billcrack

New WaterCooling Project

Recommended Posts

καλησπέρα παιδιά

Μιας και μαζεύτηκε ενα καλο ποσακι 8α έλεγα γύρο στα 250 ευροπουλα σκευάζομαι να τα βαλω για μια καλη υδροληψία 3-4πλο ψυγιακι και λοιπα τωρα με 3570κ στα 4.5

εχω 8ερμοκρασια 77-80 σε stress test και 66 σε games με μια υδροψυξη΄΄ ο θεος δηλαδη να την κανει thermaltake με 70 ευροπουλα την πηρα ! πριν απο ενα χρονο

8α ηθελα να με βοηθισεται με την σηνθεση 8ελω μονο στον επεξεργαστη νερακι και νομιζετε οτι χριαζετε και στην καρτα γραφικων r9 270x (δεν μπορω να βρω block?) 8α προτημουσα να ειναι απο το γνωστο ελληνικο μαγαζι e-w.... sthn patra

:rolleyes-new:

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=5987]billcrack[/MENTION] θα ακουστώ συντηρητικός και σαν να μην θέλω να ξοδέψεις χρήμματα αλλά εάν επιμένεις να δώσεις 250? για custom υδρόψυξη θα σε βοηθήσω μετά από αυτό το post μου :P

Τι ψύκτρα έχεις τώρα και ποιό κουτί?

Απ'ότι κατάλαβα έχεις μια ThermalTake έτοιμη υδρόψυξη που δεν σε έχει αφήσει ικανοποιημένο.

Στον 3570K πόση τάση έχεις δώσει για τα 4.5GHz?

Θέλεις από μεράκι/ομορφιά να πάς σε custom ή αποκλειστικά και μόνο για τις θερμοκρασίες?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως με 250 δεν παιρνεις κατι που να αξιζει. Οταν μαζεψεις 350 θα σου φτασουν για το cpu μονο.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

λιγο υπερβολικος Ο_ο

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ευχαρηστω πολύ που μπηκακατε στον κόπο να απαντησεται

Την υδροψηξη την θέλω και για επηδοσης και για εμφάνησή έχω κουτί bitfenix colosus αλλά μπορω να το βγάλω απέξω το ψυγείο ρεύμα δυστιχος είμαι άτυχος και θέλει 2.295 δεν πέζει με τίποτα με λιγοτερο....οτι και αν δοκιμασα

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now