MetallicGR

Νέες ενδείξεις για το μέγεθος του iPhone 6

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Νέες ενδείξεις για το μέγεθος του iPhone 6]http://www.hwbox.gr/images/news_images/apple2.jpg[/NEWS_IMG] Τις τελευταίες εβδομάδες αυξάνονται όλο και περισσότερο οι φήμες και οι διαρροές σχετικά με το επόμενης γενιάς iPhone της Apple.

Έτσι λοιπόν, στη δημοσιότητα δόθηκε μία νέα φωτογραφία από την -υποτιθέμενη- πρόσοψη του iPhone 6, σύμφωνα με την οποία επιβεβαιώνονται οι φημολογίες για την 4.7 ιντσών οθόνη που θα ενσωματώνει η εν λόγω συσκευή. Μάλιστα στην εικόνα παρουσιάζεται και μία σύγκριση με το iPhone 5, ενώ παρατηρείται πως το iPhone 6 διατηρεί το ίδιο φυσικό home button στο κάτω μέρος της οθόνης, καθώς και το ακουστικό στο επάνω μέρος. Πάντως, σε κάθε περίπτωση, μέχρι να υπάρξει επίσημη ανακοίνωση από πλευράς Apple, καλό θα είναι να κρατήσουμε κάποιες επιφυλάξεις όσον αφορά στην αυθεντικότητα του παραπάνω υλικού.

[img_alt=Νέες ενδείξεις για το μέγεθος του iPhone 6]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums379-picture24868.jpg[/img_alt]

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε είμαι στο σωστό πλανήτη? Τι να απαντήσω σε αυτό? Που είσαι να τα βάλουμε δίπλα με το m8 να γελάνε και τα ποτήρια που θα χουν τους καφέδες μας!! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ επιλέγω iphone γιατί με βολεύει. Εσύ επιλέγεις android γιατί βολεύει εσένα. Πήρα το κινητό για να κάνω τη δουλειά μου άψογα και όχι να το βάζω δίπλα σε άλλα... επειδή όμως το ζήτησες θα σε πήγαινα ένα safari run έτσι για να γελάνε και τα ποτήρια... Α και ΑΝ θες απαντάς αν δίνεις εσύ ή εγώ λιγότερα... ΑΝ θες.

Link to comment
Share on other sites

Θα κρατάω το μεγεθυντικό μου φακό για να δω στην μικρούλα οθονίτσα σου!!

Γιατί γράφεις το αν με κεφαλαία? Θα σου απαντήσω όταν καταλάβω τι εννοείς! Ανάμεσα σε μας τους 2?? Φυσικά εσύ, εγώ μπορεί ν αλλάξω πάλι κινητό σε 6 μήνες γιατί δεν με ικανοποιεί το κάνω την δουλειά μου!

Link to comment
Share on other sites

Δεν απαντάς όμως σε τίποτα... Σόρρυ. Σε 5-6 μήνες κάνε ότι θες, αν τόσο σε ικανοποιεί το κινητό σου τότε καλά κάνεις και το αλλάζεις κι εγώ μαζί σου!! Not...

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου απαντήσω βρε? Ποιος δίνει παραπάνω ή λιγότερα για να πάρει διαφορετικά πράγματα? Πες μου να καταλάβω να σου απαντήσω!

Link to comment
Share on other sites

Μετά τις προηγούμενες συγκρούσεις μας στα αντίστοιχα θέμματα...ξεκίνησα να προσέχω και να ρωτάω πράγματα όταν πήγαινα για καφέ όσον αφορά τα κινητά τους και γιατι τα πήρανε.

Θέμμα iPhone ή Android για λόγους κύρους/ομάδας/facebook όπως λέγαμε δεν συνάντησα ούτε μια φορά.

Θέμα λειτουργικού πάλι δεν συνάντησα ούτε μια φορά.

Οι περισσότεροι που είχαν άλλα κινητά και τους ρωτούσα πως και δεν εχουν iPhone μου

απαντούσανε για το μέγεθος της οθόνης.

Οι άλλοι που είχαν iPhone και τους ρωτούσα πως και δεν έχουν κάτι άλλο, απλά τους έχει βολεψει

και δεν βρίσκαν την ανάγκη να κοιτάξουν κάτι άλλο.

Για την ιστορία και για να προλάβω απαντήσεις...οι χρήστες δεν είχαν καμία σχεση με εμάς.

Είναι απλοί χρήστες...τόσο απλοί που απ'ότι είδα δεν κοιτάνε καν τα email τους στο κινητό τους..ίσως ούτε στα PC τους.

Και τόσο απλοί, που δεν καταλάβαιναν καν το θέμα την ταχύτητας, δεν είχαν προσέξει καν το θέμα της μπαταρίας

και δεν βρίσκανε καν λογικό να αλλάξουν κινητό πριν αυτό...χαλάσει!

Link to comment
Share on other sites

Το μέγεθος της οθόνης όσες φορές στο είπα μου είπες ότι δεν έχω επιχειρήματα!

Προφανώς ο απλός χρήστης που κρατάει κινητό για μόστρα στο καφέ του θα πάρει iphone γιατί κάνει περισσότερο μπαμ και το γνωρίζουν όλοι :)

Εδώ όπως ξαναπαμε οι περισσότεροι πάνε κ αγοράζουν κινητό από τα public το πλαισιο και το γερμανο..η οθόνη θα τους πειράζει :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Το μέγεθος της οθόνης όσες φορές στο είπα μου είπες ότι δεν έχω επιχειρήματα!

Προφανώς ο απλός χρήστης που κρατάει κινητό για μόστρα στο καφέ του θα πάρει iphone γιατί κάνει περισσότερο μπαμ και το γνωρίζουν όλοι :)

Εδώ όπως ξαναπαμε οι περισσότεροι πάνε κ αγοράζουν κινητό από τα public το πλαισιο και το γερμανο..η οθόνη θα τους πειράζει :hehe:

Γιατί είσαι προκατειλημμένος και πιστευεις πως όποιοι κρατάνε κινητό σε καφέ είναι για μόστρα?

Και ακόμα πιο πολύ με τα iPhone?

Μόστρα κάνουν στον καφέ αυτοί με τα Note που είναι τεράστια! :hehe:

Δεν ξέρω ρε [MENTION=1118]venisk[/MENTION]...εμένα η μικρή οθόνη του iPhone 5S μου φαίνεται αρκετή γι'αυτά που κάνω.

Κινητό έιναι...όχι ταμπλέτα!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί είσαι προκατειλημμένος και πιστευεις πως όποιοι κρατάνε κινητό σε καφέ είναι για μόστρα?

Και ακόμα πιο πολύ με τα iPhone?

Μόστρα κάνουν στον καφέ αυτοί με τα Note που είναι τεράστια!

Γιατί είναι μόδα! Έχεις δει πολλές γκόμενες με note???

Δεν ξέρω ρε @venisk...εμένα η μικρή οθόνη του iPhone 5S μου φαίνεται αρκετή γι'αυτά που κάνω.

Κινητό έιναι...όχι ταμπλέτα!

Δεν ξέρεις γιατί δεν είναι αρκετή γι αυτά που κάνεις! Το iphone έμεινε πίσω για πολύ καιρό για να δούμε φέτος τι θα κάνει!

Έργαλος είναι, όχι κινητό...

Άμα μου βρεις φτηνό iphone 5s τα ίδια θα λέω!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί είναι μόδα! Έχεις δει πολλές γκόμενες με note???

Δεν έχουν γκόμενες Note επειδή δεν χωράει καν στις παλάμες τους.

PS. Δεν πάνε μόνο γκόμενες για καφέ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν γκόμενες Note επειδή δεν χωράει καν στις παλάμες τους.

PS. Δεν πάνε μόνο γκόμενες για καφέ.

Ενώ χωράνε τα tablet? Το note δεν έχει φαγωμένο μηλαράκι απο πίσω!

PS. Δεν πάνε μόνο γκόμενες για καφέ.

Πάνε και οι γκόμενοι! Το ξέρουμε! Ειδικά πάει με αυτούς που περνάνε τη μέρα τους στο γυμναστήριο! :hehe:

Edited by venisk
Link to comment
Share on other sites

Ας βγει και το 6S και μετά θα δούμε τι και πως. Το 5S δεν έχει κάτι διαφορετικό από ομορφιά από το 4-4S, μόνο το σμαράγδι στο κουμπί.

Κινητό δεν αλλάζουμε σαν τα πουκάμισα, αλλά όταν χρειαζόμαστε upgrade. Η λογική της intel πέθανε εδώ και χρόνια τώρα (νέο cpu, νέο chipset και αλλαγή τα πάντα).

Περιμένω το project ARA για να αλλάζω κινητό στα 5-6 χρόνια με προσθήκες hw στο ενδιάμεσο.

Link to comment
Share on other sites

4.7" λένε όλοι! Μην προτρέχεις πριν το δεις!

Τα κινητά κατέληξαν σαν τον αγώνα δρόμου με τα cpus, εντάξει ότι και να κάνεις πάνω του, δεν χρειάζεται αλλαγή κάθε 6μηνο αν δεν το έχεις για τη μόστρα και μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Θα πάει 4.7 άλλωστε είναι κανόνας το απλό με το s να είναι ίδια εξωτερικά.

Ανάλογα την τρέλλα που κουβαλάς!!

Sent from my HTC6525LVW using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now