση και καποιοι απλα κραζουν χωρις να ξερουν.

GG

Και τι ξέρεις εσύ? Η Συζήτηση είναι το να συμφωνούμε στα πάντα?

QQ

Link to comment
Share on other sites

εγω αμα δεις δεν ασχοληθηκα καν να γραψω.

δεν ξερω, δεν εχω εμπειρια, δεν γραφω.

ολο το thread περα απο λιγα ποστς ειναι μλκιες.

Link to comment
Share on other sites

εγω αμα δεις δεν ασχοληθηκα καν να γραψω.

δεν ξερω, δεν εχω εμπειρια, δεν γραφω.

ολο το thread περα απο λιγα ποστς ειναι μλκιες.

Σωστά αλλά σχολιάζεις τους άλλους..

Καλά το κάνεις, γράφεις ότι δεν έχουμε ιδέα! Απόδειξέ το λοιπόν!

Link to comment
Share on other sites

εγω αμα δεις δεν ασχοληθηκα καν να γραψω.

δεν ξερω, δεν εχω εμπειρια, δεν γραφω.

ολο το thread περα απο λιγα ποστς ειναι μλκιες.

Τα δικά μου ποστ τι είναι? Ο Πάστελ που άνοιξε το θρεντ επίτηδες τι είναι?

Link to comment
Share on other sites

στο αλλο Thread σε ειχα ρωτησει καμποσες φορες κατι που ποτε δεν απαντησες. Δεν χρειαζεται να αποδειξω τπτ.

[MENTION=963]$@39@[/MENTION] ειπα οτι ειστε καλυτεροι?

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=1118]venisk[/MENTION] coolαρε λιγο ρε φιλος...

Ο Νορντ μια χαρα αποψη εχει... απλα εσεις ειστε ΤΑΓΜΕΝΟΙ στοι Αndroid.... ΞΕΚΟΛΛΑΤΕ oλα καλα ειναι, αλλα λιγο καλυτερο το iOS :)

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=730]jax7480[/MENTION], δοκίμασε κάποια στιγμή να περάσεις vanilla (stock) android στο note 3 και αυτά τα lag που βλέπεις δεν θα τα ξαναδείς. Όλη η φάση με τα lags και τις καθυστερήσεις είναι από κώδικα των εταρειών και έχοντας δει πολλά κινητά με ίδιο hardware, αλλά διαφορετικές rom (stock vs commercial) η διαφορά είναι η μέρα με τη νύχτα.

Λογικά μπορεί να μας πει και ο [MENTION=3222]barfastic[/MENTION] κάποια πράγματα που βλέπει τώρα ανάμεσα στο S4 και το Nexus 5, μιας και έχει άμεση αναφορά σε flagship κινητά.

[MENTION=5]GoriLLakoS[/MENTION], σταμάτα σε κάθε τι που λές να έχεις άμεση ή έμμεση αναφορά σε μένα. Εγώ είμαι η εξαίρεση του κανόνα. Ναι, θέλω 10 πράγματα να δουλεύουν, αλλά προφανώς δεν είναι κάτι που θέλει το υπόλοιπο 99.9999999% του πληθυσμού. Προσωπικά δεν θέλω να πάρω iphone για όσα έχω γράψει προηγούμενως και για την εμπειρία χρήσης που παρέχει. Το ότι κράζω την Apple είναι για τα 5 πράγματα που δουλεύουν, όπως πρέπει ,για τη μη συμμόρφωση με την κοινοτική οδηγία που είναι σε ισχύ από το 2011 και για το κλειστό της περιβάλλον (βάλτε ένα tick που να ανοίγει το OS και θα είμαι happy).

Σχετικά με τις εργασίες που κάνει ο καθένας, είναι υποκειμενικό στοιχείο και ναι, προσωπικά εγώ στο iOS δεν θα μπορούσα να το κάνω. Σχετικά με την οθόνη και την ανάλυση της, το HD από το FullHD έχει διαφορά στις 5 ίντσες, αλλά για το 4Κ και τα 8Κ πραγματικά δεν νομίζω να δεις κάτι παραπάνω χωρίς pinch & zoom.

Για την τιμολογιακή πολιτική ότι και να λέμε είναι κουραφέξαλα, έχουμε την overpriced Apple που όμως κρατάει τη συσκευή της με κάποιον χαρακτήρα και με κάποια πιο ακριβά υλικά και έχουμε και την πλαστικούρα Samsung με καψες που τα σκοτώνει όλα. Όλα είναι θέμα συνειδητοποιημένης αγοράς από τη μεριά του καταναλωτή.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι οτι to NEXUS 5 με vanilla android, συμπεριφέρεται σαφως καλύτερα απο το Galaxy S4.

Επίσης, για δικούς μου λόγους έχω βάλει το Nova Launcher και μπορώ να πω οτι δεν έχει κολήσει ούτε μια φορα ενω στο s4 κόαλγε συνέχεια.

Το μοναδικό πράγμα που δεν μαρέσει στο vanilla ειναι ο dialer. δεν με βολέυει καθόλου...

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=1118]venisk[/MENTION] coolαρε λιγο ρε φιλος...

Ο Νορντ μια χαρα αποψη εχει... απλα εσεις ειστε ΤΑΓΜΕΝΟΙ στοι Αndroid.... ΞΕΚΟΛΛΑΤΕ oλα καλα ειναι, αλλα λιγο καλυτερο το iOS :)

Να κουλαρεις εσυ φίλος..χρειαζεται δικηγόρο για να την πει; Ενταξει αφου το λες εσυ ετσι θα ναι..:)

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=730]jax7480[/MENTION], δοκίμασε κάποια στιγμή να περάσεις vanilla (stock) android στο note 3 και αυτά τα lag που βλέπεις δεν θα τα ξαναδείς. Όλη η φάση με τα lags και τις καθυστερήσεις είναι από κώδικα των εταρειών και έχοντας δει πολλά κινητά με ίδιο hardware, αλλά διαφορετικές rom (stock vs commercial) η διαφορά είναι η μέρα με τη νύχτα.

Λογικά μπορεί να μας πει και ο [MENTION=3222]barfastic[/MENTION] κάποια πράγματα που βλέπει τώρα ανάμεσα στο S4 και το Nexus 5, μιας και έχει άμεση αναφορά σε flagship κινητά.

[MENTION=5]GoriLLakoS[/MENTION], σταμάτα σε κάθε τι που λές να έχεις άμεση ή έμμεση αναφορά σε μένα. Εγώ είμαι η εξαίρεση του κανόνα. Ναι, θέλω 10 πράγματα να δουλεύουν, αλλά προφανώς δεν είναι κάτι που θέλει το υπόλοιπο 99.9999999% του πληθυσμού. Προσωπικά δεν θέλω να πάρω iphone για όσα έχω γράψει προηγούμενως και για την εμπειρία χρήσης που παρέχει. Το ότι κράζω την Apple είναι για τα 5 πράγματα που δουλεύουν, όπως πρέπει ,για τη μη συμμόρφωση με την κοινοτική οδηγία που είναι σε ισχύ από το 2011 και για το κλειστό της περιβάλλον (βάλτε ένα tick που να ανοίγει το OS και θα είμαι happy).

Σχετικά με τις εργασίες που κάνει ο καθένας, είναι υποκειμενικό στοιχείο και ναι, προσωπικά εγώ στο iOS δεν θα μπορούσα να το κάνω. Σχετικά με την οθόνη και την ανάλυση της, το HD από το FullHD έχει διαφορά στις 5 ίντσες, αλλά για το 4Κ και τα 8Κ πραγματικά δεν νομίζω να δεις κάτι παραπάνω χωρίς pinch & zoom.

Για την τιμολογιακή πολιτική ότι και να λέμε είναι κουραφέξαλα, έχουμε την overpriced Apple που όμως κρατάει τη συσκευή της με κάποιον χαρακτήρα και με κάποια πιο ακριβά υλικά και έχουμε και την πλαστικούρα Samsung με καψες που τα σκοτώνει όλα. Όλα είναι θέμα συνειδητοποιημένης αγοράς από τη μεριά του καταναλωτή.

Έχω άμεση ή έμμεση αναφορά σε εσένα γιατι δεν βλέπω κάποιος άλλος να λέει κάτι πέρα από αυτά που εσύ είπες πρώτος.

Εάν θέλεις να παίξουμε με κοινοτικές οδηγίες...θα δείς πως το 90% των προϊόντων σε όλη την Ευρώπη δεν τις τηρούν βλέπε

CE και Rohs και ζήτω η Κίνα και το ξέρεις και εσύ πολύ καλά αυτό. Και δεν μιλάμε για ένα κωλο USB αλλά για το CE.

Και δεν μιλάμε για κινητά αλλά για πολύ πιο επικύνδινα πράγματα για την υγεία του ανθρώπου.

Για την τιμολογιακή πολιτική, επειδή η Apple έιναι ποιότητα και η Samsung πλαστικούρα όπως λές, δεν θα μπορουσε

η Samsung να πιάσει αλλιώς την Apple και αναγκαστηκά έχει εκέι τις τιμές γιατί το μέγεθος της το επιτρέπει.

Στρατηγική λέγεται.

Link to comment
Share on other sites

Έψαχνα μια ταμπλετα 10αρα με 4g.

Οι επιλογές ήταν iPad Air Samsung Galaxy Note 2014 και Nokia Lumia 2520.

Το κάθε λειτουργικό με τα θετικά του και τα αρνητικά του όπως και η κάθε συσκευή.

Διάβασα αρκετά review μπήκα σε αρκετά φόρουμ και κατέληξα στο Air.

Αν ξέρεις τι πραγματικά θέλεις έχεις πάντα το καλύτερο λειτουργικό.

Ειρήνη υμιν αδέλφια ... Για όλους έχει ο μπαχτσές. :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GoriLLakoS;501074

]Υπονοείς ότι όσοι έχουν Android ομως είναι συνειδητοποιημένοι ως προς τον λόγο που το έχουν?

Οχι

Και συνήθως είστε όλοι businesspeople που χρησιμοποιούν κυρίως excel' date=' photoshop, rhino3D και αναλύεται την υδροδυναμική με τα super εξελιγμένα κινητά σας?

Εμεις κι εσεις καλα το πας....

Γιατι εγώ δεν ξέρω τέτοιον κόσμο...παραμόνο ανθρωπάρια που κοκορέυονται σαν μικρά παιδάκια πως το κινητό τους έχει 4 ή 8 πυρήνες....ανοίγωντας πάλι μόνο το Facebook...!

Καποτε καποιος καπου εδω ειπε να μην χαρακτηριζουμε κι οτι θα διαγραφονται τα ποστ...Εσυ μαλον αδερφουλη εισαι εξαιρεση ε? εδω και 3-4 σελιδες μονο χαρακτηριζεις αλλα τπτ δεν εχει διαγραφει. Πανω απ ολα ισοτητα! ελληναρες φορ δε γουην

Ενώ όσοι έχουν iphone το έχουν μόνο για το Facebook? Αλήθεια πόσο χρονών είσαι? Πάνω απο 15?

15 ειμαι φιλε +10 αλλα εσυ ποσο εισαι 16? με περνας μια ταξη ειμαι πιτσιρικας?

Εάν είναι έτσι οι γύρω σου...μάλλον σου την σπάνε...αλλά συνεχίζουν να είναι οι γύρω σου...οπότε

κάτι κάνεις λάθος και πρέπει να αλλάξεις άμεσα φίλους. Εάν είσαι 15 πάω πάσο. Είναι φυσιολογικά

αυτά που γράφεις.

Τωρα σου φταινε και οι φιλοι μου? Αλλα εγω ειμαι ο κακος-κομπλεξηκος που κραζω μια απροσωπη εταιρια και τα φυτα της αλλα εσυ εισαι ο κοολ τυπας που βγαζεις περιοδιο για την παρτι μου και του @venisk και συνεχιζουν να μην διαγραφονται τα ποστ σου... παμε γερα μωρη ολυμπιακαρα!!!!

Απλά οι περισσότεροι που έχετε Android δεν ασχολείστε με το Android αλλά με τους καταναλωτές της Apple και τις συσκευές της.

Το θεμα μας ηταν η apple και ειναι φυσικο επομενο να μιλαμε γι αυτην, το επιχειρημα σου ειναι οτι να ναι....

Ξέρω γώ...δεν ξέρω τι να σου πω...get a life νομίζω ταιριάζει.

Τιπ οφ δε νταιη.Αμα εχεις τοση μεγαλη καψα να μαθεις την ηλικια μου,τους φιλους μου αλλα και το τι κανω στην ζωη μου μπορω να σου δωσω μια μικρη γευση με το να σου στειλω το facebook μου και να κανεις λιγο stalking μπας και ηρεμησεις ρε φιλε....

Είδες πως το κύμα ηλιθιότητας σας έχει πάρει μαζί του και σας έχει κάνει ένα με αυτό?

Eιμαι απ εξω απ αυτο οσο κι αν δεν θες να το πιστεψεις και μ αυτα που εγραψα ειχα εξαιρεσει κι εσας απο εδω αλλα oh no you didnt με βαση το σκεπτικο σου επρεπε να βγει περιοδος για τον khetzal και το κοληταρη του που αμαβρονουν το φορουμ

Η πραγματικότητα είναι πως δεν σέβεσαι κανέναν...απλά το γράφεις...εάν σεβόσουν έστω κάποιον, αυτός θα ήταν ο εαυτός σου που ούτε αυτόν τον σέβεσαι και γράφεις όπως ακριβώς κοροιδευεις την Apple σε φάση Adnroid>All.

Να χαμε να λεγαμε κολοτουμπα....

Από μόνος σου μπάινεις σε μια ομάδα και γίνεσαι μέλος της...στο μυαλό σου ήδη αυτή η ομάδα είναι καλύτερη από όλες...και αυτό μόνο συνειδητοποιημένο άτομο δεν σε κάνει. Άτομο με παροπίδες ίσως...γιατι? Επειδή σε βολέυει?

Οταν κοιτουσα τι smartphone θα παρω κοιτουσα το 4s αλλα τοτε δεν ημουν κομπλεξικος τωρα ξαφνικα εγεινα και χωρις λογο παντα, ετσι γιατι απλα επρεπε να διαλεξω στρατοπεδο.Αν σου ξεφυγε καπου λεω οτι η google δεν ειναι παναγιες αλλα ουτε αυτο βολευε....

PS. Αυτό με τα χρήμματα ίσως έιναι ο πιο σημαντικός παράγοντας απ'ότι έχεις γράψει μέχρι τώρα...δεν έχουν όλοι τα ??? να αγοράσουν ότι θέλουν. Πολλοί λένε άμα τα iPhone ήταν φθηνότερα θα το είχα και εγώ. Εμ είδες πως είναι και θέμα χρημμάτων στο τέλος? Μήπως δημιουργεί κομπλεξ αυτό το γεγονός σε άτομα που έχουν την τάση να κομπλεξάρονται?

Καπου καποτε καποιος εδω μεσα ειπε οτι το smartphone εχει γινει κοινωνικο στατους και εσυ απλα το επιβεβαιωσες μ αυτη την προταση.Και αν σε νοιαζουν και τα οικονομικα μου, μπορουσα να παρω και iphone απλα τα 200-300Ε παραπανω που θα εδεινα δεν θα ειχαν καμια αξια.Το κινητο που εχω

ειναι ενα premium κινητο.

Και εγώ εάν οι Ferrari ήταν φθηνότερες θα είχα...έλα όμως που δεν είναι!

Αυτό τι με κάνει? Να λέω όταν βλέπω καμιά τρακαρισμένη Ferrari "- Κοίτα τον κουλό, τον άχρηστο, τον ανίδεο τον πλούσιο!"

Μπαμ μπαμ συμεπρασματάκι...είμαι κομπλεξικός... Ο Πλούσιος (που εγώ δεν είμαι) πήρε την Ferrari (που έιναι ακριβή και εγώ

δεν μπορώ ούτε το φανάρι της να αγοράσω) και την τράκαρε (γι αυτό έιναι και κουλός, αλλά μιλάω εγώ που το πιο ακριβό που έχω οδηγήσει και αγοράσει έιναι το Ford Focus της μάνας μου που φέτος γιορτάζει τα 20 χρόνια του).

Αυτή είναι η νοοτροπία όχι μόνο του Έλληνα αλλά όλου του κόσμου...

1ον Αυτο το λες εσυ εγω δεν σκεφτομαι ετσι

2ον δεν με ξερεις οποτε δεν μπορεις να κρινεις πως σκεφτομαι

3ον αν εσυ σκεφτηκες κατι τετοιο τοτε κατι λαθος κανεις.

Λοιπόν πές μου τώρα...ποιο είναι το πρόβλημα σου με τους χρήστες Apple?

Και ποιο με την Apple?

Το ειπα και πιο πανω αλλα θα το κανω πιο απλο.Η πολιτικη της εταιριας οτι πουλαμε ενα πολυ καλο OS σε εντελως ακυρη τιμη (μεχρη εδω καλα κανουν) και στο πλασαρουν με ενα καρο παραμυθια για να δικαιολογησουν την τιμη. κι εδω σκανε οι χρηστες που παιρνουν το παραμυθακη και το κανουν ευαγγελιο και ξεκινανε σταυροφοριες για παρτι τους.(δεν ειμαι υπερ ουτε της samsung ισα ισα την μισω αντιθετα με την apple που απλα την αντιπαθω)

Το στάτους αυτό στηρίζει όλους όσους θεωρούν καραγκιοζιδες αυτούς που κάνουν πως τα ξέρουν όλα και σίγουρα δεν προάγει τη βία

Edited by khetzal
Link to comment
Share on other sites

εσυ κεζαλ δεν εχεις καταλαβει ακομα οτι δεν βρισκεσαι στο ιντσο μνι α μου φαινεται

και αντι να πεις ενα μπραβο στο φορουμ αυτο, τους τη λες και απο πανω

σσσσσωραιος

Link to comment
Share on other sites

αυτα που λεω παραπεντε μην τα λες και τεταρτο yoshi... ;) To ειπαμε σε αλλο ποστ αυτο.

Οταν βλεπω τετοια συμπεριφορα απεναντη μου τι μπραβο να πω? Που βριζει εμμεσα τους φιλους μου? μπραβο για τους χαρακτηρισμους και την ειρωνια?

T οτι εχουν κανει τοσο καλο το φορουμ τα ειπαμε τα μπραβο, αλλα να λεμε και την γνωμη μας κι ας ειναι κι αντιθετι μ αυτη των creators.

Link to comment
Share on other sites

Να κουλαρεις εσυ φίλος..χρειαζεται δικηγόρο για να την πει; Ενταξει αφου το λες εσυ ετσι θα ναι..:)

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

Τι να κουλαρω εγω ρε venisk που εχετε βαψει μεχρι και τα ματια σας?

Απαντας και μιλας λες και ειπαμε τπτ για σογια και τετοια... Μια συζητηση κανουμε και δεν εχεις πει ενα σοβαρο επιχειρημα....

Αααα να σε πω ρεειιι....

Οταν πληρωνες το S3 δεν ενοιωθες βλακας που λαγκαρε και και αναγκαστηκες να παρεις μεχρι και τον cyanogen στο Skype για να του ζητησεις να σου δωσει μια ρομ η οποια να παιζει εστω και λιγο καλυτερα?

και ξαναλεω, αν η Google ειχε μονο ενα κινητο καθε χρονο τοτε θα μιλαγαμε για το τοπ κατα 95% λειτουργικο σε Smartphone! Αλλα ΚΡΙΜΑΣ γιατι οι αλλες εταιρειες βρωμιζουν την ιδια την Google και το ιδιο το Αndroid!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now