ctassios

Αγορά κινέζικου smartphone

Recommended Posts

499$..

Από την επίσημη ανακοινωση

Stainless steel frame, unbelievable craftsmanship & polish

Snapdragon 801 chipset, 3GB RAM, 16/64GB Flash

5-inch 1080p IPS display, very high color gamut (84% of NTSC range)

13MP rear camera, f1.8, real-time HDR, 4K video recording (Sony IMX214)

8MP front camera, f1.8, 80-degree wide angle (Sony IMX219)

3080mAh internal battery, quick charging at 9V/1.2A or 5V/2A

Swappable back plate

Weight: 149g

RMB 1999 (~$320) for 16GB Version; RMB 2499 (~$400) for 64GB Version

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=29338&extra=page%3D1&mobile=2

http://www.phonearena.com/news/Xiaomi-Mi-4-officially-unveiled-claims-to-be-the-fastest-smartphone-in-the-world_id58466

Ευτυχώς ούτε 5.5 ούτε 1440p.

Sent from my MI 2S using Tapatalk

Edited by FrOsT
Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή είναι στο Minideal στα 429$,δηλαδή περίπου 320ευρώ,βέβαια τα χαρακτηριστικά τα έχουν περασμένα λάθος,αναμένω πτώση της συγκεκριμένης τιμής.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανένα άλλο αξιόπιστο κατάστημα πέρα από minideals και merimobiles ή και κάποιο site να συγκρίνει τιμές σε κινέζικα καταστήματα(σε στυλ skroutz)??

Edited by ctassios
Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή είναι στο Minideal στα 429$,δηλαδή περίπου 320ευρώ,βέβαια τα χαρακτηριστικά τα έχουν περασμένα λάθος,αναμένω πτώση της συγκεκριμένης τιμής.

312,61 Euro στο XIAOMI Mi4 Smartphone Qualcomm Snapdragon 801 5 Inch 1920x1080 pixels FHD Screen 13MP Rear Camera Bluetooth GPS WIFI 3GB RAM - China Electronics Wholesale - Consumer Electronics Gadgets Dropship From China

Με μεταφορικα Ελτα συστημενο για να μην εχουμε αναγουλες με τα τελωνεία. Με SigaporePost το στέλνει. Έχω παρει πάνω απο 10 τηλέφωνα από αυτόν καλός ειναι.

Link to comment
Share on other sites

312,61 Euro στο XIAOMI Mi4 Smartphone Qualcomm Snapdragon 801 5 Inch 1920x1080 pixels FHD Screen 13MP Rear Camera Bluetooth GPS WIFI 3GB RAM - China Electronics Wholesale - Consumer Electronics Gadgets Dropship From China

Με μεταφορικα Ελτα συστημενο για να μην εχουμε αναγουλες με τα τελωνεία. Με SigaporePost το στέλνει. Έχω παρει πάνω απο 10 τηλέφωνα από αυτόν καλός ειναι.

Δηλαδή ποιο shipping option ακριβώς στο check out tickάρεις; Λέει "SigaporePost"; :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανένα άλλο αξιόπιστο κατάστημα πέρα από minideals και merimobiles ή και κάποιο site να συγκρίνει τιμές σε κινέζικα καταστήματα(σε στυλ skroutz)??

τσέκαρε εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Η αυθεντική έκδοση του Mi4 έχει σίγουρα Snapdragon.

Παίζει και ένας κλώνος με την ονομασία "XiaoXiaomi", που φυσικά είναι πολύ χειρότερο σε spec.

Το κατάστημα που λες δεν το γνωρίζω. Αυτό που γνωρίζω και το έχω εμπιστευτεί και το έχει και σε καλή τιμή είναι αυτό:

XIAOMI Mi4 (Leather Case Solution )3GB RAM 16GB ROM Qualcomm Quad Core MIUI V5 Android 4.4 5.0" FHD Mobile Phone -To2c.com

Link to comment
Share on other sites

Στα κινέζικα συναντάς πολλές άγνωστες εταιρίες - αυτό που παίζει όμως είναι ότι τα modules είναι σχεδόν standard. Δηλαδή ο MT6S92 μαζί με το board, η οθόνη και η κάμερα παίζουν σε πολλά κινέζικα.

Δεν την γνωρίζω την THL, τουμπανάκι φαίνεται το συγκεκριμένο.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω να το δοκιμάζω το κατάστημα γιατί η τιμή πραγματικά εξευτελιστική.Για http://en.thl.com.cn/product/thl-5000-ultraphone.html σαν εταιρεία τι λέτε,την γνωρίζετε?Σε ευχαριστώ Astalavista.

200Euro δεν είναι και λίγα. Αν σκεφτείς οτι το ΜΙ4 εχει 300Ε τελοςπαντον λογο μπαταριας το αγοράζεις το thl!Το κοιταω και εγω αλλα λένε εχει κατι θεματακια σε καποιους ζεστενετε πολυ....Αυτο τωρα βγηκε εγω λεω να περιμενεις να παρεις την δευτερη φουρνια οπου θα εχουν φτιαξει τα παιδικα προβληματα.

Σαν εταιρια καλη λενε ειναι και παλι ομως μπορει να μπλεξεις αν δεν ειναι το κινητο σου καλο απο την αρχη.Θα βγαλεις ακρη αλλα θελει χρονο και σπαει νευρα!

Link to comment
Share on other sites

καλό το jiayu αλλά η προηγούμενη γενιά 3s και 4(σκέτο) - 3 γνωστοί το πήραν και στους 3 κάτι έπαθε - known προβλήματα. πχ σταμάτησε να φορτίζει, δεν άκουγε το digitizer και διάφορες βλάβες που αναφέρουν στο myphone. αρα από μένα ΌΧΙ.

ΚΑΛΎΤΕΡΑ XIAOMI.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το Jiayu G4A με 2gb ram και μια χαρά πάει ένα χρόνο τώρα είναι από τα πολύ πρώτα που βγήκαν! Και εγώ κοιτάω το THL 5000 για την αυτονομία του!

Link to comment
Share on other sites

Φίλος μου το θέλει και θέλει σίγουρα οθόνη μέχρι 5" max και hd ανάλυση μου αρέσει το asus και το xiaomi hogmi

xiaomi καλή είναι θα έχει και αναβαθμήσεις γρήγορα!

αν μπορεί να πάει σε αυτό με 2GB ram Α και το 32Gb έχει 13ΜΡ κάμερα μόνο αυτό!

Edited by DManos
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now