MetallicGR

Η Apple αγοράζει την Beats Audio

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Η Apple αγοράζει την Beats Audio]http://www.hwbox.gr/images/news_images/apple.jpg[/NEWS_IMG] Ο αμερικανικός κολοσσός προχωρά στην αγορά της Beats Audio, εταιρείας γνωστής για τον ηχητικό εξοπλισμό της.

Η εταιρεία απ' το Κουπερτίνο θα κληθεί να καταβάλλει 3.2 δις δολάρια για την αγορά αυτή ενώ πρόκειται ίσως για την μεγαλύτερη που έχει κάνει ποτέ η Apple. Η εταιρεία θα αγοράσει όχι μόνο τα προϊόντα της όπως τα ακουστικά και τα ηχεία, αλλά και την υπηρεσία streaming. Η συμφωνία κρατάει από το 2011 όταν η HTC αγόρασε το 50,1% της Beats Audio για $300 εκ. αλλά η τελευταία το ξαναπήρε τον Σεπτέμβριο του περασμένου έτους.

[img_alt=Η Apple αγοράζει την Beats Audio]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums397-picture25943.jpg[/img_alt]

Link to comment
Share on other sites

λολ, ξεχασες τον φιλο του πεππα, δεν θυμαμαι πως λεγεται. Ή εκεινος ηταν τρισεκατομμυριουχος?

edit: παντως μου κανει εντυπωση που αγορασε η απλ για τοσα λεφτα την beats καθως πανω απο κανα 500αρι δεν παιζει να κοστιζε+ δε νομιζω οτι εχει αναγκη αλλο ενα cool & stylish brand. Anyway ο καιρος θα δειξει.

Edited by AMDnord
Link to comment
Share on other sites

γιατι ειναι η μεγαλυτερη αγορα που εχει κανει η απλ απο το 1997? Περιμενα μια πιο λογικη εξαγορα εταιριας ή να μην αγοραζε κανεις την beats μπας και βγαλει το detox ο dre επειδη θα εκλεινε το μαγαζι ή ακομα καλυτερα να αγοραζε η apple το detox. Απλες επιχειρηματικες προτασεις by nord.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά τα beats έχουν τεράστιο φανατικό δικό τους κοινό και κατά δευτερον

πολλοί famous είναι sponsored. Από την άλλη η Apple έχει τεράστια εγκατεστημένη βάση με

resllers σε όλο τον κόσμο.

Μια ανταλλαγή μεταξύ τους σε αυτά τα πράγματα και λίγο mind driving στο υποσυνείδητο των

πελατών (Αααα έχω beats, θα πάρω και iPhone αφου έιναι η ίδια εταιρία) λογικά

θα τους απογειώσει.

Άσε που μπορεί να δούμε σε λίγο καιρό iPhone με Sound By Beats. ή όλα τα beats να γίνουν apple certified

και να πωλουνται στα Apple Stores (Ζήτω οι Αμερικάνοι).

Δεν ξέρω...μόνο εγώ το βλέπω κάπως έτσι?

Τα νούμερα έχουν ξεφύγει τόσο που οι τεράστιοι κάνουν τεράστιες εξαγορές και στο τέλος θα μέινουν 5 εταιρίες

που θα έχουν τα πάντα...

Link to comment
Share on other sites

δεν διαφωνουμε καπου. (σιγουρα η beats θα προσχωρησει στην apple γιατι να δεις iphone με Logo beats απο πισω οπως στα htc δεν παιζει). Μαλλον το 2ο σεναριο θα παιξει. Αpple μπλιμπλικια by beats.

Η beats οσο κοσμο εχει + εχει αλλο τοσο - (Overpriced, μονο πουλ μουρ - δεν ειχα, δεν τα ξερω, οτι διαβαζω σε λεω- κλπ) και απλα μου κανει εντυπωση η κινηση αγορας μιας εταιριας που πεθαινει και πρακτικα ειναι αχρηστη για την apple περα απο το brand για 3b.

οπως επειδης μου φανηκε κουλη η εξαγορα του whatsap απο το για 19b αλλα εκει μιλαμε για τεραστια βαση δεδομενων χρηστων.

Link to comment
Share on other sites

Στην Αμερική στο δρόμο βλέπεις ένα κάρο γκομενάκια και trendy τυπάκια με ακουστικά beats ( όχι ψείρες ούτε sport earbuds, αλλά ακουστικά ημι-ανοιχτού τύπου & κλειστού τύπου ) :D

Είναι σχεδόν μάστιγα όπως τα iPhone.

Link to comment
Share on other sites

είναι τα λεγόμενα "αμερικανακια". Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι πως οι "ψαγμένοι" ραπερς εμσις χιπ χοπ η όπως λέγονται ακούνε από αυτές τις μπουρδες. παιδιά με μουσική παιδεία πολλά από αυτά, που ξέρουν να αναγνωρίζουν την ποιότητα.

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

η htc το μισο της beats ειχε παρει το οποιο μαλιστα πριν λιγο καιρο το ξαναπουλησε (an θυμαμαι καλα περισσοτερο απο οσο το πηρε) αρα δεν βγηκε χαμενη :P

EDIT! Για να ριξω και λιγο λαδι :P

beats-2.png?w=680&h=213

Edited by AMDnord
Link to comment
Share on other sites

είναι τα λεγόμενα "αμερικανακια". Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι πως οι "ψαγμένοι" ραπερς εμσις χιπ χοπ η όπως λέγονται ακούνε από αυτές τις μπουρδες. παιδιά με μουσική παιδεία πολλά από αυτά, που ξέρουν να αναγνωρίζουν την ποιότητα.

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Money makes the world go round and the ears go deaf ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now