Recommended Posts

Χαίρεται σ όλα τα μέλη του φορουμ.

Σύντομα θα στίσω ένα νέο desktop για gaming κατα βάση. έχω αποφασίσει σε όλα τα Parts εκτος απο το κουτι κ αλήθεια είναι οτι δε γνωριζω πολλά απο κουτια.

Το ανώτερο, κ αυτό με δυσκολία, ποσό που μπορώ να δώσω είναι τα 120-130? αν γινοταν κατω απο 100 θα ήταν ακομα καλύτερα. Αυτα που με ενδιαφέρουν είναι έχει καλό cable management και καλο airflow. Ε.. ένταξει να βλέπεται κιόλας :P

Αρχικά σκεφτόμουν τα εξης :

Corsair Carbide 300R | Skroutz.gr

Aerocool XPredator Black Edition | Skroutz.gr (είδα όμως οτι έχει θέση για ένα "ανεμιστηράκι" στο πάνω μέρος)

LC-Power Gaming 975B - Air Wing | Skroutz.gr

Aerocool XPredator X1 White Edition | Skroutz.gr

έχω μεγάλη καψούρα με το NZXT Phantom (USB 3.0) | Skroutz.gr αλλα είναι πανάκριβο κ δε με παίρνει στο budget. θα πρεπει να κόψω απο αλλού κ δε γίνεται.

Αν μπορείτε να προτείνετε κάτι καλό...

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Τα είδα, σαν προσωπική άποψη, μου καναν κλικ τα aerocool (ειδικά το άσπρο)

(εγώ έχω ένα Haf κάπου 120 ευρώ, με 3χ 24αρηδες πάνω κατω πλάγια +1 12αρη πίσω και γίνεται της τρελής απο αέρα)

Link to comment
Share on other sites

κ γω πιο πολύ για corsair σκέφτομαι.

Ξεκίνησα αρχικά με το 300r και πλεον βλέπω

Corsair Carbide 400R | Skroutz.gr

Corsair Obsidian 350D (Window) | Skroutz.gr

Corsair C70 Black | Skroutz.gr

Corsair Carbide 500R | Skroutz.gr

Corsair Graphite 760T Arctic White | Skroutz.gr (απο προσφορα στα 130?)

αλλα μέχρι στιγμής κλείνω προς το 500r. Είναι κ μεγάλο, διαβασα αρκετα καλα reviews και σε πολυ καλη τιμη.

Κάποιος που μπορει να προτείνει κάτι συγκεκριμένο? Είτε πάνω σ αυτα ή καποια άλλη πρόταση.

Link to comment
Share on other sites

κ γω πιο πολύ για corsair σκέφτομαι.

Ξεκίνησα αρχικά με το 300r και πλεον βλέπω

Corsair Carbide 400R | Skroutz.gr

Corsair Obsidian 350D (Window) | Skroutz.gr

Corsair C70 Black | Skroutz.gr

Corsair Carbide 500R | Skroutz.gr

Corsair Graphite 760T Arctic White | Skroutz.gr (απο προσφορα στα 130?)

αλλα μέχρι στιγμής κλείνω προς το 500r. Είναι κ μεγάλο, διαβασα αρκετα καλα reviews και σε πολυ καλη τιμη.

Κάποιος που μπορεί να προτείνει κάτι συγκεκριμένο? Είτε πάνω σ αυτα ή καποια άλλη πρόταση.

Άλλη μια πρόταση από μένα είναι αυτό COOLERMASTER CMS-693-KKN1 690 III MIDI TOWER BLACK - ΚΟΥΤΙΑ - CASES - . Ωραίο cable management και υπάρχει και εκδοσή με window. πάντα με πείραζε όταν είχαν τα cases θέση για ανεμιστήρες στο window και είναι από τα λίγα που με κάλυψε σε χώρους + ότι δεν έχει ανεμιστήρες στο side.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now