Recommended Posts

315h9xz.jpg

καλησπέρα σε όλο το forum ένα ακόμα πρόβλημα χτύπησε την πόρτα m :/ το θέμα έχει να κάνει με ένα laptop dell που μου χάρισαν λόγο του " κλειδώματος " ( να διευκρινίσω πως το laptop δεν είναι κλεμμένο ) δεν έβγαλα άκρη το πήγα και σε έναν kompoutera αλλα τίποτα... κρίμα να t κάνω ανταλλακτικά μήπως υπάρχει λύση η μήπως το έχει φτάξει κανεις από εδώ ??? έχει ξεκολλήσει το " socket " που μπαίνει η μπαταρία για το βίος δε νομίζω να παιζι ρολο γιατί το μονο που δεν θα κρατάει θα είναι ωρα κ.λ.π

315h9xz.jpg

315h9xz.jpg

315h9xz.jpg

315h9xz.jpg.b12c5fa598f0858de44df1e80612

Link to comment
Share on other sites

Με F8 δεν μπορείς να μπείς σε Safe Mode και να βγάλεις όλα αυτά τα κλειδώματα από το User Accounts?

Αλλιώς μπορείς να πάρεις την Dell και να στο ξεκλειδώσουν.

Αλλιώς δοκίμασε αυτό Forgot the Windows Administrator's Password? - Windows Password Recovery - Windows Password Reset .

Αλλιώς αυτό: http://www.reset-password.net/unlock-dell-laptop.html

Link to comment
Share on other sites

ΒΑΛΕ cjbs3ohh

κολλησε το σοκετ της μπαταριας αλλιως θα εχεις τα ιδια

μονο αυτό που μου έδωσες δούλεψε αλλα μετά μου έβγαλε αυτό...

14w3z35.jpg

δοκίμασα από το αρχείο που ανέβασες αλλα τίποτα ... που βρήκες το κωδικό ?

Link to comment
Share on other sites

μεταφέρω κι εγώ μία δική μου εμπειρία με ένα toshiba laptop

πρώτα απ όλα η ideal ήθελε 80 ευρώ + φπα για να το κάνει

έπειτα ψάχνοντας μέεεεεερες, βρήκα στην εικοστή σελίδα του google, σε ένα ρώσικο site, έναν ρώσο να γράφει μία λύση για το συγκεκριμένο λάπτοπ

κάνω google translate και.... επιτυχία!

κάτω από τις μνήμες, κάτω από ένα αυτοκόλλητο είχε δύο επαφές, τις οποίες βραχυκύκλωνες, το έβαζες μπροστά, και μετά έβαζες μπροστά κανονικά και ήταν ξεκλείδωτο.

Σε μερικά λάπτοπ όντως βγαίνει αν αφαιρέσεις την μπαταρία, και σε μερικά όντως είναι hardware level και πρέπει να βρεις λύση για το συγκεκριμένο λάπτοπ...

καλή δύναμη!

edit: oups! δεν διάβασα στη δεύτερη σελίδα ότι είχε λυθεί :P

Link to comment
Share on other sites

Βασικά αν βγάλετε και την onboard μπαταρία, θα κάνει reset τα πάντα.

Nope, όπως έγραψα και στο άλλο thread που άνοιξε ο γιατρός, δεν συμβαίνει πάντα αυτό. Με ένα HP δοκίμασα τα πάντα και πάλι δεν μπορούσα να μπω στο BIOS. Στην HP το μόνο άλλο που πρότειναν ήταν να βραχυκυκλώσεις ένα IC πάνω στην μητρική, αλλά έπρεπε να το ξεβιδώσω όλο για να γίνει.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now