Recommended Posts

Καλησπέρα το σπίτι που πλέον κατοικώ δεν φημίζεται και για το σήμα του..με λίγα λόγια το ένα δωμάτιο μόνο έχει και αυτό 1 γραμμή..στα υπόλοιπα τίποτα..υπάρχει κάποιος τρόπος να γίνει καλύτερο το σήμα με κάποιον φθηνό τρόπο? (εννοώντας να μην ξεφύγουμε του Budget των 50?.

Οι γραμμές που έχω μέσα στο σπίτι είναι μόνο του Internet-τηλεφώνου δεν ξέρω αν παίζουν κάποιο ρόλο.

Καμία ιδέα?έστω να πιάνω 1-2 γραμμές να μπορώ να λειτουργεί το κινητό στο δίκτυο

Ευχαριστώ πολύ :)

Edited by THANOSJ3
Link to comment
Share on other sites

Αν έχει Cosmote 3G θυμάμαι ότι προσπαθούσαν σε μία φάση να μου πουλήσουν το "Cosmote σήμα παντού" - για googlαρε να δεις αν είναι ακόμα διαθέσιμο ;)

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κι εγώ αυτό το πρόβλημα, μόνο με μηνύματα επικοινωνώ στα περισσότερα σημεία του σπιτιού, και αυτό όχι πάντα!

Link to comment
Share on other sites

Έριξα ένα ποστ σε διπλανό foroum που υπάρχει ήδη θέμα για το συγκεκριμένο..

και αύριο ένα τηλέφωνο στην cosmote να μάθουμε τιμή και βλέπουμε :)

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά αυτά έιναι μόνο για 3G?

Yup - αλλά νομίζω ότι ως λύσεις απελπισίας είναι μια χαρά... όλοι έχουμε βρεθεί σε κάποιο σπίτι/πυρηνικό καταφύγιο που οι καημένοι ιδιοκτήτες βγαίνουν στο μπαλκόνι για να μιλήσουν...

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως το σημα παντου της Cosmote λειτουργει αποκλειστικα για συνδρομητες συμβολαιου-καρτοσυμβολαιου οπως με ενημερωσαν σε καταστημα.

Καποια αλλη λυση;;

Δυστηχως να βγαινω στην αυλη για ενα τηλ οκ αλλα δεν μπορω να δεχτω ουτε μηνυματα μεσα στο σπιτι.

Sent from my Note 3-N900 using Tapatalk

Edited by THANOSJ3
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως το σημα παντου της Cosmote λειτουργει αποκλειστικα για συνδρομητες συμβολαιου-καρτοσυμβολαιου οπως με ενημερωσαν σε καταστημα.

σίγουρα? Το VAG (φουλ Σήμα) της vodafone που έχω εγώ, είναι για οποιοδήποτε VF κινητό του δηλώσω... αρκεί φυσικά να είναι 3G η συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Σε καταστημα Γερμανου που ρωτησα αυυο μου ειπαν..

Της Vodafone πρεπει να εισαι συνδρομητης της ;; Η ισχυει αν εισαι σε αλλη εταιρια;;

Το σημα στο σπιτι ειναι χαλια σε ολα τα δικτυα..

Sent from my Note 3-N900 using Tapatalk

Edited by THANOSJ3
Link to comment
Share on other sites

Σε καταστημα Γερμανου που ρωτησα αυυο μου ειπαν..

Της Vodafone πρεπει να εισαι συνδρομητης της ;; Η ισχυει αν εισαι σε αλλη εταιρια;;

Το σημα στο σπιτι ειναι χαλια σε ολα τα δικτυα..

Sent from my Note 3-N900 using Tapatalk

ναι από όσο ξέρω... το κάθε VAG "δένεται" με κάποιον χρήστη μέσω του vodafone myAccount...

Link to comment
Share on other sites

καλά από Ελλάδα λίγο σκρούτζη που κοίταξα το έκλεισα απευθείας..θα κοιτάξω κάτι από εξωτερικό μόνο έτσι με συμφέρει οικονομικώς και ότι προκύψει.

Και αφού βρίστηκα λίγο με την Cosmote σήμερα είπανε θα το κοιτάξουν για το σήμα παντού ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now