MetallicGR

Νέο teaser των G1 Gaming μητρικών της Gigabyte

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Νέο teaser των G1 Gaming μητρικών της Gigabyte]http://www.hwbox.gr/images/news_images/gigabyte22.jpg[/NEWS_IMG] Το νέο style των επερχόμενων μητρικών της Gigabyte επιστρέφει ξανά στην επιφάνεια με δύο νέες φωτογραφίες.

Η πρώτη απεικονίζει το νέο logo της σειράς G1 Gaming η οποία θα έρχεται και σε κόκκινο χρώμα, ενώ παράλληλα δημοσιεύτηκε και μια φωτογραφία από ένα επερχόμενο Build του Richard Keirsgieter το οποίο θα παρουσιαστεί στην Computex 2014.

[img_alt=Νέο teaser των G1 Gaming μητρικών της Gigabyte]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums379-picture25023.jpg[/img_alt]

[img_alt=Νέο teaser των G1 Gaming μητρικών της Gigabyte]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums379-picture25022.jpg[/img_alt]

[img_alt=Νέο teaser των G1 Gaming μητρικών της Gigabyte]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums379-picture25037.jpg[/img_alt]

Edited by MetallicGR
Link to comment
Share on other sites

Προφανως ειναι audio grade πυκνωτες .

Σε τετοιες περιπτωσεις , ειναι λιγες οι εταιριες που βγαζουν τετοιους πυκνωτες , οποτε δεν υπαρχουν πολλα περιθωρια επιλογης.

Link to comment
Share on other sites

Όπως και να χει πάντως, εκτός οτι όλοι πλεον αντιγράφουν την μια και μοναδική που δεν ονομάζω γιατι θα με πείτε φανμπου, είναι και άσχημη-κακόγουστη, τουλάχιστον στα μάτια μου :P

Link to comment
Share on other sites

Όπως και να χει πάντως, εκτός οτι όλοι πλεον αντιγράφουν την μια και μοναδική που δεν ονομάζω γιατι θα με πείτε φανμπου, είναι και άσχημη-κακόγουστη, τουλάχιστον στα μάτια μου :P

Σίγουρα είσαι FanBoy μόνο και μόνο με τους χαρακτηρισμούς που αποδίδεις στην Giga :hehe:

Αλλά ρε φίλε...αυτό το θέμα με την αντιγραφή δεν ακούγεται πολύ legit...άμα ήταν έτσι και

εσύ αντιγράφεις ινδιάνους που είχανε κοτσίδα :hehe: (για όσους δνε ξέρουν, ο mortisboy

είναι από Βόρεια Αμερική ο μισός, και αυτό το μισό του έχει προγόνους Ινδιάνους :hehe:)

Για να επανέλθω στην συζήτηση. Βλέπω το logo στο chipset cooler. Το νέο logo που ουσιαστικά

είναι ένα μάτι? Όπως βλέπουμε τόσο καιρό και στις κάρτες γραφικών?

Εμένα αυτό μ'αρέσει.

Θα μου άρεσε να είχε και παραπάνω λεπτομέριες σε κόκκινο χρώμα όμως. Τα γκρί dimms με χαλάνε,

αλλά μόνο στην photo. Ότι μπει σε PC αυτόματα δεν φαίνεται τίποτα!

[MENTION=376]gdp77[/MENTION] κάτι λίγα και τίποτα ριζοσπαστικό ... εάν ρωτάς για το Z97.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρος πως αν δώσεις στον [MENTION=11]mortisboy[/MENTION] το ίδιο mobo αλλά αντί να γράφει Gigabyte να είναι μιας άλλης εταιρίας που το όνομά της αρχίζει από A και τελειώνει σε S, θα σου πει πως είναι υπεργαμάτο :hehe:

Anyway... μου κάνει εντύπωση που όλες οι εταιρίες ρίξανε στα "Gaming" SKUs το ίδιο χρωματικό scheme... πολύ μαύρο - κόκκινο.

Το logo που χρησιμοποιήσανε το είχαν κυρίως στις Windforce GPUs:

gtx670_2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είσαι FanBoy μόνο και μόνο με τους χαρακτηρισμούς που αποδίδεις στην Giga :hehe:

Αλλά ρε φίλε...αυτό το θέμα με την αντιγραφή δεν ακούγεται πολύ legit...άμα ήταν έτσι και

εσύ αντιγράφεις ινδιάνους που είχανε κοτσίδα :hehe: (για όσους δνε ξέρουν, ο mortisboy

είναι από Βόρεια Αμερική ο μισός, και αυτό το μισό του έχει προγόνους Ινδιάνους :hehe:)

Για να επανέλθω στην συζήτηση. Βλέπω το logo στο chipset cooler. Το νέο logo που ουσιαστικά

είναι ένα μάτι? Όπως βλέπουμε τόσο καιρό και στις κάρτες γραφικών?

Εμένα αυτό μ'αρέσει.

Θα μου άρεσε να είχε και παραπάνω λεπτομέριες σε κόκκινο χρώμα όμως. Τα γκρί dimms με χαλάνε,

αλλά μόνο στην photo. Ότι μπει σε PC αυτόματα δεν φαίνεται τίποτα!

[MENTION=376]gdp77[/MENTION] κάτι λίγα και τίποτα ριζοσπαστικό ... εάν ρωτάς για το Z97.

:hehe::hehe:

νταξ ίσως ήμουν υπερβολικός, αλλα θα συμφωνήσω τα γκρι dimms με χαλάνε κι εμένα, όπως επίσης πολύ σωστα είπες δεν εχει κοκκινες λεπτομέριες, μου δινει την εντυπωση οτι απλα εφτιαξαν ενα μαυρο pcb και οτι λεπτομερεια μετα την έδωσαν μονο στο heatsink!

Edited by mortisboy
Link to comment
Share on other sites

Διάβαστε λίγο ψυχολογία χρωμμάτων να δείτε τι σημαίνει το μαύρο και το κόκκινονα δείτε γιατι το κάνουν όλοι

και είναι ο πιο διαδεδομένος πλέον συνδιασμός. Φυσικά η ASUS το ξεκίνησε, η EVGA ακολουθησε και η MSI με την Gigabyte

μπήκαν στον χωρό τελευταίοι.

Μαύρο: Εξουσία, δύναμη

Κόκκινο: Ενέργεια, ενθουσιασμός, ένταση, ζωή.

Βέβαια η ψυχολογία χρωμμάτων είναι πολύ υποκειμενικό πράγμα και ο καθένας μπορεί να το πάρει όπως θέλει, αλλά

το μεγαλύτερο ποσοστό ανθρώπων το βλέπουν κάπως έτσι.

Το πορτοκαλί είναι όπως και το κόκκινο καθώς και τα δύο έιναι θερμά χρώμματα αλλά προσθέτει επιπλέον φινέτσα, πλούτο και ενθουσιασμό. Αλλά το κόκκινο έιναι πιο generic χρώμα και περισσοτερο αποδεκτό απ'ότι το πορτοκαλί που θεωρείται σε πολλές περιπτώσεις ακόμα και στις μέρες μας extreme χρώμα.

My 2 cents ινδιάνε της ASUS :P

Link to comment
Share on other sites

totally agree Gor...αυτό ακριβώς ελεγα πριν απο λίγο στον George για το κοκκινο....βλέπε cocacola που ξεκινησε πρασινη και εγινε κοκκινη, vodafone, ferrari κτλ :)

H vodafone ειναι λιγο πισω Ελλαδα, η Φερραρι εχει ξεχασει τι θα πει νικη στην Φ1, ατυχη παραδείγματα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Όπως και να χει πάντως, εκτός οτι όλοι πλεον αντιγράφουν την μια και μοναδική που δεν ονομάζω γιατι θα με πείτε φανμπου, είναι και άσχημη-κακόγουστη, τουλάχιστον στα μάτια μου :P

Ου ρε fanboy :hehe: Τώρα που το ROG εξαφανίζεται σιγά σιγά, να σε δω τι θα κάνεις ρα :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now