ctassios

Αγορά κινέζικου smartphone

Recommended Posts

xiaomi καλή είναι θα έχει και αναβαθμήσεις γρήγορα!

αν μπορεί να πάει σε αυτό με 2GB ram Α και το 32Gb έχει 13ΜΡ κάμερα μόνο αυτό!

Μάλλον αναφέρεσαι στο mi2s και όχι σε Hongmi (2gb ram, 32gb storage, 13mp, 4.3 οθόνη)

Θα αναβαθμιστεί το miui "γρήγορα", η έκδοση Android από κάτω είναι άλλου παπά ευαγγέλιο.

Στο Hongmi δεν ξέρουμε ακόμα τι θα γίνει, γιατί είναι η τελευταία τρύπα του ζουρνα για miui 6, αλλά το mi2s (προτελευταία τρύπα) θα μείνει με 4.1.1 για πάντα.

Sent from my MI 2S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΓΙα το 64άρι το Mi4 τι παίζει? Ποιο κατάστημα προτείνετε για να μου έρθει αβασάντιστα?

Σε σχέση με το OnePlus One το 64άρι ποιό είναι καλύτερο?

Edited by crio
Link to comment
Share on other sites

ΓΙα το 64άρι το Mi4 τι παίζει? Ποιο κατάστημα προτείνετε για να μου έρθει αβασάντιστα?

Σε σχέση με το OnePlus One το 64άρι ποιό είναι καλύτερο?

Αν θέλεις κάτι λίγο ποιο μικρό σε μέγεθος το ΜΙ4 είναι αυτό που ψάχνεις. ένα άλλο θετικό είναι πως το ΜΙ4 έχει καλό μέταλο και δειχνει ποιο κυριλε :lemo:¨

Link to comment
Share on other sites

Ύστερα από αρκετό ψάξιμο παιδιά και υπομονή,κατέληξα στα

->Oneplus One

->Iuni u3

λόγω τιμής και χαρακτηριστικών.Θέλω να ρωτήσω τώρα αν γνωρίζετε σαν κατάστημα(αν και φαίνεται καινούριο) το A Professional Online Site On Chinese Mobile Phones-Buy Cheap Mobile Phones With The Best Pirce&Ship Worldwide -Vifocal.com??

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο η τιμή το θέμα, αλλά η αξιοπιστία, να είναι unlocked, να έχουν ελληνικά ή αγγλικά έστω και να μην περάσουν τελωνείο.

Το συγκεκριμένο δεν το γνωρίζω, αλλά αυτά τα δύο καλύπτουν όλες τις ανάγκες:

Unlocked Smartphones & Cell Phones from China | Merimobiles

BuyInCoins.com - Shopping with Unbeatable Price, Just Buy in Coins

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι λίγο πίσω.

Έχω δουλέψει ελαφρά το Mi4 το τελευταίο 4ήμερο....Το τηλέφωνο απλά είναι εξαιρετικό, πολύ όμορφο, στιβαρή κατασκευή και κάθετε πολύόμορφα στο χέρι...Στα + η εκλπηκτική οθόνη του και οι πολύ καλές κάμερ.ες του...Επίσης από μπαταρία πάει πολύ καλά αφού με μέτρια έως ελαφριά χρήση έχει α 1μέρα και 4 ώρες και πήγε από το 88% στο 65%....

Από MeriMobiles το πήρα και έκανε καμιά 10αριά μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ, επειδή όπως έγραψα κι σε άλλο thread, δεν παίζει χρήμα αλλά ούτε κι επιδότηση, αναγκαστικά δίνω το iPhone και πάω σε Android.

Κι επειδή δε θα τα δώσω σε καμία Samsung, έχω καταλήξει στο OnePlus One, που στην ουσία φοράει τους ίδιους επεξεργαστές (CPU/GPU) και την ίδια οθόνη, με το Gorillakos glass :P

Η αρχική επιλογή ήταν το 16GB, αλλά να του έβαζα και μία κάρτα, πράγμα που δε γίνεται γιατί δεν έχει slot, οπότε πάω αναγκαστικά στο 64GB (+60?)

Λέω να το πάρω από Buyincoins, που είχα πάρει και το tablet, αλλά αν γνωρίζει κάποιος άλλο,αξιόπιστο, γρήγορο, φθηνότερο και που δε θα περάσει τελωνείο*, μου το λέει.

*το buyincoins τα στέλνει με μαϊμού παραστατικά των 25$ κι έτσι δεν περνάνε τελωνείο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα!!Βλέπω το θέμα έχει απήχηση.Θα την κάτω που θα την κάνω τη δοκιμή παιδιά,σκέφτομαι να δοκιμάσω και κανά κατάστημα όχι τόσο γνωστό.

-Vangelislam,εγώ θα πήγαινα για το THL,αν και ακούστηκαν προβλήματα υπερθέρμανσης,αλλά τίποτα το ιδιαίτερο.

-Όσο για το Oneplus one παιδιά,άμα ψάχνετε κατάστημα τσεκάρετε το The best Android smartphone retailer/wholesale,specialized in electronics-Coolicool.com

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα!!Βλέπω το θέμα έχει απήχηση.Θα την κάτω που θα την κάνω τη δοκιμή παιδιά,σκέφτομαι να δοκιμάσω και κανά κατάστημα όχι τόσο γνωστό.

-Vangelislam,εγώ θα πήγαινα για το THL,αν και ακούστηκαν προβλήματα υπερθέρμανσης,αλλά τίποτα το ιδιαίτερο.

-Όσο για το Oneplus one παιδιά,άμα ψάχνετε κατάστημα τσεκάρετε το The best Android smartphone retailer/wholesale,specialized in electronics-Coolicool.com

το thl κανει πολλα δεν ξερω

το elephone p8 ειναι οικονομικο ...και εχει ωραια χαρακτηριστικα και ωραια εμφανιση αλλα ειναι 2.000 περιπου κατω στο antutu ...!

το elephone εχει cortex , 5.8 , HD screen

το thl κανει πολλα και δεν ξερω αν θα εμπιστευτω να δωσω τοσα για κινεζικο ...δεν ξερω ποσο θα κρατησει ....

Link to comment
Share on other sites

-Όσο για το Oneplus one παιδιά,άμα ψάχνετε κατάστημα τσεκάρετε το The best Android smartphone retailer/wholesale,specialized in electronics-Coolicool.com

Έχεις αγοράσει από εκεί;

Λέει για αποθήκη στην ΕΕ, οπότε γλιτώνεις χρόνο και τελωνεία. Είναι αξιόπιστο όμως...;

Πάντως το 64αρι στην ΕΕ είναι out of stock

Edit: Μετά από λίγο ψάξιμο, βρήκα τα εξής:

1. Το κινέζικο δεν έχει το CyanogenMod απάνω, αλλά το ColorOS. Βέβαια μπορεί να πάρει το Cyanogen, αφού είναι ακριβώς το ίδιο hw.

2. Το αμερικάνικο βγαίνει λευκό 16, ανθρακί 64. Το κινέζικο είναι μαύρο. Το ευρωπαϊκό είναι λευκό και ανθρακί σε 16/64.

3. Το αμερικάνικο είναι με προσκλήσεις, αλλά θα ανοίξει για λίγες ημέρες για παραγγελία ή backorder. Τα ευρωπαϊκά και κινέζικα είναι διαθέσιμα.

Εγώ πάντως θα το πάρω από Ευρώπη τελικά, αφού είναι σχεδόν στην ίδια τιμή, φοράει το Cyanogen, θα είναι πιό εύκολη η εγγύηση αν τύχει κάτι και φυσικά δε θα περιμένω 1 μήνα να έρθει:

http://oneplus.eu/oneplus-one/buy-original-oneplus-one-4g-lte-cyanogenmod-os-m11s-64gb-black-in-onepluseu-34-.html

Edited by Wizard!
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ψωνίσει αφού και εγώ πρώτη φορά ετοιμάζομαι να κάνω τέτοια κίνηση.Από το coolicool που επικοινώνησα πάντως μου είπαν ότι είναι η κινέζικη έκδοση αλλά του περνάνε αυτοί τη Cyanogen mode.Από το ευρωπαϊκό το Oneplus One βγαίνει 330 ευρώ και πάλι δεν βλέπω τι γίνεται με εγγύηση.Εγώ πάντως θα περιμένω και το Iuni και μετά βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Ελάτε παιδιά,μαζευτείτε να κάνουμε μια μαζική παραγγελία,να πετύχουμε καλύτερη τιμή και βγούμε όλοι κερδισμένοι,αφού σας βλέπω δεν κρατιέστε.

Link to comment
Share on other sites

Ελάτε παιδιά,μαζευτείτε να κάνουμε μια μαζική παραγγελία,να πετύχουμε καλύτερη τιμή και βγούμε όλοι κερδισμένοι,αφού σας βλέπω δεν κρατιέστε.

Ναι αλλά με μεγάλη παραγγελία ρισκάρεις πολύ με το τελωνείο...

Sent from my MI 2S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now