MetallicGR

Intel Devil's Canyon, επίσημη ανακοίνωση στην Computex

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Intel Devil's Canyon, επίσημη ανακοίνωση στην Computex]http://www.hwbox.gr/images/news_images/intel1.jpg[/NEWS_IMG] Καθώς οδεύουμε προς την Computex 2014 τελευταίες πληροφορίες μιλούν για ανακοίνωση των νέων ξεκλείδωτων επεξεργαστών της Intel στην εν λόγω έκθεση.

Και συγκεκριμένα στις 2 Ιουνίου όπου είναι και η αρχή της έκθεσης θα γίνει η αποκάλυψη των νέων επεξεργαστών της Intel σύμφωνα με πηγές του VR-Zone. Υπενθυμίζεται ότι οι νέοι επεξεργαστές της εταιρείας θα έρχονται με ανανεωμένη πάστα TIM (Thermal Interface Material) ενώ πηγές μιλούν τώρα και για νέο revision που θα βοηθήσουν στο overclocking.

[img_alt=Οι ξεκλείδωτοι Intel Devil's Canyon]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums379-picture25081.jpg[/img_alt]

Link to comment
Share on other sites

Καμιά αλλαγή? Ένας πολλαπλασιαστής επάνω ο 4790K από τον 4770K?

νομίζω ότι έβγαλαν το τζατζίκι και έβαλαν πάστα σε αυτούς. άρα ίσως καλύτερο oc? ποιος ξέρει?

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι soldered τα καπάκια - ή έστω έφτιαξαν το "gap" - μια 200άρα θα την έχουν πάνω εύκολα κατά μέσο όρο.

Πάντα έτσι γινόταν Τάσο, η νέα έκδοση του προηγούμενου K ή X πήγαινε κάπως καλύτερα με αέρα. Το θέμα είναι ότι όσοι πήραν 4770Κ, πήραν. Τον καινούριο θα τον αγοράσουν μόνο όσοι overclockers θέλουν να μπινάρουν πάλι, ή όσοι δεν πήραν καν 4770Κ και ψάχνουν για την top mainstream λύση.

Link to comment
Share on other sites

^ indeed. Οι 2700K ήταν γενικά καλύτερα chip - οι 2550K από την άλλη no idea, δεν πρέπει να έχω δει ποτέ :hehe:

καλά μην νομίζεις ότι έχει δει και ο Γιώργος πολύ από τους sandy..

έναν είχε και τον έχασε!

πως κάποιος χάνει ένα cpu ffs...

Link to comment
Share on other sites

Ου ρε με το Γιώργο πια, θα με ματιάξετε :hehe:

καλά μην νομίζεις ότι έχει δει και ο Γιώργος πολύ από τους sandy..

έναν είχε και τον έχασε!

πως κάποιος χάνει ένα cpu ffs...

Μάλλον το πέταξε ο αδερφός μου αυτό το CPU τελικά, δεν εξηγείται απλά να χάθηκε μες στο σπίτι :hehe:

Καλά ο Γιώργος κόντεψε να "χάσει" την Κρήτη (βλέπε Cast Away) - σε cpu θα κόλλαγε :hehe:

Λίγα τα λόγια σου εσένα, στα είχα πει και με λεπτομέρειες χωρίς να υπογράψεις NDA :hehe::hehe: Στείλε μου PM με paypal για να μην αποκαλύψεις περισσότερα :hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα θυμάμαι το σκηνικό...

Εποχές Cyrix PR200+.... κρατάω έναν στο χέρι και τον δείχνω στην τότε κοπελιά... (70.000δρχ CPU τότε, δεν είχαμε λεφτά για Intel)

Τον αρπάζει από τα χέρια μου τον κοιτάει λίγο και ...της πέφτει στα πλακάκια και σπάει στα 2...

πρέπει να έχασα 10 χρόνια από τη ζωή μου τότε...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now